ŠAĽA V TRENČÍNE RATOVALA KOŽU AŽ PO PRESTÁVKOVEJ TSUNAMI V ICH ŠATNI

V úvodnom stretnutí 25. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018 sa takmer zrodilo prekvapenie. Posledný tím tabuľky HK AS Trenčín dlho trápil favorizovaný HK Slovan Duslo Šaľa, ale nezužitkoval sľubný polčasový náskok a favoritovi nakoniec podľahol.

Aktuálne posledný tím súťaže získal za 22 zápasov (rovnaký počet odohrala aj Šaľa) iba štyri body za dve víťazstvá. Ak sa chcel Trenčín ešte pokúsiť dostať do národného play-off, musel zvíťaziť vo zvyšných dvoch stretnutiach a veriť v zaváhanie Bánoviec nad Bebravou, na ktoré strácal tri body. Tento scenár bol však z kategórie utopistických a v neprospech defenzívy Trenčína hovoril aj pomer gólov 553:692.  Hádzanárky Šale stále bojujú o prvenstvo medzi slovenskými tímami, hoci na Iuventu strácalo Duslo dva body. Celkovo malo na konte 32 bodov a aktívne skóre 633:522, čo stačilo na priebežnú štvrtú pozíciu v celej MOL lige. Chemičky boli jednoznačnými favoritkami tohto merania síl.

Úplne odlišné polčasy. Po tom prvom sa zdalo, že Trenčín oskalpuje o dôležité body Šaľu, ktorá k zápasu pristúpila až príliš „profesorsky“. Po vyrovnanej úvodnej štvrťhodine si domáce v druhej polovici I. polčasu utvorili až šesťgólové vedenie (19:13). Mladé pušky z Trenčína dominovali v hre jedna na jednu v obrane a aj v útoku. Školili Šaľu vo všetkých herných činnostiach. Obrana Dusla bola skôr platonická, veď pri všetkej úcte k domácim, dostať 19. gólov do prestávky, to sa nepodarilo ani popredným družstvám z MOL ligy nie ešte od posledného tímu interligy, ktorý v štatistikách hodnotenia úspešnosti streľby figuruje na chvoste. Pre Šalianky to bolo zahanbujúce. Hostky po „Tsunami“ , ktoré sa prevalilo počas prestávky ich šatňou, sa nabudili a po zmene strán dovolili AS streliť iba šesť gólov. V 39. min E. Rajnohová ešte upravila na 23:20, ale potom prišla šesťgólová šalianska šnúra - 23:26 v 48. min pre Duslo. Aj vďaka tomu sa „chemičkám“ podarilo náskok zmazať a dokonca sa dostať do štvorgólového vedenia, ktoré bolo aj konečným.  Šaľa sa síce bodovo dotiahla na tretiu Iuventu Michalovce, ktorá má k dobru zajtrajší zápas s Porubou. Beznádejne posledný Trenčín stratil aj poslednú šancu na akýkoľvek posun vyššie a pripísal si na konto jedenástu prehru za sebou, čo znamená aj koniec nárokom na národné play-off.

MOL liga 2017/2018 - ženy - 25. kolo:

HK AS TRENČÍN - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 25:29 (19:14)

Najviac gólov: E. Rajnohová 8/3, Szökeová 5, Pastorková 3 - Klučková 7/4, Pócsíková 5, Rácková a I. Bahýlová po 4 Pok. hody: 4/3 - 9/5, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Beňo a Bednár (obaja SR), 157 divákov.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „Zle sa mi to hodnotí, som veľmi nespokojný s tým, čo sme tu dnes ukázali, hlavne v prvom polčase. Bolo to totálne zlyhanie a hanba, za čo hovorí 19 gólov v našej sieti po prvom polčase. Či hráčky podcenili súpera? Ťažko na to jednoznačne odpovedať. Alarmujúci bol náš nezodpovedný výkon a celkový prístup hlavne v prvej časti. Nastoliť obrat v druhom polčase bola naša povinnosť. Dnešný výkon si budeme musieť s dievčatami ešte poriadne vydiskutovať!“

Autor foto: HK AS Trenčín