Slávia Praha – Slovan Duslo Šaľa 26:25 (15:14)
V Prahe sme mali bodovať

R: Hájek, Kozler – 100 divákov; vylučené 1:1; pokutové hody: 2/1 – 1/1.

SLÁVIA góly: Weissenbilderová 4, Holeňáková 4/1, Jestřibková, Míšová, Vostárková a Motejlová po 3, T. Fryčáková a  Franková po 2, Svobodová a Vavroušková po 1 góle. Tréner Ján Salač.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 4, Pócsiková 2/1,  D. M. Vargová 2, B. Königová 3, Ušiaková 4,  Matušincová 2,  Ščípová 4, Pálová, Tulipánová, Somogyi 1, Bírová, Ratvajská 3.   Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová.

Napriek tomu, že zástupca Českej metropoly v predposlednom kole šokoval odborníkov a hádzanársku verejnosť výhrou o 12 gólov v Olomouci, naše hádzanárky neodchádzali do Prahy bez šance na úspech, čo aj dokazovali dobrým výkonom v priebehu celého duelu, na viac  náš odveký rival mal odplácať prehru (31:24)  z 13. kola v Šali.

Šaľa mala výborný vstup do zápasu, keď sme po góloch Königovej a Ščípovej viedli 0:2, tretia najlepšia strelkyňa Slávie Svobodová znížila. Zverenkyne trénera Pčolu však odskočili svojmu súperovi opäť a po ďalších góloch Vargovej, Ratajskej a najmä Takáčovej sme viedli v 9. minúte už 2:7 (poznámka. práve jej siedmy gól bol pre Duslo jubilejným 700 – stým v základnej časti). Slávia z päticou reprezentantiek Česka: Svobodová, Holeňáková, Weissenbilderová, Franková a Míšová (poznámka: so 129 gólmi piata najlepšia strelkyňa MOL ligy) začali postupne z nášho náskoku ukrajovať, ale aj tak sme neustále viedli (6:10, 8:11)  a po góle Ušiakovej v 21. minúte ešte 9:13. Škoda, že sme sa opäť nevyvarovali pár minútového zaváhania, nakoľko súper strelil za sebou päť gólov (Franková, Míšová,... ) a v 29. minúte už viedol 14:13. Slovenská reprezentantka Pócsiková 10 sekúnd pred koncom síce dokázala vyrovnať na 14:14, ale sekundu pred sirénou Holeňáková zaistila Slávii nakoniec pol časové vedenie o gól !

V druhom dejstve sme však tromi gólmi za sebou (Ratvajská, Pócsíková a Ščípová) viedli v 35. minúte 15:17, avšak domáce hráčky, ktoré skončili v minulom ročníku v Česku strieborné však dokázali v 40. minúte Frankovou vyrovnať (17:17). Od tohto momentu Šaľa neustále viedla o gól (poznámka:  strelecky sa pridala aj Matušincová, Ušiaková  s Vargovou) a Slávia iba doťahovala náš náskok (18:18, 21:21). Po prvý krát v II. polčase sa dostali domáci do vedenia (22:21) až v 49. minúte, keď sa v ich  drese strelecky presadila najmladšia hráčka na palubovke a juniorská reprezentantka Anna Jestříbková (r. 2004), ktorá na viac v tomto dueli strelila až tri góly (poznámka: v doterajších 15 štartoch v MOL lige mala na svojom konte 14 gólov). Matušincová však obratom vyrovnala, ale Slávia pridala ďalšie dva góly (25:23), Königová a Somogyi ešte dokázali vyrovnať na 25:25, ale na ďalší gól Motejlovej v 57.33 minúte (26:25) už Šalianky v zostávajúcom čase nestihli reagovať. Slávia sa napokon tešila vzhľadom k vývoju duelu z nečakaného plného bodového zisku (poznámka: v našom kolektíve citeľne chýbali zranené opory Rácková s Varjássiovou, hoci denník Šport (štvrtok 14.4.2022) ich v zostave zo vzájomného duelu uvádza, na druhej strane v seniorskom družstve Dusla debutovala Rebecca Bírová – r. 2003)  a tak sme sa vracali z Prahy bez akéhokoľvek bodového zisku, čo vzhľadom k priebehu zápasu dosť mrzí.

+ + +

Ďalšie výsledky z 26. kola: Chorzów – Plzeň 22:28; Most – Hodonín 34:25; Písek – Olomouc 20:27; Michalovce – Kynžvart 33:25; predohrali: Zlín – Poruba 24:34 a Dunajská Streda – Stupava 35?14. Dohrávka 25. kola: Poruba – Dunajská Streda 27:25.

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 26. kole:

1.  Michalovce 842:529 –  49 bodov; 2. Most 870:602 – 48 bodov; 3. Dunajská Streda 744:660 – 35 bodov;  4. Kynžvart  754:697 – 32 bodov;  5. Plzeň 657:662 – 30 bodov; 6. Olomouc 700:638 – 30 bodov; 7. Písek 681:698 – 29 bodov; 8. ŠAĽA 718:675 – 26 bodov;  9. Slávia Praha 711:700 – 23  bodov; 10. Poruba 679:718 - 21 bodov; 11. Chorzów 720:775 – 18 bodov; 12. Zlín 664:767 – 15 bodov; 13. Hodonín 606:774 – 6 bodov; 14. Stupava 438:889 – 2 body.