Dlh sme nielenže vrátili,...
V prvej časti základnej časti MOL ligy sme na Morave stratili dva body, keď v 12. kole vyhral doma Zlín 24:20 aj keď sme ešte v 35. minúte vyhrávali a tak bolo dôležité, súperovi prehru vrátiť, čo sa aj podarilo na viac  aj s nejakým gólom navyše....

Od úvodného hvizdu mala Šaľa na viac a po góloch B. Königovej (poznámka: so 7 gólmi bola najlepšou strelkyňou Dusla a vytvorila si aj osobný strelecký rekord) a Ratvajskej viedla 3:0 a prvý gólový zápis hostiek z ruky M. Sekulovej zaznamenala najvyššia návšteva kola až v 6. minúte. Strelecky sa pridali aj Ščípová s Pócsíkovou (poznámka: s 81 gólmi sú plece pri pleci v najlepšej 30 – tke kanonierok MOL ligy) a chemičky získali päť a viac  gólový náskok (7:2, 11:5, 14:7), ktorý aj vďaka dobrej defenzíve a spoľahlivej Furgalákovej v bránke narastal. V pohode hrajúca Varjássiová pridala do siete Zlína aj gólové zápisy (poznámka: so šiestimi gólmi si vytvorila strelecký rekord v drese Dusla), gólovo sa presadili aj ďalšie hráčky Tulipánová s Vargovou a už v prvom polčase rozhodli o výsledky duelu.

Aj do druhého polčasu vstúpila Šaľa razantne, keď sa opäť dvomi gólmi presadila B. Königová, ktorej hra pripomenula formu akú mala pred decembrovým svetovým šampionátom v Španielsku (poznámka: trénerom sa však do nominácie nakoniec „nevošla“), pridali sa gólovo aj Ščípová s Matušincovou a v 40. minúte už viedlo Duslo o trinásť gólov (27:14). Napriek snahe PSG o korigovanie vysokého nášho vedenia sa obraz hry nemenil (poznámka: v drese PSG sa strelecky presadzovala iba Lenka Sekulová ( ktorá bola s 8 presnými zásahmi aj najlepšou strelkyňou zápasu), čo bolo málo na rozbehnuté šalianske hráčky. Škoda, že pohodu na palubovke, ale aj v hľadisku (poznámka: dobrý výkon a rekordný gólový zápis domáceho kolektívu ocenilo aj obecenstvo) „pokazil“ v 53. minúte nešetrný zákrok na prenikajúcu Varjássiovú, ktorej zranenie ruky jej už nedovolilo dohrať ani tento zápas a podrobné vyšetrenie ukáže viac,... Pred posledným zápasom základnej časti súťaže s pražskou Sláviou sa Šaľa priblížila na dosah dvoch  bodov v tabuľke družstvám Plzne a Olomouca.

25. kolo:  Slovan Duslo ŠAĽA - HC PSG Zlín 42:28 (21:9)

R: Švarc, Adamkovič – 350 divákov; vylúčené:  2:3; pokutové hody: 4/3 – 0/0.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová – Takáčová 1, Pócsiková 5/1,  D. M. Vargová 5, B. Königová 7, Ušiaková 2,  Matušincová 3;  Ščípová 6/1, Pálová, Tulipánová 4, Somogyi 2/1, Varjássiová 6, Ratvajská 1.   Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová.

PSG góly: L. Sekulová 8, M. Sekulová 3, Daňková 3, Herbočková 2, Hvozdenská 2, Kříčková 2, Polomíková 2, Kolářová 2, Ševčíková 2, Sedláčková 1, Holincová 1.  Tréner: Ivo Vávra.

+ + +

Ďalšie výsledky 25. kola MOL ligy: Hodonín – Chorzów 23:31; Kynžvart - Most 23:33; Stupava – Michalovce  17:41;  Plzeň -  Písek 28:24; Olomouc - Slávia Praha 18:30;  Poruba – Dunajská Streda  (odložili – 13. 4.2022).

+ + +

Neúplná tabuľka MOL ligy po 25. kole:

1.  Michalovce 809:504 –  47 bodov; 2. Most 836:576 – 46 bodov; 3. Dunajská Streda 719:633 – 35 bodov;  4. Kynžvart  728:633 – 32 bodov;  5. Písek 661:671 – 29 bodov; 6. Olomouc 673:618 – 28 bodov; 7. Plzeň 629:640 – 28 bodov; 8. ŠAĽA 693:649 – 26 bodov;  9. Slávia Praha 685:675 – 21  bodov; 10. Poruba 652:693 - 19 bodov; 11. Chorzów 698:747 – 18 bodov; 12. Zlín 664:767 – 15 bodov; 13. Hodonín 581:740 – 6 bodov; 14. Stupava 438:889 – 2 body. Poznámka: Zlín  a Stupava už odohrali všetkých 26 zápasov v základnej časti MOL ligy.

++ +

Najbližší program: streda 13. 4. 2022 o 18.00 hod. Slávia Praha (9. miesto) - Slovan Duslo Šaľa (8. miesto).

+ + +

Najlepšie strelkyne medzinárodnej MOL ligy:
1.  Veronika Galušková – 193 gólov (Plzeň); 2. Tereza Pokorná – 189 gólov (Písek); 3. Eliška Dessortová – 131 gólov (Poruba); 4. Adriána Míšová – 126 gólov (Slávia Praha); 5.  Beatrix Élö – 124.  gólov  (Dunajská Streda);  6. 5. Laura Víchová – 124 gólov (Hodonín); 7. Katarína Juhos – 119 gólov (Dunajská Streda);  8. Annamária Patrnčiaková – 112  gólov (Kynžvart); 9. Adela Stříšková – 112 gólov (Most); 10. Polina Masalová – 110 gólov (Chorzów);  11. Veronika Dvořáková - 105 gólov (Kynžvart); 12. Charlotte Cholevová – 101 gólov (Most);.......    25. - 26.  Katarína PÓCSÍKOVÁ  a Olívia ŠČÍPOVÁ po  81 gólov;...  30.  Diana Mária VARGOVÁ – 78 gólov,... . 58.  Líza SOMOGYI - 60 gólov;... 60.  Petra VARJÁSSIOVÁ – 57 gólov;...(všetky Duslo ŠAĽA).