22. kolo: Baník Most -  Slovan Duslo Šaľa 32:25 (17:10)
R: Kavulič  – Pavlát  (obaja Česko); 550  divákov; pokutové hody: 2/0 -3/2; vylúčené: 2:1.

BANÍK: Stříšková, Cholevová a Mikulčíková po 4; Smetková, Andrýsková, Skácelová a Eksteinová po 3; Mikulášková, Kostelná a Korešová po 2; Maňáková a Šutranová po 1. Tréner A. Struzyk.

DUSLO: Furgaláková 1 gól -  Miťková, Takáčová 1, Pócsiková 3/2,  D. M. Vargová 2, Ušiaková 3,  Matušincová 2;  Ščípová 5, Pálová 3, Zlatinská 1, Varjássiová 2, Ratvajská 2 Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová.

Proti favoritovi základnej časti MOL ligy nastúpila Šaľa  značne oslabená, keď okrem dlhodobo zranenej Rackovej,chýbali aj Somogyi, Königová, Tulipánová, naviac do Mostu cestovalo Duslo  iba s jednou brankárkou Furgalákovou  (zranenia, choroba a COVID úradovali) .

Z dôvodov „preriedenia kádra“ hralo všetko, čo bolo zdravé a príležitosť dostala po prvý krát v šalianskom drese aj mladá Lenka Miťková (r. 2002), ktorá už okúsila MOL ligu v drese Stupavy v úvode súťaže v zápase so Sláviou Praha. Na úvodný gól obrovitej Andrýskovej dva razy gólovo odpovedala Matušincová (1:2), ale favorit obratom kontroval a viedol po ôsmych minútach už 5:2. V hernej pohode hrajúci Most bol v "laufe" zvýšil na rozdiel piatich gólov (8:3) a 10:5 po štvrťhodine a zdalo sa byť rozhodnuté. Vďaka gólom Pócsíkovej, Ušiakovej a Vargovej sa podarilo znížiť na 10:9, ale k osvedčeným kanonierkam Sříškovej a Cholevovej sa pridala aj trojica sloveniek v drese Baníka (Šutranová, Kostelná a ex šalianka Mikulčíková (strelili 7 gólov) a práve s takýmto náskokom odchádzal Most (17:10)  aj na polčasovú prestávku.

Napriek tomu, že Most aj po obrátke mal zápas pod kontrolou a zvýšil aj svoj náskok (22:12) zverenkyne trénera Pčolu bojovali, vydarilo sa im niekoľko dobrých kombinačných akcií zakončených aj gólmi (poznámka okrem Miťkovej dokázalo skórovať všetkých 10 zostávajúcich hráčok (poznámka: znížili aj na rozdiel 5 gólov 24:19, 26:21) vrátane brankárky Furgalákovej (už druhý zápas v rade), ale favorit dotiahol zápas do víťazného konca hoci v II. polčase náš mladý a oslabený kolektív uhral pred najvyššou návštevou kola s víťazom minulého ročníka Mostom nerozhodný výsledok  (poznámka: Most v tomto ročníku doma porazil: Sláviu Praha 38:18, Kynžvart 34:19, Porubu 33:25, Olomouc 32:21,....).

+ + +

Ďalšie výsledky 22. kola MOL ligy: Kynžvart - Stupava 39:17;  Chorzów – Slávia Praha 29:29; Zlín -  Písek 31:32;  Dunajská Streda – Plzeň 26:22; Hodonín -  Poruba 28:32; Michalovce - Olomouc 35:27.

+ + +

Neúplná tabuľka MOL ligy po 22. kole:

1. Michalovce 706:437 – 39 bodov; 2. Most 684:467 – 38 bodov; 2. 3. Dunajská Streda 591:497 – 33 bodov;  4. Kynžvart  616:548 – 28 bodov;  5. Písek 555:557 – 21 bodov;  6. ŠAĽA 579:544 – 20 bodov; 7. Olomouc 539:509 – 20 bodov; 8. Plzeň 525:553  – 20 bodov;  9. Slávia Praha 613:610 – 19  bodov; 10. Poruba 538:571 - 17 bodov; 11.  Chorzów 624:666 – 16 bodov; 12. Zlín 544:617 – 13 bodov; 13. Hodonín 504:659 – 4 body; 14. Stupava 355:744 – 2 body.

Poznámka: postavenie družstiev v tabuľke skresľuje nerovnaký počet odohraných zápasov.

+ + +

Najlepšie strelkyne medzinárodnej MOL ligy:

1.  Tereza Pokorná – 176 gólov (Písek); 2. Veronika Galušková – 160 gólov (Plzeň); 3. Beatrix Élö – 118.  gólov  (Dunajská Streda); 4. Adriána Míšová – 110 gólov (Slávia Praha); 5. Polina Masalová – 113 gólov (Chorzów); 6. Eliška Dessortová – 107 gólov (Poruba); 7. Laura Víchová – 103 gólov (Hodonín); 8. Katarína Juhos – 97 gólov (Dunajská Streda); 9. Veronika Dvořáková – 93 gólov (Kynžvart); 10. Adéla Stříšková – 91 gólov (Most);. 11. Denisa Holeňáková – 89 gólov (Slávia Praha); 12. Annamária Patrnčiaková – 88 gólov (Kynžvart);...... 32. Olívia ŠČÍPOVÁ – 67 gólov; 42. Diana Mária VARGOVÁ – 63 gólov,... 44.. Katarína PÓCSÍKOVÁ  - 62  gólov;... 48.  Líza SOMOGYI - 58 gólov;... 64. Martina TULIPÁN0VÁ – 46 gólov; ... 70. Petra VARJÁSSIOVÁ – 43 gólov;....  (všetky Duslo ŠAĽA).

Poznámka: k hodnoteniu 22. kola a upútavke na domáci duel s Michalovcami  sa vrátime extra blokom.