Prípravka Šale na majstrovstvách Slovenska strieborná

Aj v tomto roku sa naša prípravka pod vedením trénerky Ľ. Boltenkovej zúčastnila na otvorených majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v Michalovciach v termíne 14.-16.6.2019.
Dievčatá vycestovali už o deň skôr, vo štvrtok plné očakávania. V kategórii najmladších dievčat bolo prihlásených 11 družstiev a hralo sa systémom každý s každým. Čiže nás čakalo 10 zápasov a o víťazovi rozhodla konečná tabuľka.

V piatok si naše dievčatá zmerali sily s troma domácimi družstvami. Po vydarenom dni nás čakal náročný program, kedy podľa vylosovania sme mali v sobotu odohrať 6 zápasov. Po rannej výhre nad Bardejovom dievčatá ešte stále verili v obhajobu vlaňajšej zlatej medaily. Prišlo však malé zaváhanie s družstvom Stupavy, ktorá v poslednej sekunde zápasu otočila stav stretnutia vo svoj prospech.
Aj keď trošku sklamané, dievčatá stále bojovali o čo najlepšie umiestnenie. V priebehu turnaja sme prehrali ešte jeden zápas s Topoľčanmi, ale so všetkými ostatnými družstvami sme si už hravo poradili.
Nasadenie dievčat a bojovný výkon nám nakoniec zabezpečil strieborné medaily, čo je krásne umiestnenie v rámci celého Slovenska. Dievčatám patrí pochvala nielen za majstrovstvá, ale aj za celú úspešnú sezónu, kedy vzorne reprezentovali náš klub.

Výsledky zápasov na majstrovstvách Slovenska v Michalovciach:
Šaľa - Michalovce A 7:14
Šaľa - Michalovce B 1:17
Šaľa - Michalovce C 1:21
Šaľa - Bardejov 22:10
Šaľa - Stupava 15:16
Šaľa - Topoľčany 15:17
Šaľa - Vranov nad Topľou A 19:7
Šaľa - Trebišov A 21:1
Šaľa - Vranov nad Topľou B 15:7
Šaľa - Trebišov B 14:6


1. miesto HC Tatran Stupava
2. miesto HK Slovan Duslo Šaľa
3. miesto ŠKP Topoľčany
..........

Dievčatá, ktoré nás na majstrovstvách Slovenska reprezentovali:
Tóthová Linda - Gerasimov Tamara, Rábeková Zoja, Szabová Lea, Štrpková Lenka, Lenčéšová Lucia, Szabóová Sofia, Kurňavová Lara, Kurňavová Laura, Neštráková Laura, Murgačová Ema
trénerka: Ľ. Boltenková

Aktuality

Aktuálne články