PÍSEK PREHRAL V ŠALI ROZDIELOM TRIEDY

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa dosiahli v sobotňajšom stretnutí 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) očakávaný triumf, keď zo stretnutia urobili jednoznačnú záležitosť a zrušili tak hneď od úvodu akékoľvek myšlienky súpera na vyrovnaný priebeh. Už obohraná pieseň v podobe spokojnosti s vystúpením chemičiek, ale pieseň, ktorá sa fanúšikom šalianskej hádzanej mimoriadne páči a minimálne do nedele sa chemičky posunuli na 3. miesto interligovej tabuľky.

HK Slovan Duslo Šaľa - Sokol Písek 34:19 (17:8)

Po víťazstve v prvej časti súťaže v Písku 23:27, zverenkyne trénera Lukačína naplno zabodovali s týmto súperom aj doma. Ich vzájomný duel však videla slabšia návšteva, nakoľko sa stretnutie predohrávalo (poznámka: kvôli medzinárodnému duelu mužov) a nakoniec sa začalo hrať už o 14.00 hodine.

Šaľa mala raketový vstup do zápasu, kedy svoju dominanciu opierala o pevnú obranu a rýchle protiútoky. Po vedúcom góle  reprezentantky Veselkovej sa k nej strelecky pridala na 2:0 Kőnigová a následne aj najlepšia domáca strelkyňa Klučková. Do výsledku 6:0 sa iba Veselková s Klučkovou zapisovali do streleckej listiny. Za tohto stavu zaznamenali prvý gól aj hostky zásluhou premenenej sedmičky Palasovej, ale ihneď kontrovala Bujnochová a v 10. minúte viedla Šaľa už 7:1. Domáce hráčky ovládli palubovku, pridávali po dobrých kombinačných akciách  a z rýchlych kontier ďalšie góly a o výsledku duelu (poznámka: hádzanárky Dusla naplno bodovali už v šiestom stretnutí v rade) rozhodli už po dvadsiatich minútach. Kolektív hostí, ktorý síce podal snaživý a vcelku sympatický výkon nemal v svojom strede okrem rýchlej a strelecky disponovanej Boórovej (poznámka: zaznamenala 8 gólov) výraznejšiu individualitu a tak išli chemičky do kabín s desať gólovým náskokom. V bráne domácich v prvom polčase spoľahlivo chytala Krebs.

Aj po obrátke napriek tomu, že tréner dal príležitosť všetkým zdravým hráčkam a do brány postavil Ladicsovú diktoval tempo zápasu domáci kolektív. Strelecky sa v druhom polčase prebudila ďalšia reprezentantka Bujnochová (poznámka: strelila sedem gólov), ktorá platila na súperovu obranu svojou dravosťou a priebojnosťou.  Keď sa k nej pridala z miesta pivota skúsená Trochtová skóre  v prospech domácich narastalo (22:9, 25:13). Hostky, ktorých jediným cieľom, napriek predsezónnym ambíciám zrejme zostane pre tento ročník WHIL už len boj o záchranu (poznámka: po skončení minulého ročníka odišla z Písku do majstrovského Mostu druhá najlepšia strelkyňa súťaže iba 18. ročná Sára Kovářová) síce zásluhou niekoľkých dobrých zákrokov Neubergovej (poznámka: zneškodnila aj sedmičku Tulipánovej) a troch gólov Kubišovej udržiavali rovnaký gólový rozdiel. V 55. minúte po góloch Bujnochovej a Blehovej zvýšilo Duslo už na 32:17 a týmto rozdielom nakoniec súboj Dávida s Goliášom aj skončil. Aj keď kvalitatívny rozdiel medzi oboma družstvami bol markantný, diváci v hale sa určite nenudili. Hrala sa rýchla ofenzívna hádzaná, ktorá sa musela páčiť. Šalianske hádzanárky predviedli viacero oku lahodiacich akcií, navyše ani ich dnešný súper svoje zbrane neskladal a zápas dohral veľmi sympaticky. Súboj s Pískom bol pre domáce hráčky vhodnou rozohrávkou a prípravou pred náročným 19. a 20. kolom, v ktorom najskôr pocestujú do Poruby, ktorá si brúsi zuby na štvrté miesto v tabuľke a následne privítajú na domácej palubovke Most (2. miesto), ktorý sa nevzdáva snahy sťažiť Michalovciam cestu za obhajobou prvenstva v interligovej súťaži.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: “ Našou povinnosťou bolo naplno zabodovať, čo sa aj podarilo, pričom ma teší, že vzájomný duel rozhodli dievčatá už v priebehu prvej tretiny zápasu. Povzbudením do budúcna je herné a strelecké prebudenie niektorých kľúčových hráčok. Na druhej strane sme opäť pozahadzovali veľa čistých gólových príležitostí. Tieto veci si budeme musieť rozobrať a spoločne popracovať na ich odstránení. Musíme ešte viac zrýchliť našu hru a efektivitu streľby. Vzhľadom k tomu, že už v najbližšom priebehu súťaže nás čakajú podstatne silnejší súperi, s ktorými by sme chceli zohrať vyrovnanú partiu, možnosť zahrať si dostali všetky hráčky.

HK Slovan Duslo Šaľa: Krebs, Ladicsová – Trochtová 4, Rácková 2, Klučková 8/2, B. Kőnigová 1, Pócsiková 2, Tulipánová 1, Bahylová 2, Tisajová, Blehová 2, Veselková 5, Bujnochová 7, tréner Michal Lukačín.

Sokol Písek: Neubergová, Preslová - Boorová 8/2, Kubišová 3, Benešová 2, Palasová 2/2, Součková 2, A. Königová 2, Benešová, Galušková, Kalčíková, Karetová, Kračmanová, Michková, Rusfelová, Talafousová, tréner Vladislav Jordák.

Najviac gólov: Klučková 8/2, Bujnochová 7, Veselková 5 - Boorová 8/2, Kubišová 3, A. Königová, Benešová a Součková po 2, Palasová 2/2

Pred 300 divákmi rozhodovali: Klieštiková a Bočáková (obe SR), pokutové hody: 3/2 – 6/4; vylúčené 3:4.

Autor: J.S. - upravené.