SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

8. KOLO MOL LIGY: SLOVENSKÝ ŠLÁGER PRI VÁHU

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 26.10.2017 07:34
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Medzinárodná hádzanárska MOL Liga pokračovala 7. kolom, v ktorom mali zverenkyne trénera Michala Lukačína voľno. Náhradou im bolo odohratie víťazného štvrťfinálového stretnutia v Šuranoch, znamenajúci postup do semifinále Slovenského pohára. K odohratiu kompletného 7. kola bolo potrebných až neuveriteľných sedem dní! Uplynulý víkend však rozvírilo stojaté vody MOL Ligy niekoľko pozoruhodných výsledkov. V najbližšom 8. kole sa chemičky predstavia v domácom prostredí už v tento piatok o 18,00 hod. Ich súperom bude aktuálne najlepší slovenský kolektív a štvrtý tím interligovej tabuľky, nebezpečný celok z východu Slovenska - ŠŠK Prešov, vedený trénerským matadorom a lišiakom Dušanom Danišom.

Hádzanárky DHC Slavia Praha nezaváhali ani vo svojom šiestom vystúpení v spoločnej slovensko-českej súťaže žien 2017/2018. V stredajšom predohrávanom stretnutí 7. kola MOL Ligy si poradili s hráčkami SHK Veselí nad Moravou 34:28 (19:13) a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred DHK Baník Most. V sobotňajších stretnutiach siedmeho kola MOL Ligy hádzanárok nebola núdza o prekvapenia. Zrodilo sa jedno veľké, keď minuloročný víťaz základnej časti a majster Slovenska Iuventa Michalovce druhýkrát v sezóne ťahala za kratší koniec. Zakopol opäť na Morave a po strate vo Veselí n/M nebodoval ani v Olomouci, kde prehral 24:23. „Zvýšené napätie je hlavne v tom, že za krátky čas sa prehralo už dvakrát. O tom ale rozhoduje veľa faktorov. Zmena kádra pred sezónou, vysoký počet mladých hráčok, zranenia, úzky káder a ako naposledy v Olomouci, aj chýbajúce šťastie, ktoré sme niekedy mali v minulých sezónach. Vo Veselí nad Moravou sme prehrali zaslúžene, teraz sme prehrať nemuseli, pretože výkon nebol najhorší,“ zdôrazňuje František Urban. Podľa jeho ďalších slov netreba skladať zbrane. Iuventu čaká veľmi dôležitý záver jesennej časti, v ktorom postupne už túto sobotu privítajú zatiaľ stopercentnú Slaviu Praha. Vzhľadom k náročnému vyžrebovaniu a súčasnej situácii sa však obáva, ako zvládne jeho kolektív nadchádzajúce zápasy a už tradične vyťahuje šaliansky tromf: „Je to všetko aj o aktuálnom stave, či už zdravotnom, alebo psychickom, či stave formy. Tá momentálne u niektorých hráčok nie je žiadna. Čakajú nás nesmierne dôležité zápasy, či už doma alebo vonku. V prípade, že ich zvládneme, pôjdeme v tabuľke vyššie. Stále sa spolieham na to, že doma sme silní. Verím, že sa dievčatá proti Slavii a Mostu nahecujú a podajú aspoň taký výkon, ako proti Šali, kedy sme hrali veľmi dobre. V takomto prípade sa o výsledok nebojím.“

Výborne si naďalej vedie omladený kolektív pražskej Slávie s ex šaliankou Tulipánovou, ktorý doposiaľ nestratil ani bod a aj v tomto kole zdolal hráčky SHK Veselí nad Moravou 34:28 (19:13), ktoré zaostali za poslednými výkonmi. Slavia v tomto ročníku forsíruje skutočne na pohľad peknú hádzanú, ale či to bude na Zemplíne stačiť sa dozvieme až po víkende. Zápas družstiev zo spodku tabuľky dopadol v Bánovciach nad Bebravou lepšie pre hostky. Domáci nováčik súťaže nezískal prvé body v sezóne, keď so Sokolom Písek ťahal za kratší koniec 28:35 (16:18). Pre Písek je to prvý dvojbodový zisk, ktorý ho katapultoval na 9. priečku. Hádzanárky HC Zlín sa po štyroch neúspešných dueloch dočkali plného bodového zisku. Sériu prehier prerušili v nedeľňajšom domácom zápase, v ktorom si poradili s nováčikom HK Hodonín 23:20 (14:9) a posunuli sa na deviate miesto tabuľky. Zápasom zahodených šancí sa dá nazvať súboj Dávida s Goliášom, v ktorom DHK Baník Most vyhral dosť chudobným rozdielom nad omladinou z HK AS Trenčín v pomere 29:21 (15:9). „Zápas nebol úplne ideálny, máme problém sa motivovať v priebehu pár dní na špičkový výkon. Troskotali sme na brankárke, podala vynikajúci výkon. Potrebujeme zlepšiť koncovku, pretože šance si vypracujeme, ale nepremieňame. V stretnutí bolo veľa výkyvov, z toho som mierne nespokojný, ale cieľ sme splnili, vedeli sme, čo nás čaká, točili sme celý káder a som rád, že sa nikto nezranil,“ hľadal dôvody tréner domácich Peter Dávid.

