MOL LIGA - 22. KOLO:  VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Michalovce dosiahli očakávané víťazstvo nad oslabeným nováčikom z Bánoviec. Trenčín vyrovnaným súperom Poruby, na zisk bodov to nestačilo. Most pred reprezentačnou prestávkou zvýšil svoj náskok na čele tabuľky MOL ligy. Domáci stačilo len na druhú garnitúru Čiernych anjelov. „Chemičky“ nezvládli domáci zápas a prehrali. Hodonín doma odovzdaným súperom Prešova. Demontáž Zlína v Písku, zo súpera si urobil trhací kalendár.

Predohrávka – piatok 16. 3.:

IUVENTA MICHALOVCE - HK SOKOL RMK BÁNOVCE N. B. 39:26 (19:15)

Bánovce pricestovali na Zemplín len s 10-členným kádrom a až do 27. min I. polčasu (15:13) držali krok s favoritom. Po zmene strán stačilo domácim 10 minút, aby rozhodli o osude duelu - 26:16 v 40. min. Bánovčanky ešte v 50. min stiahli na 24:30, ale potom im už definitívne došli sily. Klaudia Michnová, autorka 10 gólov, sama na všetko nestačila.

Najviac gólov: M. Holešová 7, Kišíková 5, Habánková 5/1 - K. Michnová 10/2, K. Obstová 4, Bencová, Bridová a A. Obstová po 3. Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 6 - 2, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 320 divákov.

HK AS TRENČÍN - DHC SOKOL PORUBA 25:28 (13:15)

HK AS Trenčín neprerušil sériu výsledkových nezdarov, keď doma podľahol DHC Sokol Poruba 25:28 (13:15), čím predĺžil šnúru prehier na osem zápasov. Ešte v 17. min svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 8:8, v ďalšom priebehu museli Trenčianky doťahovať náskok súpera.

Prakticky až do konca živili nádej na bodový zisk, v 53. min prehrávali len 22:24 a o päť minút neskôr 25:27. Aspoň vyrovnať sa im však nepodarilo a zostávajú na poslednej priečke tabuľky. Naopak, hráčky Poruby získal dôležité dva body v boji o účasť v národnom play-off.

Najviac gólov: E. Rajnohová 9/5, Žitňanová 6/3, Zemanovičová 4 - Polášková 8/2, Minárčiková 6, Andrýsková 4. Pok. hody: 8/8 - 2/2, vylúčené: 3 - 3, ČK: 46. Minárčiková (Poruba) za faul, rozhodovali: Bednár a Beňo (obaja SR), 160 divákov.

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba: „Na dievčatách bola vidieť snaha, chce to ešte niečo viac. Napríklad dôslednosť v individuálnych činnostiach v obrane i útoku. Začali sme dobre, potom sme sa uspokojili a vypustili, súper toho využil, rovnako ako našich chýb, po ktorých sme dostávali góly. Ťažko sme sa potom dopracovávali k väčšiemu odstupu. Navyše sme opäť nepremenili niekoľko šancí alebo sme niektoré nádejné situácie ani nedotiahli do konca. Na tom je nutné pracovať, pretože viem, čo v babách je. Ale po tých predchádzajúcich zápasoch sme to zvládli, takže verím, že nám dnešné víťazstvo a nasledujúca dlhšia pauza napomôže dostať sa opäť do hernej pohody. "

Sobota – 17. 3.:

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - DHK ZORA OLOMOUC 25:28 (10:13)

Podrobnosti prinášame v príspevku: „ZORA OLOMOUC PRELOMILA PREKLIATIE MŠH V ŠALI“

Najviac gólov: Klučková 6/2, B. Königová 5, Trochtová 4, N. Némethová 4 - Růžičková 6/1, Gajdošíková a T. Fryčáková po 5.

Pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 400 divákov.

HK HODONÍN - ŠŠK PREŠOV 21:32 (11:17)

Vysokú porážku utrpeli po dobrých výsledkoch z predchádzajúcich kôl hádzanárky Hodonína. V ich tíme sa presadzovala prakticky len Patrnčiaková, ktorá nastrieľala trinásť z ich dvadsaťjeden gólov. Prešov bol strelecky omnoho efektívnejší. Už v prvom polčase sa šnúrou siedmich gólov vypracoval k vysokému náskok, ktorý do prestávky bezpečne udržiaval. V druhej polovici vedenie ešte mierne navýšili a nakoniec si pripísali dva body za jedenásťgólovú výhru.

Najviac gólov: Patrnčiaková 13/5, Poláchová a A. Tóthová po 2 - Demajová 7, Čirčová 6, Šutranová 4/2

Pok. hody: 5/5 - 2/2, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 170 divákov.

