SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
NIKE TV  I   FACEBOOK  I   2 % daní  I   SZH

V stredu pricestuje susedný DAC.

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 28.01.2022 09:31
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku
Tento týždeň budú mať šalianske hádzanárky dosť nabitý, nakoľko ich už iba niekoľko desiatok hodín delí od dohrávky ešte 11. kola jesennej časti MOL ligy (základná časť) s Dunajskou Stredou a cez víkend privítame taktiež v Šali v rámci 16. kola MOL ligy hádzanárky z Hanej Zoru Olomouc.

+ + +

Dohrávka 11. kola MOL ligy: Slovan Duslo Šaľa – DAC Dunajská Streda.

Šalianskemu kolektívu už nevezme nikto z rúk primát, ktorý hovorí o tom, že Šaľa spolu so Sokolom Písek otvárali v sobotu 4.9.2021 o 15.00 hodine nový ročník medzinárodnej MOL ligy a dohrávka s Dunajskou Stredou (streda 26.1.2022 o 18.00 hodine) bude posledným duelom prvej polovičky základnej časti medzinárodnej MOL ligy.

+ Už pred štartom ročníka 2020/2021 prišlo v družstve nováčika DAC Dunajská Streda, ktorý bol už pri štarte v MOL lige najpríjemnejším prekvapením (poznámka: 3. miesto v základnej časti s 35 bodmi – predstihli ho iba Michalovce a víťazný Most, ktoré  získali po 40 bodov) k značnému  posilneniu o hráčky: V. Oguntoye (Debrecín), R. Bízik (KFT Érd), K. Pastorková (Veselí n/M) – všetko reprezentantky Slovenska,  B. Elöo (HYPO Vedeň) a M. Jagodič (Most, po úspešnom účinkovaní v tomto trende vedenie DAC spolu s trénerom Viktorom Dembrem v tomto trende pokračoval.

+ Pred štartom tohto ročníka MOL ligy 2021/2022  prišlo k ďalšiemu posilneniu, keď dres DAC – u obliekli nové tváre v hráčskom kádri: N. Némethová (Šaľa), E. Rajnohová (Atletico Guardés – Španielsko), E. Hudák (všetko reprezentantky Slovenska), B. Sáriová (MTK Budapešť), N. Magerová (NEKA) a z dorastu prišli: R. Kucserová, Ch.  Volnerová a P. Hornyáková.

+ Ak k nim prirátame hráčky: B. Oláhová, O. Demeterová, B. Bízik, M. Penzésová (obe reprezentantky Slovenska), C. Bugárová, R. Mészarosová, či najstaršia v kádri  33. ročná K. Juhosová (poznámka: s 59 gólmi je na 13. mieste streleckej tabuľky; na 4. mieste so 78 gólmi je jej oddielová kolegyňa Beatrix Elö) je zrejmé, že maďarský tréner Viktor Dembre má v majstrovských bojoch o kvalitu postarané. Potvrdzuje to aj ich doterajšie účinkovanie v majstrovskej súťaži, keď napriek dvom dohrávkam:  (poznámka: v Šali a v Kynžvarte  sú na 3. mieste tabuľky.

+ Na domácej palubovke zatiaľ DAC zaváha  iba raz v zápase s Mostom, keď prehral 23:28, zostávajúce zápasy vyhral: Hodonín 30:18; Poruba 28:20; Písek 36:26; Olomouc 33:26; Chorzów 33:26; Kynžvart 26:23 a  Zlín 37:22.                 

+  Dunajskej Strede sa darí aj na súperových ihriskách, keď vyhrala: v  Plzni 24:26; Stupave 16:34; na Slávii Praha  26:31 a v odvete aj s Hodonínom 22:36. Prehrala a to dosť vysoko iba v Michalovciach v pomere 31:17.

+  V minulom ročníku MOL ligy obsadil DAC Dunajská Streda tretie miesto s vysoko aktívnym skóre 655:509 a 35 bodovým ziskom a mal pred štvrtým Olomoucom sedem bodový náskok. Duslo Šaľa obsadilo v ročníku 2020/2021 pekné 6. miesto: 629:579 – 25 bodov.   

+ V historickej tabuľke MOL ligy, v ktorej už účinkovalo a bodovalo v doterajšej histórii 28 kolektívov  (poznámka: v doposiaľ ukončených ročníkoch, keď všetky absolvovali iba: Michalovce, Šaľa, Slávia Praha, Olomouc a Zlín), ktoré odohrali po 425 zápasov sa zástupca Žitného ostrova hneď pri  svojom prvom štarte „predral“ na 20. miesto tabuľky a už v súčasnosti s ďalším 22 bodovým ziskom môže poskočiť až na 15. miesto tabuľky, kde sú teraz Bánovce n/V, ktoré majú na svojom konte 62 bodový zisk (poznámka: Duslo Šaľa je v historickej tabuľke majstrovskej súťaže so ziskom 610 bodov na 2. mieste tabuľky).   

+ Na Západoslovenské derby kolektívov, ktoré ešte v tomto roku neokúsili trpkosť porážky a nestratili ani bod (poznámka: patria k nim ešte  Michalovce a Most) srdečne pozýva Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa všetkých svojich priaznivcov (poznámka: aj z dôvodov voľnejších proti pandemických opatrení), verí v ich fanúšikovskú podporu a želá im príjemný zážitok zo súboja dvoch kvalitných hráčskych kolektívov.
                                                                                                                    JOZEF SKLENÁR

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
AEN
PPA CONTROLL
MeT ŠAĽA
REKO cooling
Mesto ŠAĽA
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
ERIMA Demišport
Erima
LEVI- mont s.r.o.
Duslo Šaľa  MOL LIGA2022 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 4