Náš najbližší súper vyhral v Zlíne

HC Zlín - DHC Sokol Poruba 18:21 (11:9)

Strelecký výpadok na prelome polčasov a séria ôsmich gólov vzali domácim nielen vedenie, ale predovšetkým vietor z plachiet.

V rámci piateho kola MOL Ligy si v nedeľu večer odviezli body zo Zlína domov hráčky Poruby, aj keď to boli domáce, ktoré mali v zápase pomerne dlho navrch. Rýchlo sa ujali štvorgólového vedenia (9:5) a aj po prestávke si udržiavali mierny dvojgólový náskok. Rozhodujúci pre vývoj stretnutia bol prelom medzi polčasmi v rozmedzí 27. až 43. minútou, keď Poruba z nepriaznivého stavu 11:7 otočila na 11:15. V štyridsiatej siedmej už na 13:17. Zlín sa potom až do konca snažil, bojoval o vyrovnanie a zisk dvoch bodov, čo stačilo už len na konečnú korekciu. Poruba si víťazstvo ustrážila a tak v ťažkom a vyrovnanom stretnutí so šťastným koncom pre Sokol, ktorý po ospalom začiatku doviedol k víťazstvu jeho zlepšený výkon v druhom polčase.

Martin Spuchlák, tréner HC Zlín: „ Od stretnutia som očakával viac, dalo sa uspieť na Slavii aj dnes. Zatiaľ sa trápime, nedokážeme uhrať celý zápas, len 35 minút. A to je málo. Po prestávke dievčatá úplne prestali hrať to, čo fungovalo v prvom dejstve. Vôbec nechápem prečo, či dôvodom bol rešpekt alebo niečo iné? Vyrobili sme v určitom úseku toľko chýb, koľko ich nebolo za celý prvý polčas. Porážka nás moc bolí, lebo Poruba bola zdolateľná. Stačilo pokračovať len v  polčasovom v nasadení. Musíme ďalej pracovať, chýba mi väčšia chuť a ambícia presadiť sa.“

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba: „ Do Zlína sme si prišli po dva body, s tým som spokojný, cieľ sme splnili. Menej už s výkonom, ktorý sme predviedli. Obrana bola dobrá aj keď aj tam to niekedy haprovalo, hlavne v prvom polčase, v druhom sme to už zlepšili. Vyrobili sme veľa technických chýb a nepremenili veľa šancí, našťastie nám opäť dobre zachytala brankárka Mácalová. Cez prestávku som musel hráčky nabudiť, aby pochopili, čo je základom každej hry. Dievčatá si to zobrali k srdcu, otočili skóre a získaný náskok si ustrážili až do konca. Pripomínam, že síce dva body sú naše ale takýmto spôsobom nechceme napredovať. Musíme hrať celých šesťdesiat minút a pracovať na zlepšení streleckej produktivity.“

Najviac gólov: Sobieská 6/3, Kolářová 5, Hradilová 2 - Polášková 6/2, Minarčíková 5, Konečná 3, Rechtorisová 3, Revajová 2/1, Maiwaelderová 1, Sekulová 1. Rozhodovali: Hanák, Pavlíček (obaja ČR). Pokutové hody: 3/3:4/3. Vylúčenia: 1:3. Diváci: 213.