Duslo Cup zostal doma
Troj dňový hádzanársky maratón, ktorý mal v Mestskej športovej hale v rámci 28. ročníka medzinárodného hádzanárskeho turnaja žien - DUSLO Cup 2023 zaujímavý priebeh, nakoľko nikto nečakal, že už v otváracom dueli turnaja (Duslo Šaľa – VSE Komárom) sa stretnú kolektívy, ktoré skončia na prvých dvoch miestach tabuľky, na druhej strane, že až v poslednom 10. zápase medzinárodného podujatia (Zora Olomouc – Ruch Chorzów) sa rozhodlo, kto skončí na treťom a štvrtom mieste za najlepšou dvojicou.

Vzhľadom k tomu, že v poslednom období je dosť problematické dostať sa o výborne obsadenom medzinárodnom turnaji  a o hádzanej všeobecne k podrobnejším informáciám v novinách a médiach, prinášame Vám v kocke najčerstvejšie informácie o priebehu 28. ročníka Duslo Cup 2023, na ktorom štartovali zástupcovia 5 štátov: UHC Stockerau (Rakúsko),  Ruch Chorzów (Poľsko), ZORA Olomouc (Česko) a slovenský zástupca Slovan Duslo Šaľa (všetko úspešní účastníci republikových súťaží ) a jediným kolektívom, ktorý nepôsobí v najvyššej domácej lige bol Komárom VSE (Maďarsko), ktorý patrí k špičke v nižšej maďarskej hádzanárskej súťaži a príjemne prekvapil na turnaji ako pred rokom.

+ + +

Výsledky medzinárodného hádzanárskeho turnaja DUSLO Cup 2023:

Duslo Šaľa – Komárom 44:32; Chorzów – Stockerau 26:26; Duslo Šaľa – Stockerau 38:25;  Olomouc – Komárom 27:39; Duslo Šaľa – Chorzów 29:31; Stockerau – Olomouc 22:25; Chorzów – Komárom 34:36; Duslo Šaľa – Olomouc 36:33; Komárom - Stockerau 32:29;  Olomouc – Chorzów 33:32.

+ + +

Tabuľka medzinárodného hádzanárskeho turnaja DUSLO Cup 2023:
1.  Slovan Duslo Šaľa 147:121 – 6 bodov;  2. Komárom VSE 139:134 – 6 bodov; 3. ZORA Olomouc 128:129 – 4 body; 4. RUCH Chorzów 123:124 – 3 body;  5. UHC Stockerau 102:121 – 1 bod.                                                                                           
poznámka: O prvenstve Dusla Šaľa rozhodol pri rovnosti bodov s VSE Komárom vzájomný zápas     

Organizátori 28. ročníka medzinárodného DUSLO Cup – u 2023 vyhodnotili aj najlepšie hráčky na jednotlivých postoch:
+ najlepšia hráčka: Edina Pastoreková (Duslo Šaľa).
+ najlepšia brankárka: Monika Ciesiotka (RUCH Chorzów).
+ najlepšia strelkyňa: Olívia Šćípová (Duslo Šaľa) – 32 gólov.    
+ + +
Na medzinárodnom turnaji DUSLO ŠAĽA reprezentovali:   

Soňa Furgaláková, Kristína Kusyová, Bella Oláh – Terézia Takáčová,  Barbora Königová, Katarína Pócsíková, Olívia Ščípová, Rebecca Bírová, Edina Pastoreková, Branka KONATAR, Mária Holešová, Petra Pálová, Valéria Dulinová,  Petra Varjássiová, Timea Susíková, Slávka RATVAJSKÁ.  Tréner: Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.                                                                             

poznámka: Zvýraznené sú hráčky na skúške.

Podrobné informácie z turnaja v Šali (komentár k jednotlivým zápasom, strelkyne gólov, priebeh zápasov,... ), z prípravy na štart MOL a súťaž EHF,...  prinesieme v ďalších blokoch.

                                                                                          JOZEF SKLENÁR
 
Aktuality

Aktuálne články