Zostali sme pred dverami osemfinále

Odveta 3. kolo pohára EHF:

ŽRK Bjelovar - HK Slovan Duslo Šaľa 30:22 (16:9); prvý zápas Slovan Duslo Šaľa - ŽRK Bjelovar  30:27 (15:14).       
rozhodovali: Weber a Weinquin (obaja Luxembursko) – 1.000 divákov vylúčené: 6 - 5, pokutové hody: 2/2 - 2/1.  
Priebeh: 1:0, 1:2, 6:5, 8:6, 11:6, 13:6, 16:9, 20:11, 24:14, 25:16, 25:20, 27:22, 30:22.

ŽRK: najviac gólov: Jelenovič 7, Turk a Gašparovic 5,..... Tréner Dario Obran.

DUSLO: Furgaláková, Kusyová - Takáčová 6, D. M. Vargová 5/1, B. Königová, Pócsíková 3, Ščípová 6, Pastoreková 1, Matušincová, S. Ratvajská, Susíková, Pálová 1, L. Ratvajská. Tréner: Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Na odvetu do chorvátskeho Bjelovaru sme cestovali s troj gólovým náskokom, ale bez Oláhovej a Slávky Ratvajskej, ktoré boli pri výhre v MOL lige s Plzňou. Domáci kolektív zásluhou skúsenej spojky Jelenovičovej (27 rokov), ktorá bola so siedmimi gólmi aj najlepšou kanonierkou odvety išli do vedenia, naše hráčky však rýchlo vyrovnali a po góle Pócsikovej sme j viedli 1:2 (poznámka: bolo to naše jediné vedenie v dueli). ŽRK však v ďalšom priebehu svoj náskok aj vďaka skúsenejšiemu kolektívu (ďalšie najlepšie strelkyne ŽRK Gašparovic (29 rokov), Vukojevič (27 rokov) a Ana Turk (34 rokov) majú za sebou stovky štartov v chorvátskej lige, či v európskych pohároch) zvyšoval a už v prvom dejstve troj gólovú  stratu zo Šali nielenže dohonil (9:6), ale aj navýšil (11:6). Vďaka  tvrdej a nekompromisnej defenzíve sa naše mladé spojky ťažšie presadzovali a tak polčas vyhral favorit o sedem gólov.

Po zmene strán sme menili herný štýl v obrane, s čím sa súper ťažšie vyrovnával a od stavu 24:14 sme začali sťahovať náskok súpera  (poznámka: druhý polčas prehrali naše dievčatá iba o gól (14:13). V dvoch prípadoch sme sa priblížili súperovi dokonca až na rozdiel dvoch gólov. Najskôr v 50. minúte po góle Pastorekovej, keď znížila stav na 25:20 (škoda, že bol v zápase iba jeden) a v 55. minúte po góle Takáčovej (bola so Ščípovou najlepšou strelkyňou Dusla), keď sme znížili stav zápasu opäť 5 gólový rozdiel 27:22). Zdramatizovanie zápasu však Bjelovar už nepripustil a tromi gólmi rozhodol o svojom postupe do osemfinále pohára EHF, nakoľko mal pri rovnakom bodovom skóre zo vzájomných zápasov lepšie skóre 57:52 a dnes bude podobne ako ďalšie družstvá MOL ligy:  Iuventa Michalovce a Házená Kynžvart , ktoré tiež hrali v 3. kole pohára EHF a postúpili taktiež do osemfinále ďalej  čakať na dnešné žrebovanie vo Viedni, koho im žreb „pridelí“ za súpera.  

Peter Pčola (tréner Šale): "Chceli sme vybojovať postup, ale do zápasu sme nastúpili dosť ustráchane, ako by sa zľakli  (najmä v I. polčase), nakoľko na nás súper vyletel. Robili sme dosť chýb, ktoré skúsenejší súper aj dokázal zúžitkovať a získal vyšší náskok. V v druhom polčase sme sa dostali späť zmenou obrannej hry, zdramatizovali sme zápas (dva krát sme znížili na rozdiel piaticjh gólov), škoda že  už dievčatám dochádzali sily. Štvrtý súťažný zápas v krátkom časovom slede (MOL liga – pohár EHF)  dal oslabenému kolektívu zabrať.  Postup cez kvalitného súpera by bol v našich silách, ale pri našom tradičnom hráčskom zložení. lebo bolo vidieť, že zraneniami oslabený kolektív už mlel z posledného.  Bjelovar postúpil zaslúžene, ale skúsenosti, ktoré dievčatá nabrali zo štyroch súťažných duelov so zahraničnými súpermi im môžu byť v budúcnosti užitočné."

+ + +

Výsledky zástupcov MOL ligy v 3. kole pohára EHF:

+ Iuventa Michalovce – KHF Istogu (Kosovo) 43:18 (21:9); odveta:  KHF Istogu (Kosovo) – Iuventa Michalovce 18:47 (11:21).
poznámka: obidva zápasy sa hrali v Michalovciach.  

+ HC Westfriesland (Holandsko) – Házená Kynžvart  23:30 (9:13); odveta: Házená Kynžvart  -  HC Westfriesland (Holandsko) 31:24 (13:10).  

+  Do osemfinále pohára EHF postúpili aj ďalšie kolektívy: BH Granoliers a Gran Canaria (oba Španielsko), Joni Salerno (Taliansko), HC Venlo (Holandsko), ŽRK Rudar (Macedónsko),... ktoré budú spolu s Iuventou Michalovce aj medzi nasadenými klubmi pri žrebovaní.    
                                                                                                                                                            JOZEF SKLENÁR

Aktuality

Aktuálne články