Druhý  zápas o 3. miesto:

AHT Tatran Stupava -  Slovan Duslo Šaľa 19:30 (12:13)
R: Bohunický, Szerencsés – 75 divákov; pokutové hody: 3/3 – 5/5, vylúčené: 6:4.
Priebeh zápasu: 0:3, 4:4, 7:9, 11:11, 12:13, 14:17, 15:23; 18:26; 19:30.

TATRAN góly: Bahorecová 7, Jagodič 5, Horváthová 3/3, Gašpareková 2, Michalcová 2, Tréner Róbert  Popluhár.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová  – Takáčová 2, Bírová, Zlatinská 2, Pócsiková 3,  D. M. Vargová 4/2, B. Königová 2, Ušiaková 1,  Matušincová 2,  Ščípová 2, Pálová 3,  Tulipánová 1, Somogyi 7/4, Ratvajská 1. Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová.

+ + +

Slovenská ženská hádzaná si na malú chvíľu oddýchne, nakoľko záverečné súboje  nielen v základnej časti medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy, ako aj medailové súboje v slovenskej časti play off sú už odohrané, pričom slovenskú verejnosť teší, že medzi medailistkami za ročník 2021/2022 sú aj naše, šalianske dievčatá.  BLAHOŽELÁME ! ! !

+ + +

K druhému duelu v boji o 3. miesto cestovali zverenkyne trénerskej dvojice: Peter Pčola (hlavný), Andrea Šalatová (asistent) s úmyslom  zvíťaziť, a úspešne ukončiť túto etapu ich účinkovania v tomto ročníku majstrovskej súťaže.
Duslo išlo hneď v úvode do vedenia 0:3, ale domáce hráčky aj zásluhou streleckej dvojice Bahorecová – Jagodič držalo krok a stihlo zrovnávať naše vedenie (4:4, 11:11,...). Nováčik súťaže, ktorý v tomto ročníku doplnil štvoricu slovenských účastníkov namiesto ŠŠK Prešov držal krok s favoritom pokiaľ mu stačili a na prestávku odchádzal s jedno gólovým mankom. Napriek tomu, že v našom kolektíve strelecky „vyletela“ iba legionárka Líza Somogyi, ktorá bola so siedmimi gólmi našou najlepšou strelkyňou nášho družstva (poznámka: v prvom zápase ňou bola Diana Mária Vargová so 6 gólmi) v odvete to nahradili „kolektívne“, keď sa strelecky presadili okrem Bírovej všetky hráčky z poľa.

Po obrátke sa už jednoznačne herne, ale aj strelecky začali presadzovať naše hráčky a ich náskok začal  narastať, keď Duslo postupne viedlo o 3 – 8 gólov (14:17, 16:21, 18:28),... čo bolo pre vývoj zápasu a naše víťazstvo rozhodujúce. Zaujímavosťou súbojov o tretie miesto bolo, že boli dosiahnuté skoro navlas rovnaké výsledky v prospech nášho kolektívu, ktorému blahoželáme k zisku  bronzových medailí a tým aj k dosiahnutiu a obhajobe rovnakého umiestnenia ako v roku 2020/2021, keď sme vyhrali rozhodujúce súboje s dlho ročným účastníkom MOL ligy ŠŠK Prešov.

Poznámka: k účinkovaniu našich dievčat v základnej časti MOL ligy a nadstavbovej play off sa vrátime v ďalších informačných blokoch.

+ + +

Prvý zápas o 3. miesto:
Duslo Šaľa – AHT Tatran Stupava 31:19 (15:6) stav 1:0.
R: Haščíková, Kellner – 200 divákov; vylúčené 5:1; pokutové hody: 0/0 – 5/4.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 3, Bírová 1, Pócsiková 4,  D. M. Vargová 6, B. Königová, Ušiaková,  Matušincová 3,  Ščípová 2, Pálová, Tulipánová 4, Somogyi 3, Ratvajská 2. Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová.

AHT TATRAN góly: Bahorecová 10/1, Michalcová 3/1, Tornócziová 2, Horváthová 2/2, Jagodič 1, Griffiths 1. Tréner: Róbert Popluhár.
Priebeh zápasu: 3:0, 6:1, 8:4, 11:5, 15:6, 16:8, 19:9, 24:17, 30:17, 31:19.

+ + + + +

IUVENTA obhájila opäť  titul
Cez víkend a včera pokračovali záverečné súboje na Slovensku aj finálovými zápasmi (Iuventa Michalovce a DAC Dunajská Streda – víťazi semifinálových súbojov),   ktoré sa skončili bez prekvapenia, aj keď sa Dunajská Streda „hotovala“ v odvete  vyhrať. Suverén súťaže kolektív Michaloviec však vyhral tento duel o 12 gólov, rozdielom dvoch tried.

+ + +

druhý finálový zápas:

DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce  19:31 (9:15). stav série 0:2. Iuventa sa stala majstrom Slovenska v ročníku 2021/2022.

DAC: Ellö 8/5, Sári 6/1, Pénzes , Németh, Pastorková, E. Rajnohová po 2,... – IUVENTA: Trúnková 6, Holejová 5, Bajčiová 4/2, Godeč 4/2,...
R: Mandák, Rudinský – 402 divákov; pokutové hody: 7/6 – 4/4; vylúčené: 4:5.

Iuventa od úvodných minút bola vo vedení (5. minúta - 1:4). DAC síce dokázal znížiť na 4:5, ale to bolo z ich strany v odvete všetko. Iuventa dokázala „vypojiť z hry“ obávané strelkyne domácich, sériou štyroch gólov v rade išla do „trháku“ a už polčasové vedenie o 6 gólov bolo rozhodujúce k obhajobe zlatých medailí a prvenstva z predošlých ročníkov.

+ + +

prvý finálový zápas:
Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda 23:20 (10:13).  stav série 1:0.
R: Klus a Cipov – 900 divákov; pokutové hody: 9/4 – 4/2; vylúčené: 1:4.

IUVENTA: Štefániková a Trúnková po 5, Godeč 4/2, Wöllingerová 3,... –  DAC: R. Bízik 7, Sári 4, Ellö, Némethová a Hudák po 2,...

V prvom polčase mal síce navrch DAC, keď viedol až o tri góly, ale po obrátke už obhajca majstrovského titulu rozohral svoju strojovú hru a tešil sa nakoniec so zaslúženého víťazstva.