René Gärtner, asistent trénera HK Hodonín: „V úvode stretnutia nás podržala brankárka, ktorá vychytala najmenej sedem tutoviek. Mrzí ma, že jej dievčatá v obrane nepomohli. V útoku sme mali veľmi zlú koncovku. Opäť sme triafali ich gólmanku. Nehľadiac na to, že sme štrnásť gólov inkasovali len z protiútoku."

SOKOL PÍSEK - HC ZLÍN 32:22 (15:10)

Tak toto asi čakal len málokto. Hádzanárky Písku uštedrili Zlínu desaťgólovú porážku. Už v prvej polovici sa Sokolky držali pred súperkami a postupne si za prvých tridsať minút hry vypracovali päťgólové vedenie. Rozhodujúca bola pasáž medzi 36. a 47. minútou, ktorú vyhral Písek 7: 1 a viedol 24:15. Zlín sa ešte päť minút pred koncom nadýchol k zdramatizovaniu zápasu, posledné tri minúty ale úplne ovládli Juhočešky, ktoré záverečnou šnúrou piatich gólov rozhodli o svojej vysokej desaťgólovej výhre.

Najviac gólov: Kubišová a Michková po 6, A. Königová a Součková po 4 - Očadlíková a Kříčková po 5, Hradilová 4/3.

Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 5 - 2, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 198 divákov.

Vladislav Jordák, tréner Sokol Písek: „Konečne sa nám uzdravili dlhodobo zranené hráčky a majú už za sebou aj nejaké tréningy, takže ak sa budeme takto pripravovať aj ďalej, tak dúfam, že náš výkon pôjde viac a viac hore. Víťazstvo je príjemná lastovička pre dievčatá, ktoré po posledných zápasoch, kedy dostávali štyridsiatky, boli veľmi zlomené. Sme radi, že sme zápas takto odohrali. Chcem poďakovať dievčatám, že zápas oddreli od začiatku až do samotného konca, vrátane celej lavičky. "

Martin Spuchlák, tréner HC Zlín: „My sme išli do Písku samozrejme vyhrať, ale od prvej minúty sme doťahovali náskok súpera. Písek hral veľmi dobre a my sme prepadli v obrane, aj v útoku. Dnes sme mali v tíme jednu jedinú hráčku, ktorá by zniesla prísnejšie kritériá, ale zvyšok zahral hlboko pod svoje možnosti. Nechcem tým zhadzovať výkon domácich, ktoré sa na nás dobre pripravili, bola u nich vidieť bojovnosť, chceli získať každú loptu a konečný výsledok zodpovedá obrazu našej dnešnej hry. "

SHK VESELÍ NAD MORAVOU - DHK BANÍK MOST 31:33 (9:19)

Stretnutie vo Veselí sa dlho jednoznačne vyvíjalo v prospech hosťujúceho celku. Priepastný rozdiel bol vo výkone brankárok. Kým hosťujúca Müllnerová likvidovala aj tie najväčšie šance Veselí, v domácej sieti skončila takmer každá strela. Výsledkom bolo priepastné polčasové skóre 9:19. V druhej polovici Most odskočil až na trinásťgólový rozdiel, ale Veselí sa nevzdávalo. Na zníženie zavelila Veselková, ktorá dala gól cez celé ihrisko. Šesť minút pred koncom viedol Most o 8 gólov a zdalo sa, že sa už žiadna dráma konať nebude. Hosťujúci kouč ale na posledných 5 minút poslal na ihrisko dorastenky a začali sa diať veci. Panenky boli oproti nim výkonnostne úplne niekde inde a posledné 4 minúty vyhrali 6: 0. Most si tak z Veselí nakoniec odviezol „len“ chudobné dvojgólové víťazstvo.

Najviac gólov: Šustková 8/5, Veselková 7, Soldánová 6 - Zachová 9, S. Szarková 9/1, Kovářová a Maňáková po 5.

Pok. hody: 9/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 7, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 409 divákov.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „Most si víťazstvo zaslúžil. V prvej polovici sme v obrane nesplnili vôbec nič, na čo sme sa pripravovali. Takto sa tieto zápasy nehrajú. Nedali sme tri sedmičky a nepremenili 9 náskokov, a to nehovorím o technických chybách. V druhej polovici sme sa snažili hrať bez faulov. V závere nám veľmi pomohlo, že hosťujúci tréner dal možnosť lavičke. Dotiahli sme sa tak na prijateľnejšie skóre. "

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Diváci boli svedkom pomerne turbulentného zápasu. Podarilo sa nám získať veľmi vysoký náskok. Müllnerová v našej bráne bola vynikajúca. Podarilo sa nám získať až trinásťgólový náskok. Postupne sme začali meniť zostavu. Na posledných 5 minút som poslal na ihrisko dorastenky, ktoré sú majsterky Českej republiky. Ich výkon bol ale pre túto súťaž absolútne neadekvátny. "