Semifinále pohára sa nerodilo ľahko

Tak ako pred pár rokmi kedy štartoval ŠŠK Prešov v MOL lige,  súboje s ním tak ako aj štvrťfinálový súčasný duel v SP bol dosť vyrovnaný, nakoľko pred víkendovým súbojom v Hodoníne si doliečovalo „bolačky“ z predošlých dní a zápasov niekoľko hráčok a tak tréner Peter Pčola dal možnosť"ukázať sa" ďalším nádejám z ligového dorastu.  Prešov, ktorý patrí v prvej lige do tej elitnejšej kategórie kolektív potvrdil výkonom aj v štvrťfinále, že v prípade doplnenia hráčskeho kádra a doriešení niektorých okolností, ktoré boli aj dôvodom ich odstúpenia v ročníku 2021/2022 z MOL ligy, by sa nestratil ani v súčasnosti v medzinárodnej súťaži.

Štvrťfinále Slovenského pohára ročník 2024/2025:

ŠŠK Prešov – Slovan Duslo Šaľa 28:31 (16:16). R: Cibere – Bednár; V: 2 – 2; PH: 1/1 –5/5.

ŠŠK : L. Holubová 6, Sl. Ratvajská  a I. Michalcová po 5, E. Kobová 4, A. Petrušová 3,.... Tréner Peter Olšavský.

DUSLO: Oláhová, Hanzalíková – P. Gubová, N. Dostanič, P. Kormúthová, Ščípová 11/5, Pastoreková 4, N. Gyarfásová, M. Lukačinová, Kóšová 1, Holešová 2, Demeter 3, N. Letková 2, Kucsera,  L. Ratvajská 8. Tréner Peter Pčola.

V úvode viedol ŠŠK 1:0, 3:2,..(Holubová, Sl. Ratvajská), ale po góloch Ščípovej a Lenky Ratvajskej bolo skóre  v 5. minúte už  pre Šaľu v pomere 3:4. Naše dievčatá boli v priebehu prvého polčasu viac krát vo vedení o 2 – 3 góly (6:9, 8:11, 12:14)), ale ŠŠK ešte stihol do konca polčasu vyrovnať skóre (16:16).  Druhý polčas však začali lepšie zástupkyne Šariša a v 35. minúte viedli aj po góloch Slavky Ratvajskej a ďalšej kvalitnej strelkyne Michalcovej o tri góly 20:17. Zverenkyne trénera P. Pčolu však rýchlo kontrovali a v 43. minúte sa už hralo od začiatku (21:21). V ďalšom priebehu sa  kolektívy nestihli vzdialiť do väčšieho vo vedenia (23:23, 25:25) a do trháku išla Šaľa od 53. minúty, keď po góloch Ščípovej (bola aj najlepšou strelkyňou zápasu, čo potešilo), L. Ratvajskej a Demeter získala troj gólový náskok (27:30), ktorý bol aj rozhodujúci pre víťazstvo a postup šalianskeho kolektívu medzi štvoricu najlepších.

+ + +

Druhá štvrťfinálová dvojica SP - ročník 2024/2025:

Tatran Stupava – Strojár Malacky/Rohožník 46:14 (21:9). Rozhodovali: Bohunický – Szerencsés.

Tatran: H. Karkušová 8, A. Rudincová 7, P. Tornócziová 7,.... STROJÁR: E. Slováčková 4, V. Vunderlichová 3, N. Pintérová 3/1.

Do semifinále, kde už na svojich súperov čakali nasadené kolektívy: DAC Dunajská Streda a Iuventa Michalovce postúpil víťazný kolektív Tatran Stupava.

Poznámka: k MOL ligovému zápasu 6. kola Hodonín Šaľa a k MOL ligovému Telegramu sa vrátime v ďalšom bloku.