ŠAĽA ZASKOČILA ZA MICHALOVCE

Organizátori Slováckeho pohára 2017 v Hodoníne museli na poslednú chvíľu riešiť odrieknutie účasti Iuventy Michalovce na tomto veľmi dobre obsadenom podujatí. Majster Slovenska si okrem vysokých prehier z herného sústredenia v Maďarsku priniesol aj veľkú maródku, ktorá mala byť dôvodom ich neúčasti. „ V priebehu turnaja Duslo Cup 2017 sa ozvali funkcionári z Hodonína a požiadali nás o záskok na Slováckom pohári. V nedeľu sme potvrdili svoju účasť s vedomím, že ide o zaujímavú konfrontáciu s kvalitnými súpermi. Náš program v Hodoníne bol prispôsobený tak, aby sme sa mohli zúčastniť aj dlhšie plánovaného turnaja v Bánovciach nad Bebravou, už počas nadchádzajúceho víkendu a nechceli sme sa voči organizátorom zachovať neseriózne,“ ozrejmil neplánovanú účasť na turnaji manažér Dusla Rudolf Petrikovič. Chemičky tak majú poriadne nabitý program hernej prípravy. „Ešteže náš dvojzápas vo Viedni (22.-23.8.) s majstrom Rakúska bol zrušený a preložený na neskorší termín. V Bánovciach za účasti domácich, Interu, Prešova, Trenčína a Serede nás čaká tiež poriadna porcia zápasov a o týždeň naša tradičná účasť na 59. ročníku Pohára mieru v Olomouci, ktorý má už tradične veľmi kvalitnú športovú a spoločenskú úroveň,“ doplnil Petrikovič.

SLOVÁCKY POHÁR 2017

Streda:

MKS Selgros Lublin - HK Slovan Duslo Šaľa 25:22 (10:12)

Veľmi kvalitný zápas odohrali hráčky HK Slovan Duslo Šaľa vo svojom prvom vystúpení. Od úvodu sa pustili do súpera s veľkým nasadením, výborne fungovala obrana a spolupráca s brankárkami. Duslu sa podarilo vnútiť súperovi štýl hry, ktorý mu najviac vyhovuje. Chemičky viedli skoro v priebehu celého stretnutia o dva až päť gólov a stačili ešte nepremeniť plno čistých gólových príležitostí. V druhom polčase súper zmenil spôsob hry, pritvrdil obranu ale aj tak bolo Duslo vo vedení. Od 50 min začali naše dievčatá vyrábať nepochopiteľne veľa chýb, ktoré súper potrestal a otočil konečný výsledok. Zápas mal veľmi dobrú úroveň na čom sa zhodli aj prítomní odborníci.

Michal Lukačín tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „Bol to veľmi prospešný zápas, dievčatá sa mohli konfrontovať so súperom, ktorý preferuje kvalitatívne iný štýl hry s akým sa stretávajú v našej súťaži. Oceňujem prístup hráčok k plneniu si obranných povinností, z ktorých pramenili aj naše rýchle kontry. V druhom polčase nám robila problémy nekompromisná a agresívna obrana Lublinu. Prestala sa nám dariť hra na postavenú obranu ale aj napriek tomu sme sa dostávali do šancí ale nedarilo sa nám ich efektívne zakončovať. Na tomto musíme popracovať. Teší ma, ako sa zatiaľ dievčatá herne prezentujú a aj napriek stratenému vedeniu na konci duelu musím dievčatá pochváliť.“

DUSLO: Krebs, Ladicsová - Klučková 3, Bahýlová 3, Bujnochová 2, Némethová 1, Trochtová 3, Špendlová, Rácková 3, Škoricová, Königová 2, Pócsiková 1, Vargová 2, Tisajová 2, Kurňavová. Tréner Michal Lukačín.

DHC Sokol  Poruba - BNTU-BelAZ Minsk 17:34 (8:17)

Góly Poruby: Klossová 3, Minarčíková 3, Rechtorisová 2, Maiwaelderová 2, Polášková 2, Desortová 2, Demajová 1, Sekulová 1, Konečná 1.

Peter Olšavský tréner Poruby: „Bol to pre nás veľmi náročný vstup do turnaja, stretli sme sa s kvalitným súperom, ktorý nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach. Nie je to výhovorka, náš výkon proste nebol dobrý. Dievčatá boli nedôrazné v obrane aj v útoku, problémy mali i s plnením taktických pokynov. Odohrali sme z nášho pohľadu nešťastný zápas, verím, že v ďalšom priebehu turnaja sa budeme zlepšovať."

