SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
NIKE TV  I   FACEBOOK  I   2 % daní  I   SZH

MOL ligový telegram 25. kola

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 13.04.2022 11:10
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku
Predposledné kolo základnej časti súťaže bolo  opäť nebolo kompletné, nakoľko zápas Poruba – Dunajská Streda bol odložený. Hádzanárky Dusla Šaľa však budú na toto kolo spomínať z viacerých aspektov. V prvom rade aj keď sa očakávalo, že svojmu súperovi zo Zlína vrátia prehru z prvej polovičky súťaže, nikto nečakal, že sa im to podarí až rozdielom  14 gólov. Ďalšou kuriozitou je počet 70 gólov (42:28),  ktoré videla v šalianskej športovej hale rekordná návšteva (350 divákov) kola je v doposiaľ 176 odohraných  dueloch druhým najvyšším , v ktorom bola prekonaná táto hranica (poznámka: viac gólov 73 videli iba v 7. kole diváci v zápase Zlín – Chorzów, ktorý skončil výsledkom  33:40. Ďalším plusom zápasu v Šali bola skutočnosť, že hráčky Dusla Barbora Königová a Petra Varjássiová na jednej strane, na druhej to bola mladá hráčka Zlína Lenka Sekulová (r. 2000) si utvorili v tomto zápase ročníkové strelecké gólové zápisy.  

+ + +

Strelecký rekord tohto kola teda patrí šalianskemu zápasu, ďalšie kolektívy sa už nemôžu pochváliť takým streleckým apetítom, keď druhý najväčší počet 56 gólov videli diváci v zápasoch Stupava – Michalovce (15:41) v televíznom šlágri českých účastníkov play off  Kynžvart – Olomouc 23:33. Prekvapujúco najmenej iba 48 gólov sa „urodilo“ v ďalšom šlágri 25. kola Olomouc – Slávia Praha (18:30), hoci po prvom polčase (11:15) to na takú gólovú mizériu nevyzeralo. Druhým duelom, v ktorom chýbalo korenie športových duelov góly bol dôležitý zápas o play off medzi Plzňou a Pískom (28:24), kde „padlo“ iba 52 gólov.

+ + +  

Zdalo by sa, že dôležité súboje o možné postupy do play off, alebo o konečné umiestnenie v tabuľke po základnej časti by mali prinášať tvrdú, nekompromisnú hádzanú s častým kartovým účinkovaním arbitrov, ale toto kolo sa zapíše do histórie tohto ročníka 2021/2022 v oblasti čistoty hry.  V zápase Kynžvart – Most rozhodcovská dvojica zástupkýň nežného pohlavia: Brzósková – Sovová neudelila totiž pred televíznymi kamerami ani jeden dvoj minútový trest, dokonca udelili v zápase iba jedno napomínanie (Andrýsková , reprezentantka Česka – Most) !!! Druhým duelom, v ktorom sa najmenej vylučovalo bol zápas Šaľa – Zlín (2:3), kde však prišlo v závere zápasu k nepríjemnému zraneniu našej hráčky Varjássiovej po zbytočnom faule. „Najveselšie“, ale ešte v rámci normy bolo v zápasoch Hodonín – Chorzów (4:4) a Plzeň – Písek (5:3), kde udelili arbitri osem nižších trestov (poznámka: Informácie a štatistiky Športu z 11. 4. 2022 sú nesprávne v počte trestov, ale aj v zostavách, keď napríklad v zápase Šaľa – Zlín je uvádzané v zostave Dusla opora Nikola Rácková, ktorá však v kolektíve chýba už pre zranenie od zápasu Šaľa – Dunajská Streda (26:28). Bodaj by to bolo tak ako píše náš denník (poznámka: priaznivci hádzanej v Šali a regióne želajú Nikole účinnú rehabilitáciu a skorý návrat na palubovku po operačnom zákroku).  Teší však, že v šiestich odohraných zápasoch nebola udelená v tomto kole červená karta.             

+ + +

Kanonierkou tohto kola (poznámka: už aj predtým viac krát) sa stala česká reprezentantka Veronika Galušková (poznámka: pred štartom tohto ročníka sa vrátila do Plzni práve zo Slávie Praha), ktorá má na svojom konte už 193 gólov a svoju bilanciu si v dueli s Pískom vylepšila o 11 gólov !  V priamom súboji s Terezou Pokornou z Písku (zaznamenala 5 gólov) vyhrala „minisúboj“ v boji o strelecký primát. Druhou najlepšou strelkyňou v 25. kole bola bývalá reprezentantka Iveta Korešová (r. l989, Most), ktorá strelila v Kynžvarte 9 gólov. O osem gólov si polepšila strelecký účet 23. ročná spojka Chorzówa Natália Kolonko v Hodoníne, ako aj ďalšia legionárka Ivana Godeč (r. 2001, Michalovce) na palubovke Stupavy a iba 21. ročná Lenka Sekulová so Zlína, ktorá je zo sesterskej dvojice s Michaelou síce slabšia kanonierka, ale teraz jej to v Šali strelecky vyšlo lepšie, keď Michaela zaznamenala iba tri góly. Z nášho kolektívu sa medzi streleckú elitu tentoraz zapísala pivotka Barbora Königová, ktorej sedem gólov do siete Zlína je jej streleckým rekordom v jej streleckom zápise tohto ročníka. S rovnakým počtom gólov sa môže pochváliť aj reprezentantka Slovenska Martina Popovcová  (r. 2000, Michalovce), ktoré strelila v Stupave, ale tri z nich zaznamenala zo sedmičky.  

                                                                                      JOZEF SKLENÁR   

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
AEN
PPA CONTROLL
MeT ŠAĽA
REKO cooling
Mesto ŠAĽA
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
ERIMA Demišport
Erima
LEVI- mont s.r.o.
Duslo Šaľa  MOL LIGA2022 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 4