Misia starších dorasteniek splnená

Staršie dorky HK Slovan Duslo Šaľa vyhrali v sobotňajšom zápase siedmeho kola najvyššej dorasteneckej súťaže nad domácimi rovesníčkami z Iuventy Michalovce na ich pôde 31:32 (16:19).

V priamom súboji dvoch tímov okupujúcich horné priečky prvoligovej tabuľky začali lepšie naše nádeje. Líder súťaže starších dorasteniek totiž bol v prvom polčase v ustavičnom vedení. To narástlo v prvom polčase už na štyri góly, keď v pätnástej minúte dala Špendlová na 12:8 v prospech Dusla. Michalovčankám sa podarilo v 24. minúte vyrovnať na 16:16, záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie mladým „chemičkám“, ktoré tromi úspešnými zásahmi stanovili polčasové skóre na 16:19.

Domácim nádejám vyšiel nástup do druhého dejstva, keď za prvých desať minút dokázali zrovnať skóre. Na 23:23 v 40. minúte vyrovnávala ich najlepšia strelkyňa Adriana Holejová. Následne sa družstvá ťahali o každý jeden gól. Najskôr Šalianky odskočili na dva góly, Iuventa však v 47. minúte vyrovnala na 26:26. Naše dievčatá síce odpovedali Bergendiovou, no vzápätí prišli dva góly Iuventy v rade a tá sa v 49. minúte po prvýkrát ujala vedenia (28:27). S takýmto vývojom však nesúhlasili naše dievčatá. Osem minút pred koncom síce Iuventa viedla ešte tesne (29:28), no vzápätí prišla trojgólová šnúra Dusla, ktorá rozhodla o jeho zaslúženom víťazstve. Šaľa tak nakoniec zvíťazila na horúcej pôde 32:31 a upevnila si tak prvú priečku v tabuľke prvej ligy starších dorasteniek.

Iuventa Michalovce –HK Slovan Duslo Šaľa 31:32 (16:19)

IUVENTA: Muliková, Brhliková - Marcinčáková, K. Ondová 1, Kocaníková 3, Solárová 5, Štefánová 1, Selecká 4, Hasáková 3, Štugnerová, A. Holejová 12/2, Kobová, Holubová 2.

DUSLO: Istánová, Mozolová - Špendlová 9, Hraňová 3, Kurňavová 1, Perczeová 8, Zalubelová 1, Slamková 2, Bergendiová 2/2, Škoricová 1, Volenticsová 1, Tisajová 4.

Pok. hody: 5/2 - 3/2, vylúčené: 4 - 5. Rozhodovali: V. Cibere, Richvalský (SR), - 50 divákov.