Štvrtok:

HK Slovan Duslo Šaľa – RK Lokomotíva Zagreb 27:27 (12:16)

Vo štvrtok si chemičky zmerali sily s chorvátskym družstvom RK Lokomotiva Zagreb, v kádri ktorého figuruje plno reprezentantiek. Duslo malo už v minulosti tú česť pomerať sa so svojim protivníkom v Pohári EHF, vtedy zverenkyne trénera Štefana Kelemena svojho súpera vyradili. Zaujímavosťou je, že v Zágrebe v minulosti pôsobila bývalá hráčka Šale Zuzana Prekopová, v tej dobe najlepšia strelkyňa chorvátskej ligy obliekala dres RK Lokomotíva Kraš Zagreb.

Hráčky Dusla mali možnosť zmerať si sily s veľmi dobrým a silným súperom. Do zápasu vstúpili s veľkým nasadením, obrana opäť fungovala tak ako má, ale opäť hráčky zahadzovali čisté gólové príležitosti. To bol aj dôsledok, keď stav zápasu 11:8 v náš prospech sa odrazu zmenil na polčasový12:16! Do druhého dejstva kolektív trénera Lukačína nastúpil s odhodlaním urobiť ešte niečo so zápasom a privodiť zvrat, čo sa mu aj vďaka zlepšenej efektívnosti v zakončovaní podarilo a družstvá sa rozišli zmierlivou ale spravodlivou remízou.

Michal Lukačín tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „Musím vyjadriť veľkú spokojnosť s výkonom dievčat proti víťazovi posledného ročníka Challenge Cupu. Možnosť zahrať si proti takému družstvu sa nám naskytne 1 až 2 krát za sezónu. Zágreb disponuje úplne odlišným tipom hráčok, technicky a aj silovo vyzretých, s ktorými sa v lige nemáme možnosť stretnúť. Začiatok doelu bol z našej strany opäť podľa mojich predstáv, ale ku koncu polčasu prišla nepochopiteľná pasáž z množstvom chýb. Enormným úsilím v druhom polčase sme stabilizovali náš výkon, postupne ukrajovali z náskoku súpera a vyrovnali nepriaznivý stav. Šesť minút pred koncom nám však Lokomotíva opäť odskočila na tri góly. Dievčatá to však nezabalili, na plné obrátky zapli staršie, skúsenejšie hráčky a nesmiernou bojovnosťou podloženou aj taktickým výkonom nakoniec dotiahli výsledok do nerozhodného stavu. Celkovo dievčatá, hrou ktorú tu predviedli si hanbu rozhodne neurobili. Aj preto im touto cestou za predvedený výkon a nasadenie v jednotlivých zápasoch musím poďakovať i keď stále sme ešte len, ako sa hovorí na pol ceste, základ dievčatá zvládajú na výbornú a aj nasadenie, bojovnosť a súdržnosť kolektívu je na vysokej úrovni. Zdá sa, že tento kolektív má našliapnuté k veľmi dobrým výkonom. Rozhodne musíme popracovať na efektivite pri zakončovaní, pretože hráčky si dokážu vytvárať gólové situácie ale musia si vážiť, ako s nimi naložia. Zajtra je však iný deň, musíme aj vzhľadom k nabitému programu riadne zrehabilitovať, vyhnať únavu a niektoré aj trošku potrénovať, pretože nás v Bánovciach čaká ďalšia porcia stretnutí.“

DUSLO: Haládiková, Mozoľová – Klučková 7/4 , Bahýlová 3 , Bujnochová 2, Némethová 2, Trochtová 3, Špendlová, Rácková, Škoricová , Königová 2, Pócsiková 4, Vargová 2, Tisajová, Kurňavová. Tréner Michal Lukačín.

DHC Sokol Poruba - Vistal Gdynia 22:26 (15:13)

Góly Poruby: Polášková 8, Rechtorisová 5, Konečná 3, Sekulová 2, Minarčíková 2, Maiwaelderová 1.

Peter Olšavský tréner Poruby: Z môjho pohľadu bol zápas s Gdyňou podstatne lepší než včerajší. Hlavne v prvom polčase sme dokázali ubrániť súperove nebezpečné spojky. Hráčky musím pochváliť za obrovskú bojovnosť a produktivitu v prvom polčase. Po prestávke dievčatá hrali naďalej zodpovedne v obrane, ale horšie sa presadzovali v útočnej činnosti. Aj vďaka niekoľkým technickým chybám sa podarilo súperovi vývoj zápasu otočiť. Ešte raz chcem pochváliť kolektív za bojovnosť v celom  stretnutí."