V pohári EHF s cennou výhrou

3. kolo pohára EHF: Slovan Duslo Šaľa - ŽRK Bjelovar  30:27 (15:14).       
R: Fahner, Kubis  (obaja Poľsko)  - 800 divákov; vylúčené: 1:1; pokutové hody: 2/2 – 2/1.

DUSLO: Furgaláková, Kusyová, Oláhová – Takáčová, D. M. Vargová 5, Kö Pócsíková 4/1,  Ščípová 8,  Pastoreková  2, Pálová 4,  Susíková 5,  Matušincová,  L. Ratvajská 2. Tréner: Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

ŽRK: Turková 8, Gašparovic 5, Mrden 4, Oremovič 4, Paštar, Smiljanec a Ravenšcak po 2. Tréner Dario Obran.

Priebeh: 0:2, 3:3, 8:7, 10:7, 11:9, 15:14, 18:16, 25:23, 27:23, 28:23, 30:27.  

Skôr než sme sa rozkukali, ako bude hrať favorit prehrávali sme 0:2, keď sa z krídla presadila technicky vybavená Turková, ktorá bola aj najlepšou strelkyňou hostiek.  V našom oslabenom kolektíve (do hry nezasiahla ani zranená Königová) sme však vďaka Vargovej a dvom gólom Pócsíkovej sme  rýchlo vyrovnali  (3:3) a v 9. minúte po prvom góle Ščípovej sme išli aj do vedenia 4:3. Súper ešte stihol zrovnať skóre /7:7), ale od 18. minúty sme zásluhou Pálovej, ale najmä vynikajúceho výkonu brankárky  Soni Furgalákovej  išli opäť do vedenia 8:7, ktoré sme po góloch L. Ratvajskej a Ščípovej navýšili v 20. minúte na rozdiel troch gólov (10:7) a viacej sme chorvátky v tomto dueli už do vedenia nepustili, čo ich trošku napriek výbornej kanonierkeTurkovej zaskočilo.  
                                                                                                                                                                                                                                                     Tréner Peter Pčola:“ V I. polčase sme sa snažili hrať rýchlo, aby sme súperky unavili, hlavne pri prechode do proti útoku sme robili chyby, ešteže nás podržala Furgaláková.“  

Po obrátke sme boli neustále vo vedení 20:18 (37. min.), 23:20 44. min.) aj vďaka tomu, že sa herne, ale najmä strelecky presadzovala juniorská reprezentantka Slovenska Susíková (poznámka: strelila v II. polčase všetkých 5 gólov), ktorej však dobre sekundovali aj seniorské reprezentantky Ščípová s Vargovou a skóre narastalo. Vďaka tomu, že Furgaláková si držala „fazónu“ aj v druhej polovičke v 51. minúte sme už viedli 27:23 a po góle L. Ratvajskej z trháku dokonca o päť gólov (28:23). Škoda, že sa v týchto momentoch od nadšene hrajúceho nášho kolektívu odklonila šťastena (štyri strely totiž  skončili na drevenej konštrukcii bránky), čo ŽRK využil v závere na skorigovanie nášho náskoku.

Tréner Peter Pčola: „ V II. polčase sme sa trochu uspokojili, vytvorili sme si aj dostatok príležitostí na postavenú obranu, ale sme ich dosť nepremenili a triafali sme aj do žrdí. Mohli sme si do odvety utvoriť pohodlnejší náskok. Dobrý zápas pre divákov vo vynikajúcej atmosfére, musím dievčatá pochváliť, je nás málo, hrali sme skoro bez striedania. Výborná skúsenosť pre mladé hráčky, každá výhra sa v Európe ráta.“    

Najbližší program: 3. kolo pohára EHF odveta:

Sobota 18. 11. 2023 o 19.00 hodine ŽRK Bjelovar - Slovan Duslo Šaľa.

                                                                                                                 JOZEF SKLENÁR 

Aktuality

Aktuálne články