SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
NIKE TV  I   FACEBOOK  I   2 % daní  I   SZH  I   FANSHOP

INTERLIGA ŽIEN OD SEZÓNY 2017/2018 AKO MOL LIGA

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 25.09.2017 11:11
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok (WHIL) bude od nadchádzajúcej sezóny vystupovať pod novým názvom - MOL liga. Na stredajšej tlačovej konferencii v pražskom sídle Českého zväzu hádzanej (ČSH) predstavili nového generálneho partnera súťaže, ktorým je spoločnosť MOL Česká republika a Slovnaft.

MOL liga 2017/2018 sa začne v piatok 1. septembra zápasom Veselí nad Moravou - Trenčín, prvým televíznym duelom bude o deň neskôr zápas Bánovce nad Bebravou - Most (TV 213). Všetky stretnutia MOL ligy budú tradične vysielané v najvyššej kvalite na internetovom portáli TVCOM.cz.

Spoločná súťaž hádzanárok má od sezóny 2002/2003 medzinárodný charakter a od svojho začiatku bola známa ako interliga (WHIL). So zmenou súvisí aj zmena loga súťaže. "Partnerstvo so silnými nás robí silnejšími, preto máme radosť zo začatia spolupráce so spoločnosťou MOL a Slovnaft ako hlavnými partnermi našej spoločnej slovensko-českej súťaže žien. Zároveň to prináša veľký potenciál pre ďalšie možné spoločné projekty v regióne, kde je skupina MOL tak významným hráčom na trhu,“ uviedol pred novinármi prezident ČSH Radek Bendl, ktorého doplnil šéf Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša: "Som veľmi šťastný, že sa podarilo pre najvyššiu súťaž hádzanárok získať takých partnerov, akými sú práve MOL a Slovnaft, ktoré sú súčasťou jednej z najvýznamnejších nadnárodných firiem v strednej Európe. Pre hádzanú je veľmi dobrou správou, že je atraktívna pre tak silných partnerov.“

Slovenské kluby budú úzko spolupracovať so spoločnosťou Slovnaft, tie české zasa s generálnym partnerom súťaže - spoločnosťou MOL Česká republika. "Hádzaná sa i vďaka svojej dlhoročnej tradícií v regióne strednej Európy podporu určite zaslúži. Sme navyše veľmi radi, že sme pri medzinárodnom projekte, ktorý je realizovaný v krajinách, kde je skupina MOL výrazne aktívna. Veríme, že aj vďaka našej spolupráci tento šport ľuďom ešte viac priblížime,“ povedal k očakávaniam od spolupráce Josef Sládek, zástupca spoločnosti MOL ČR. "Po vstupe do najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov, ktorá sa bude od novej sezóny hrať pod názvom Slovnaft handball extraliga sme radi, že sa stávame hlavným partnerom aj spoločnej súťaže žien. V oboch súťažiach chceme prispieť k zvyšovaniu kvality líg, pritiahnuť fanúšikov do hál a nadchnúť mladých ľudí pre hádzanú," následne poznamenal Martin Demčák, zástupca spoločnosti Slovnaft.

MOL liga sa bude vo svojej dlhodobej medzinárodnej časti hrať s 13 tímami, ôsmimi českými a piatimi slovenskými. Celkový triumf budú obhajovať hráčky slovenského majstra Iuventy Michalovce. O českom titule sa rozhodne v národnom play-off, do semifinále ktorého sa prebojujú štyri najlepšie tímy celkovej dlhodobej časti. Na svojich päť titulov v rade bude chcieť nadviazať úradujúci šampión DHK Baník Most. "Do nadchádzajúcej sezóny ideme popri výsledkových cieľoch predovšetkým so snahou čo najviac zapojiť naše mladé talentované hráčky a to i v dôležitých momentoch zápasov. Veríme, že to pomôže ich ďalšiemu rozvoju a taktiež budúcnosti českej ženskej hádzanej,“ skonštatoval na tlačovej konferencií slovenský tréner Baníka Peter Dávid.

ZDROJ: SITA, 23.08.2017

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
AEN
green chem
PPA CONTROLL
MeT ŠAĽA
REKO cooling
Mesto ŠAĽA
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
ERIMA Demišport
Erima
LEVI- mont s.r.o.
Duslo Šaľa  MOL LIGA2023 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 4