SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

DRUHÉ KOLO MOL LIGY PONÚKNE LAHÔDKU, ŠAĽA AJ ZA HRANICAMI SO ZNÁMOU POSILOU

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 08.09.2017 07:51
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Jednoznačný šláger 2. kola dvoch špičkových družstiev spoločnej súťaže odohrajú v sobotu a veríme, že aj pred zaplnenými tribúnami Mestskej športovej haly v Šali. V netradičnom čase o 15,00 hodine, si prídu na svoje milovníci dobrej hádzanej. Do Šale zavíta majster Českej republiky DHK Baník Most s cieľom revanšovať sa za prehru, ktorú utrpel 4. marca tohto roku na našej pôde. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť a na vlastné oči sledovať duel, ktorý dáva záruku špičkovej hádzanej! Dievčatám, v ich nedobytnej MŠH pomôže každý váš hlas!

Druhým kolom pokračuje najvyššia súťaž žien cez víkend. Úvodné kolo z pred týždňa sa síce zaobišlo bez prekvapení, jednotlivé duely sa odohrali v súlade s predzápasovými prognózami, favorizované družstvá do bodky naplnili svoje ambície a vstúpili bez problémov do nového ročníka. Najvyrovnanejšie stretnutia sme zaznamenali v dvoch dueloch. Na Hanej, v repríze finále play-off v Prahe, kde domáca Slavia po trochu rozpačitom výkone vyhrala nakoniec po vyrovnanom boji so Zlínom len dvojgólovým rozdielom, pričom ambície mala rozhodne vyššie. Výsledky ostatných stretnutí sa viac menej očakávali a naplnili predzápasové prognózy. Minuloroční lídri a národní majstri svojich zemí Iuventa Michalovce, v stretnutí s nováčikom HK Hodonín a český Baník Most v hale druhého nováčika z HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, naložili ligovým novicom po „štyridsiatke“. Ďalší z trojice „elitných“ družstiev minulého ročníka Šaľa, si poradila bez problémov v južných Čechách v súboji so Sokolom Písek. V piatok, v predohrávke na Slovácku vyhrali domáce Panenky nad súperkami spoza hranice, keď už od prvých minút spustili na oslabený Trenčín doslova oheň a síru. HK AS to nezabalil a domov nakoniec odišiel s prijateľnou prehrou. V nedeľnej predohrávke na Šariši vstúpil do novej sezóny aj domáci Prešov (pôvodne z dôvodu voľného žrebu v 1. kole mal mať voľno), ktorý si po vzájomnej dohode oboch klubov predohral svoje stretnutie 9. kola s nováčikom z Hodonína a uštedril mu tak už druhú porážku na svojom výjazde po východoslovenských halách.

Program druhého kola predostrie pre fajnšmekrou hádzanej dve lahôdky v podobe vzájomných stretnutí najväčších favoritov, v ktorých bude dominovať hlavne súboj HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most. V jeho tieni potom stretnutie DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha. V oboch prípadoch sa len ťažko dá prognózovať konečný výsledok vzájomných meraní síl. Veľmi zaujímavý môže byť aj duel v Písku, kde domáci Sokol privíta svojho súpera z národného play-out z minulej sezóny. Opätovne pôjde o odvetu z uplynulého ročníka a ani víťazstvo Veselí pred týždňom nemusí byť zárukou víťazstva. Zaujímavé môžu byť i česko-slovenské súboje v Zlíne, kde privítajú nováčika z Bánoviec, aj keď tu bude asi jednoznačným favoritom domáci celok, rovnako tak pod hradom Matúša Čáka, kam zavíta víťaz interligy a slovenský majster Iuventu Michalovce, ktorá bude chcieť vyviezť z omylu všetkých kritikov o značnom oslabení hráčskeho kádra oproti minulej sezóne. Olomouc pocestuje na Šariš, kde sa mu vo vzájomnom meraní síl s Prešovom vždy darilo. Všetkých šesť vzájomných stretnutí doposiaľ vyhrali Hanáčky a aj dve posledné stretnutia z prípravy, v ktorých sa zrodila výhra Zory a remíza naznačujú, že ŠŠK má s hrou svojho súpera nemalé problémy.

