SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

DUSLO CUP 2017 - v dňoch 12.- 13. 08.2017

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 10.08.2017 13:37
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V mestskej športovej hale v Šali sa v dňoch 12.- 13. 8. 2017 uskutoční medzinárodný hádzanársky turnaj žien Duslo Cup, ktorý je pokračovaním predchádzajúcich 21 ročníkov tradičného turnaja a hádzanárskej verejnosti známi pod názvom Pohár generálneho riaditeľa Duslo, a. s. Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa pozýva širokú športovú verejnosť na návštevu tohto podujatia.

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa po absolvovaní kondičného kempu na Skalke, zahájili 31. júla hernú časť prípravy v domácom prostredí. Z dôvodu posunutia termínu ukončenia rekonštrukčných prác v domácej MŠH, ich pod svoju strechu prichýlila Športová hala Spojenej školy v Šali Veči, v ktorá v minulosti bola domovským stánkom chemičiek. Ešte pred domácim medzinárodným turnajom zavítali hádzanárky na dva prípravné zápasy pod hrad Matúša Čáka.

„5. augusta sme sa zúčastnili neoficiálneho turnaja, bez účasti verejnosti v Trenčíne, ktorý mal charakter prípravných stretnutí za účasti domáceho AS Trenčín, HK Sokola RMK Bánovce nad Bebravou a našich dievčat. Po vzájomnom dohovore zúčastnených klubov sme si stanovili za cieľ, preniesť natrénované prvky začiatku hernej prípravy do zápasovej atmosféry. Vo vzájomných dueloch nešlo ani tak o konečný výsledok (Chemičky svoje merania vyhrali vyšším rozdielom v skóre). Predsa len v zápasovej atmosfére má takýto druh tréningu úplne iný charakter aj z pohľadu prístupu hráčok,“ ozrejmil cieľ „pracovného“ turnaja tajomník klubu Rudolf Petrikovič. Svoju spokojnosť vyjadril aj tréner Michal Lukačín: „ Vzájomné meranie síl splnili moje očakávania, herný prejav všetkých zúčastnených bol typický pre toto obdobie, keď po hrubej fyzickej príprave začíname s tou príjemnejšou, hernou. Príležitosť dostali všetky hráčky, spokojný som s ich prístupom. V dobrom svetle sa ukazujú aj nové posily a dievčatá, ktoré sa posunuli z dorasteneckej kategórie k ženám.“

V Trenčíne už nepôsobí Selma Blažeková, ktorá v minulej sezóne v 21 zápasoch zaznamenala 63 gólov a ani Monika Rajnohová (13 zápasov a 54 gólov), ktorá bude pôsobiť vo Francúzsku. Obe sa rozlúčili s priaznivcami hádzanej v poslednom kole WHIL 2016/2017. Mladý kolektív Trenčína získal objav minulej sezóny z neďalekého Veselí nad Moravou, 19. ročnú Kristínu Pastorkovú. Trenčín má už za sebou jedno vzájomná meranie síl so ZOROU Olomouc a v domácom prostredí jednoznačne dominoval.

V kolektíve nováčika súťaže HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou už zarezáva skúsená svetobežníčka Zuzana Hollá, ktorá po situácii, ktorá nastala v Partizánskom sa vrátila do prostredia, kde s hádzanou začínala.

O týždeň 12. - 13. 08.2017 sa naše dievčatá predstavia na prvom oficiálnom turnaji, ktorý bude už 22. ročníkom svojho predchodcu, pod novým názvom DUSLO CUP.

