SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

V TRENČÍNE SA CHCÚ POSUNÚŤ ĎALEJ

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 31.07.2017 06:21
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Hádzanárky HK AS Trenčín začali v pondelok 17. júla letnú prípravu s niektorými zmenami. Na lavičku tímu spod hradu Matúša Čáka sa posadil Michal Hradil, ktorý bol v uplynulej sezóne asistentom Petra Olšavského v DHC Sokol Poruba a nahradil na trénerskom poste Zdenu Rajnohovú. "Dôvodom výmeny nie je nespokojnosť, Zdena Rajnohová sa stala šéftrénerkou Regionálneho centra hádzanej v Trenčíne. Má bohaté skúsenosti z práce s mládežou, kde určite uplatní svoje skúsenosti," povedal prezident trenčianskeho klubu Ján Bakoš. Klub opúšťa aj jej dcéra, Slovenská hádzanárska reprezentantka Monika Rajnohová, ktorá dohrala aktuálnu sezónu v HK AS Trenčín a od novej sezóny sa opäť vydala na legionárske chodníčky. Jej novým pôsobiskom je francúzsky Le Havre Athletic Club Handball, s ktorým sa dohodla na ročnej zmluve.  Dres tímu spod hradu Matúša Čáka si od nasledujúcej MOL ligy žien 2017/2018 oblečie Kristína Pastorková. Ešte len 19-ročná hráčka v uplynulom ročníku pôsobila v družstve ďalšieho účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) SHK Veselí nad Moravou, predtým naberala interligové skúsenosti v ŠKP Bratislava. "Už je isté, že budem hrať v Trenčíne. Je to najmä z dôvodu, že tam budem chodiť na vysokú školu," uviedla Pastorková, ktorá patrila v sezóne 2016/2017 medzi opory Veselí. Nedávno si v Bratislave na slávnostnom vyhlásení výsledkov ankiet SZH prevzala ocenenie pre Talent roka 2016 v súťaži WHIL a zároveň bola členkou najlepšej sedmičky podľa jednotlivých hráčskych postov.

Pred začiatkom MOL ligy žien sa o skrížených cestách s Trenčínom a svojich víziách, vyjadril aj nový lodivod hádzanárok s pod hradu Matúša Čáka, 42-ročný Michal Hradil, ktorý s trénovaním začínal pri mládeži v Taliansku. Po získaní najvyššej licencie prešiel k mužom a neskôr pôsobil v Brne. K trénovaniu žien sa dostal v Bytči a neskôr v ostravskej Porube. Naposledy pôsobil na lavičke českého extraligistu Tatran Litovel.

Ako prišlo k vášmu kontaktu s AS Trenčín?

- Ozval sa mi pán Slivoň a Bakoš, či by sme sa nestretli. Trénerka Rajnohová šla trénovať do regionálneho centra hádzanej. Na spolupráci s klubom som sa dohodol rýchlo.

Možnosti HK AS Trenčín nie sú veľké. Zväčša zaň nastupujú veľmi mladé hráčky z vlastnej liahne. Vedeli ste, do čoho idete?

- Je jednoduché nakúpiť hádzanárky a hrať s nimi o vrchné priečky. Som mladý tréner. Trenčín beriem ako skvelú príležitosť na zozbieranie skúseností. Chcem dievčatá niečo naučiť a posunúť aj seba. Nebude to iba o riadení hádzanej. Budem dievčatá učiť techniku hry a zlepšovať ich hádzanársky um. Takáto práca ma baví.

Plánujete do tímu priviesť nové tváre?

- V Bytči pre ďalší ročník nebude pôsobiť družstvo žien. Niektoré dievčatá nám budú chodiť vypomáhať. Finančná situácia nie je taká, aby sme si mohli vyskakovať. Budeme sa spoliehať na vlastné hráčky.

Ako tréner ste viedli mužov aj ženy. V čom cítite najväčšie rozdiely?

- To by bolo na dlhšiu debatu. V riešení herných situácii si muži vedia lepšie poradiť a sú atletickejší. Na druhej strane ženy viac bavia tréningy. Majú lepšiu disciplínu a nadšenie. Nezašívajú sa ako chlapi.

Začínate prípravu. Čo od nej očakávate?

- Začneme kondičnou prípravou. Prípravné zápasy nás čakajú až počas tretieho týždňa. Zmierame si sily s Olomoucom, Šaľou, Zlínom. Čaká nás domáci turnaj proti Hlohovcu i Bánovciam. S dorastenkami vycestujeme do Mostu na veľmi dobre obsadený medzinárodný turnaj.

Aké ciele si kladiete pred novou sezónou?

- O umiestnenie nám veľmi nejde. Medzi prvými tímami a zvyškom tabuľky bude v MOL lige výrazný rozdiel. Chceme v prvom rade zlepšiť výkonnosť hráčok. Mnohé z nich sú súčasťou kadetskej a juniorskej reprezentácie. Túžime ich priblížiť k veľkej hádzanej, aby ich prechod do seniorského veku bol plynulý. V neposlednom rade sa chceme baviť hádzanou a potešiť divákov.

V čom vás zatiaľ najviac tlačí topánka?

- Tréneri žiacky kategórii spomínajú na riešenie herných situácii. Dievčatá potrebujú mať niečo nalinajkované. Mám rád kreatívnu hádzanú. Dievčatá učím tomu, aby vedeli riešiť herné situácie. Ak sa to podarí, bude to skvelé. Improvizácia a rýchle riešenie daných akcii robí hádzanú krásnou.

Disponujete úzkym kádrom. Mnohé dievčatá budú hrať za ženy aj dorastenky. Budete to zvládať?

- Vyžrebovanie súťaží ma úprimne trápi. Takmer osemdesiat percent dievčat bude pôsobiť v oboch kategóriách, čo nám značne komplikuje život. Administratívne musíme žiadať kluby o preloženie zápasov.

 

ZDROJ: Trenčianske noviny (mytrenčín.sme), 13.7. 2017, (upravené), Foto: HK AS TRENČÍN .

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3