SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

V Michalovciach sa chcú vrátiť na víťaznú vlnu

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 06.10.2017 11:09
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Bez deviatich dní dvadsať mesiacov trvala neporaziteľnosť michalovskej Iuventy v česko-slovenskej MOL Lige. Až prišiel duel vo Veselí nad Moravou, ktorý zverenky trénera Františka Urbana nezvládli a utrpeli tak prehru 27:29. Možno je dobré, že hneď po nej prišla reprezentačná pauza. Cez ňu si mohli hráčky vyčistiť hlavy a do následných súbojoch tak vstúpiť úplne inak.

A Michalovčanky sa zapotia aj počas nasledujúceho víkendu, kedy sa opäť rozbehne kolotoč zápasov v spoločnej súťaži. Doma v netradičnom čase, už od 15.00 hod. totiž v sobotu privítajú tradičného slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa. „Čaká nás opäť veľmi ťažký zápas. Vieme, že Šaľa je silná, v súťaži podáva kvalitné výkony a na rozdiel od nás zvládla duel vo Veselí,“ skonštatovala jedna z trojice najmladších hráčok v kádri Adriana Holejová. Mládežnícka reprezentantka Slovenska si zápasy so Šaľou doteraz pamätala iba z tribúny. „V každom jednom, čo si pamätám, o niečo išlo. Z tribúny to bolo niečo iné, teraz si to vyskúšam z palubovky,“ smeje sa osemnásťročná odchovankyňa michalovskej hádzanej, ktorá následne k zápasom so Šaľou dodáva. „Šaľa je našim tradičným súperom v boji o majstra Slovenska. Určite budú chcieť uspieť na našej palubovke, ja však verím, že sa radovať budeme my.“

Čo sa týka kádra „chemičiek“, v ňom sa veľa oproti minulej sezóne nezmenilo. Ostali opory v bráne Haládiková s Krebsovou, takisto strelkyňa Klučková, či reprezentantky Bujnochová s Trochtovou. Pred sezónou ich posilnila strelkyňa Jasmínka Vargová, ako aj mládežnícka reprezentantka Natália Némethová, ktorá vlani úspešne pôsobila v bratislavskom ŠKP, kde sa zaradila medzi širšiu špičku kanonierok spoločnej súťaže. „Tréner nás upozorňoval na videu na ich hru a takisto aj na to, na koho si máme dať pozor. Vieme, že majú silné individuality na spojkách, aj na krídlach, musíme sa teda mať na pozore,“ konštatuje Adriana Holejová. Samozrejme, Michalovčanky veria, že im k víťazstvu pomôže aj publikum, ktoré sa dokáže v zápasoch so Šaľou vyhecovať. „Aj keď sa hrá trošku skôr, už o 15.00, veríme, že ľudia si cestu do haly nájdu a povzbudia nás k tretiemu domácemu víťazstvu. Ja verím, že s ich pomocou sa nám to podarí a v sobotu sa tešiť budeme my,“ dodáva na záver odchovankyňa michalovskej hádzanej, ktorá v tejto sezóne začína zbierať aj „ženské“ skúsenosti.

ZDROJ: web. Iuventa Michalovce

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3