MŠH Šaľa 9. 9. o 15:00 hod.:

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most

 Na zápas v Šali sa chcú Čierny anjeli lepšie pripraviť, ako to bolo na jar. „V Šali sme v poslednom vzájomnom stretnutí neustáli krízové situácie a pohoreli na viacerých postoch. Nemá zmysel sa vracať do minulosti, začala nová sezóna, ide sa od úplného začiatku. Trúfam si tvrdiť, že minulý zápas nebude mať s tým nadchádzajúcim vôbec nič spoločné,“ komentoval prípravu svojho družstva tréner DHK Peter Dávid. Jeho slová potvrdila aj Simona Szarková, najlepšia strelkyňa Mostu z úvodného stretnutia MOL ligy a bývalá hráčka Šale. „Začína nová sezóna, takže sa ide od nuly. Z minulej sezóny sme sa poučili, vieme, aký priebeh môže mať zápas a sme schopné sa naň lepšie pripraviť. Treba si uvedomiť, že hráme vonku. Na domácej palubovke sme súpera porazili výraznejším rozdielom, vonku to bude o niečo zložitejšie, myslím si, že na zápas sme veľmi dobre pripravené,“ pripomenula Szarková. Na Slovensko vycestujú hráčky českého majstra s vedomím, že pôjde o úplne iné stretnutie, ako v úvodnom kole proti nováčikovi najvyššej súťaže z Bánoviec. „O tom, že Šaľa je skúsený a kvalitný tým niet pochýb. V tabuľke uplynulej sezóny sa pohybovala tesne za nami. Dokáže hrať takticky a má tiež výhodu domáceho búrlivého publika. Čaká nás veľmi ťažký zápas, ktorý nemá jednoznačného favorita. Aj preto sa musíme na toto stretnutie dôkladne pripraviť,“ dodal tréner Dávid, ktorí nemá v pláne žiadne zásadne zmeny v zostave Baníka. „Oproti stretnutiu v Bánovciach sa káder prakticky nezmení, mimo hry sú zranená kapitánka Lucia Mikulčík a Barbora Buchnerová, nenastúpi ani nemocná Veronika Mikulášková,“ upresnil tréner Čiernych anjelov.

Lodivod Chemičiek má v zostave jasno, no nemalé vrásky na čele mu robí zdravotný stav jednej z najskúsenejších hráčok Ivany Trochtovej. Príprava v priebehu celého týždňa bola zameraná na súboj s českým majstrom. „Sme si vedomí dôležitosti zápasu jesene na domácej pôde, aj to, že k nám príde jedno z najkvalitnejších družstiev spoločnej súťaže, ktoré má ambície vyhrať dlhodobú časť MOL ligy,“ povedal na margo vzájomného stretnutia tréner Chemičiek Michal Lukačín a zároveň dodal: „Tak ako Most, tak ani naše dievčatá sa nemáme vzájomne čím prekvapiť, dôležité bude nastúpiť do zápasu úplne koncentrovane, so zapáleným srdcom ale s chladnou hlavou. Prehnaná motivácia môže byť v takomto zápase na škodu. Zanalyzovali sme si hru súpera, rozobrali špecifiká a chceme sa prezentovať svojou hrou. Dievčatá sú odhodlané podať výkon na hranici svojich možností, pobiť sa o víťazstvo a uspieť pred domácim publikom. Stále nie je isté, či budem môcť počítať s Ivou Trochtovou. Pokiaľ nebude úplne fit, tak ju do tak náročného súboja určite nepošlem.“ Tréner Michal Lukačín v záujme dosiahnutia dobrého výsledku svojim dievčatám určite pripomenie a pretlmočí do zrozumiteľnej podoby slová uznávaného futbalového odborníka Ladislava Borbélyho: "Baby musíme vyhrať, lebo víťazstvo je inherentnou esenciou každej športovej entity. Súpera treba mentálne deštruovať, horizontálne, vertikálne, ale aj diagonálne. Tak naštartujete teritoriálny inštinkt lovca a vytvoríte pozitívne kontexty emocionality. A dominantná výhra je naša!" Na záver ešte jedna dôležitá informácia. Chemičky sa konečne môžu spoľahnúť na obrovskú posilu, s ktorou počítali už pred sezónou a v sobotu sa predstaví v našej Mestskej športovej hale v Šali. Podrobnosti TU.

 

Kompletný rozpis zápasov 2. kola MOL ligy: (všetky stretnutia odohrajú v sobotu 9. septembra)

 

15:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – SHK Veselí n. Mor, 17:00 hod.: HC Zlín – HK Sokol RMK Bánovce n. Bebravou 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 18:00 hod.: ŠŠK Prešov – DHK ZORA Olomouc 19:00 hod.: HK AS Trenčín – Iuventa Michalovce

Voľný žreb v 2. kole pripadol na HK Hodonín

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3