V slovenskom derby sme opäť zabodovali
Nielen víťazstvo v 6. kole v jesennej časti MOL ligy v Stupave (Šaľa vyhrala 14:39), ale aj postavenie oboch družstiev v tabuľke predurčovalo za favorita v slovenskom derby zverenkyne trénera Petra Pčolu, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

V krátkom časovom slede sme získali troj gólové vedenie (skórovali: Somogyi, Ščípová a Tulipánová) a až v 4. minúte sa po prvý krát zapísala do streleckej listiny aj najlepšia strelkyňa nováčika Kovácsová. V ďalšom priebehu napriek tomu, že od začiatku dostala dosť možností „omladina“ viedla Šaľa s dostatočným náskokom  (7:3, 10:5, 13:8), keď sa strelecky presadili aj mladé hráčky Zlatinska s Pálovou, pričom sa strelecky darilo aj Pócsíkovej (4 góly) s Ratvajskou a Tulipánovou (strelili po 3 góly). Na polčasovú  prestávku tak odchádzala Šaľa s 9 gólovým náskokom.   .

Po obrátke hneď Matušincová pridala 20. gól, ale potom si zverenkyne trénera Pčolu vybrali viac ako sedem minútovú odmlku,  súper využil chyby v defenzíve a Štrbáňovou a Horváthovou znížil na rozdiel piatich gólov (20:15). Na gól strelecky disponovanej Ratvajskej (zaznamenala 5 gólov), obratom odpovedala Kovácsová (22:16), ale od tohto momentu už favorit prepol na vyššiu rýchlosť a góly v sieti dobre chytajúcej Hanzalíkovej pribúdali a necelých päť minút pred koncom už viedli chemičky 27:16. Po záverečnom hvizde  a víťazstve o 12 gólov (poznámka: kuriozitou bolo, že prvý gól chemičiek - Líza Somogyi) a posledný Tatrana -  Melani Jagodič strelili legionárky)  mohlo 9 hráčok Dusla  odíšť spokojne na prvé sústredenie reprezentácie Slovenska do Bratislavy (poznámka: vraciame sa k tomu v inom informačnom bloku).

Slovan Duslo Šaľa – Tatran Stupava 29:17 (19:10)

R: Oťapka – Nagy; 250  divákov; 7 m hody: 7/5 – 4/3; vylúčené: 2:4.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová  -  Takáčová 2/1, B. Königová, Pócsiková 4/2,  D. M. Vargová 2/1,  Tulipánová 3, L. Somogyi 2, Matušincová 2; Ščípová 3, Pálová 2, Zlatinská 3/2, Varjássiová 1, Ratvajská 5.  Tréner: Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová..

TATRAN góly: Kovácsová, Jagodič a H. Karkušová po 3, Horváthová 3/3, Tornácziová 2, Schwarczová, H. Galková a Griffits po 1. Tréner: Róbert Popluhár.

+ + +

Najbližší program: streda 26. 2. 2022 o 16.00 hod. Házená Kynžvart  – Duslo Šaľa.

+ + +

Výsledky neúplného 19. kola MOL ligy:
Olomouc - Kynžvart 25:28;  Plzeň – Hodonín 27:25; Slávia Praha – Michalovce 26:27;
Poruba – Chorzów 22:25; Most – Písek 35:21; Zlín – Dunajská Streda odložili.
+ + +
Dohrávka 16. kola: Hodonín – Zlín 21:25 (8:12) vylúčené: 3:4; pok. hody: 8/6 – 5/4.
Góly: Smějová 8/5, Cygan 4, Vlachová 2,... -  L. Fleková 5/4; Daňková 4, Polomíková 3 góly ,....
+ + +
Predohrávka 21. kola: Plzeň – Michalovce 17:33 (12:14) vylúčené: 2 – 3;  pokutové hody: 1/1 – 3/3.
Góly: V. Galušková 6/1,  D. Galušková 3, Melicharová 2,... – Godeč 6/1, Holejová 5/2, Popovcová 4,...

+ + +

Neúplná tabuľka MOL ligy po 19. kole:
1. Michalovce 603:3379 – 33 bodov; 2.  Most 586:388 – 32 bodov;. 3. Dunajská Streda 444:360 – 26 bodov;  4. Kynžvart 494:443 – 22 bodov;  5. Plzeň 416:398 – 20 bodov;  6. Písek 514:540 – 19 bodov;  7. Olomouc 461:422 – 18 bodov; 8. ŠAĽA 463:437 – 16 bodov;   9. Slávia Praha 499:501 – 16  bodov; 10. Chorzów 496:524 – 13 bodov  11. Poruba 401:456 -  9 bodov; 12. Zlín 411:515 – 8 bodov; 13. Hodonín 405:542 – 4 body; 14. Stupava 283:581 – 2 body.
Poznámka: postavenie družstiev v tabuľke skresľuje nerovnaký počet odohraných zápasov: napr.  Hodonín odohral 19 zápasov;  Michalovce, Písek a Slávia Praha odohrali 18 zápasov, väčšina kolektívov má za sebou po 17 súbojov vrátane Dusla Šaľa, ale kolektívy Dunajská Streda a Poruba  odohrali iba 15 zápasov;....

+ + +
Najlepšie strelkyne medzinárodnej MOL ligy: 1. Tereza Pokorná – 159 gólov (Písek); 2. Veronika Galušková – 127 gólov (Plzeň); 3. Polina Masalová – 94 gólov (Chorzów); 4. Eliška Dessortová – 90 gólov (Poruba); 5. Adriána Míšová – 89 gólov (Slávia Praha); 6. Beatrix Élö – 86 gólov  (Dunajská Streda); 7. Veronika Dvořáková – 83 gólov (Kynžvart); 8. Denisa Holeňáková - 81 gólov (Slávia Praha);  9. Laura Víchová – 78 gólov (Hodonín); 10. Charlotte Cholevová – 77 gólov (Most);  11. Ivana Godeč – 74 gólov (Michalovce); 12. Katarína Juhos – 73 gólov (Dunajská Streda);.  .... 29.  Líza SOMOGYI  a  Katarína PÓCSÍKOVÁ po  58  gólov;... 44. Olívia ŠČÍPOVÁ – 50 gólov; ... 49. Diana Mária VARGOVÁ – 45 gólov,.... .(všetky Duslo ŠAĽA).  Do  streleckej tabuľky (poznámka: zaznamenali v MOL lige v tomto ročníku aspoň jeden gól) je evidovaných 205 strelkýň.  .

+ + +
Najbližší program: streda 26.2.2022 o 16.00 hod. Lázně Kynžvart - Slovan Duslo Šaľa.