MIESTO KONANIA : Mestská športová hala v Šali

 ÚČASTNÍCI :       ŠŠK Prešov              

                           DHK Zora Olomouc          

                           HYPO NÖ Viedeň

                           HK Slovan Duslo Šaľa                                                                                            

PROPOZÍCIE :         1)         Usporiadateľ :   HK Slovan Duslo Šaľa

                                   2)         Termín :           12. - 13. 08.2017

                                   3)         Náklady :           Družstvá štartujú na vlastné náklady

                                   4)         Hrací systém :   Hrá sa systémom každý s každým

                                   5)         Hrací čas :         2 x 30 minút                                            

                                   6)         Hodnotenie :     Hrá sa podľa platného súťažného                            poriadku a pravidiel hádzanej SZH

                                   7)         Ceny : Družstvá umiestnené podľa poradia,     .                                                                        najlepšia hráčka, strelkyňa a brankárka budú ocenené.

 

                                  

 ČASOVÝ ROZPIS TURNAJA

 Sobota 12.8.2017:

10.15   HK Slovan DUSLO Šaľa – DHK ZORA Olomouc

13.45   HYPO NÖ Viedeň – ŠŠK Prešov

19.00   DHK ZORA Olomouc – HYPO NÖ Viedeň

20.45   ŠŠK Prešov – HK Slovan DUSLO Šaľa

 

Nedeľa 13.8.2017:

10.30   DHK ZORA Olomouc – ŠŠK Prešov

12.15   HYPO NÖ Viedeň – HK Slovan DUSLO Šaľa

13.45   Slávnostné ukončenie turnaja

 

Pohľad na minulý ročník

Na 21. ročníku medzinárodný hádzanársky turnaj žien o Pohár generálneho riaditeľa Duslo, a. s. štartovali tri kolektívy z medzinárodnej hádzanárskej WHIL – Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov, DHC Zora Olomouc, HK Slovan Duslo Šaľa a popredný maďarský celok NKSE Vác. Vzhľadom na to, že v jednotlivých družstvách nastúpilo viacero reprezentantiek a kvalitných hráčok, mohli sa fanúšikovia hádzanej tešiť na kvalitnú hádzanú, čo sa aj potvrdilo.

Už po úvodných dvoch dopoludňajších dueloch bolo jasné, že večerný duel Dusla Šaľa s NKSE Vácom bude predčasným vyvrcholením turnaja. Vyrovnaný súboj obhajcu prvenstva s favorizovaným Vácom zdvihol neraz zo sedadiel divákov nielen svojou dramatickosťou, ale aj kvalitou. Víťazstvo a aj prvenstvo na turnaji si nakoniec vybojoval NKSE Vác, ktorý mal vo svojich radoch dostatok kvality, ale najmä skúseností, ktoré boli v dueli s mladým šalianskym kolektívom rozhodujúce.

Po záverečnom dueli organizátori medzinárodného hádzanárskeho turnaja žien vyhodnotili aj najlepšie hráčky na jednotlivých postoch. Ocenenie si odniesli: najlepšia strelkyňa Lívia Klučková (Šaľa, 26 gólov), najlepšia hráčka Dijana Jovetič (Vác) a najlepšia brankárka Zuzana Haládiková (Šaľa), ako aj kolektívy na medailových priečkach.

DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová - Bujnochová 11, Trochtová 6, Klučková 26, Špendlová 2, Pócsiková 11, Blehová 4, Veselková 12/1, Tisajová 1, Tulipánová 5, Škoricová 4, Perczeová 7, N. Lencsésová 1, Bahýlová 2, Königová 3.

HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco ŠSK SLŠ Prešov 34:28 (18:12

DHC Zora Olomouc – NKSE Vác 20:35 (8:15

DHC Zora Olomouc - Bemaco ŠSK SLŠ Prešov 29:24 (15:12),

HK Slovan Duslo Šaľa – NKSE Vác 34:35 (18:18),

NKSE Vác - Bemaco ŠSK SLŠ Prešov 34:24 (13:13),

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Zora Olomouc 28:22 (16:12).

Konečné poradie:

  1. Vác 6 b (104:78),
  2. Šaľa 4 b (96:85),
  3. Olomouc 2 b (71:87),
  4. Prešov 0 b (76:97).

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3