O ďalšie z neočakávaných prekvapení siedmeho kola sa postaral náš najbližší súper, hádzanárky ambiciózneho ŠŠK Prešov výhrou na palubovke DHC Sokol Poruba, ktorá v tomto zápase platila za favorita. Prešov už dlhšie vzbudzuje pozornosť odborníkov aj fanúšikov kontinuálnym zlepšovaním svojej výkonnosti. Za ňou je treba vidieť nielen koncepčnú prácu klubu, ale predovšetkým trénerský fortieľ skúseného trénera Dušana Daniša. Zverenky trénera Daniša sa touto výhrou vyhupli aktuálne na štvrté miesto v interligovej tabuľke a sú momentálne najvyššie zo všetkých slovenských tímov v MOL lige. Prešovčanky základ svojho víťazstva na severe Moravy postavili v úseku hry medzi 40. a 47. minútou, kedy sa im podarilo odskočiť na rozdiel 4 gólov. Náskok si ustrážili, aj s výrazným prispením reprezentačnej brankárky Lucie Gubikovej. "Podali sme kolektívny a kultivovaný výkon, za obranou nám pomáhala Lucka Gubiková. To bol základ úspechu. Dievčatá splnili v obrane svoje úlohy. Záver sme uhrali na istotu," poznamenal prešovský kouč Dušan Daniš. Aj jeho slovenský náprotivok z lavičky Poruby Peter Olšavský uznal, že dva body sú v správnych rukách. "Súper vyhral zaslúžene. Zlyhávali sme v koncovke, vychytala nás brankárka Gubiková." Napriek tomu vedenie klubu z centra Šariša zostáva nohami na zemi a výhru zbytočne nepreceňuje. „Pochvala právom patrí našim dievčatám za to, ako zápas v Ostrave so Sokolom Poruba zvládli,“ ako prvé vyslovil po návrate domov prezident Školského športového klubu pri Strednej lesníckej škole v Prešove Peter Šutran a doplnil: „Výhra o tri góly je dielom oduševneného a kvalitného kolektívneho výkonu, avšak v prvom rade skvelej hre v obrane, za ktorou výborne chytala naša brankárska jednotka. Pravda, spočiatku viedli domáce, najviac ale len o dva góly. Postupne taktovku preberalo naše družstvo. Polčas sme vyhrali o gól a po prestávke odskočili súperkám na rozdiel štyroch. To bol už výsledok nami vystupňovaného tempa. Pochopiteľne, súčasné postavenie v tabuľke MOL ligy nás teší. Ostávame však nohami pevne na zemi, veď súťaž sa v podstate iba rozbieha. Máme mladé družstvo, pre ktoré sú takéto výhry ako táto vzpruhou. Faktom ale ostáva, že naďalej musí tvrdo a cieľavedome pracovať, aby potvrdilo, že byť v interlige tak vysoko, nie je žiadna náhoda.“ Tréner českej ženskej reprezentácie Jan Bašný na stránkach CSH pri hodnotení výsledkov siedmeho kola na margo nášho najbližšieho súpera povedal: „Výhra v Porube ukázala, že Prešov má dobrý tím a v ničom nezaostáva za ďalšími kolektívmi z horných poschodí tabuľky ako Šaľa, Michalovce alebo Olomouc. Myslím, si že medzi tieto družstvá Prešov jednoznačne patrí.“ V najbližšom kole sa štvrtý tím spoločnej súťaže ŠŠK Prešov predstaví v piatok 27. októbra na ihrisku HK Slovan Duslo Šaľa a pricestuje k Váhu s nemalými ambíciami, o čom svedčia aj slová prezidenta klubu Petra Šutrana: „Šaľa je v domácom prostredí jednoznačným favoritom. My ale urobíme maximum preto, aby náš tím dokázal zopakovať taký kvalitný výkon ako v Porube.“ A ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť. Šalianky si preto budú musieť dať veľký pozor a hrať zodpovedne od prvej minúty. Za hlavu musia dať „komplex“ v podobe reprezentačnej brankárky Lucii Gubíkovej, ustrážiť strelkyne súpera Popovcovú, Šutranovú, Bačíkovú a Gajdošovú. Na hre Prešova je badateľný rukopis trénera Daniša, vyznávača až strojovej hry s rýchlou rozohrávkou. Tréner, ktorý presadzuje množstvo signálov s rôznym spôsobom zakončenia a rýchlym prechodom do protiútoku. Tak, ako kladie dôraz a vyžaduje dôkladnú prípravu od svojich hráčok pred každým stretnutím, aj on sám má do najmenších detailov rozanalyzovanú hru súpera a nad videom dokáže stráviť veľa času. Aj keď s hráčkami z východu odohrali chemičky v príprave mnoho stretnutí a všetky pomerne jednoznačne vyhrali, podcenenie súpera pod vplyvom týchto výsledkov by sa nemuselo vyplatiť!

Duslu neprišlo dvakrát vhod, že po nádejnom výkone v šiestom kole proti Porube, kde dominovali hlavne v obrannej línii, prišla „nútená“ pauza v podobe voľného žrebu, čím sa narušil herný rytmus. Trénerovi Lukačínovi, robí vrásky na čele aj momentálne úzky káder zapríčinený dlhodobými zraneniami (Perczeová, Blehová, Vargová). „Sme si vedomí momentálnej sily nášho najbližšieho súpera, ktorý zdá sa je v hernej pohode a už dlhšiu dobu podáva dobré výkony. Naposledy ukázal, že je schopný vyhrávať aj na pôde svojich súperov.“ vyjadril sa na adresu Prešova tréner Michal Lukačín, ktorý si uvedomuje dôležitosť vzájomného merania síl a dodáva: „Keď chceme v piatok uspieť, musíme podať výkon na hranici svojich možností. K zápasu je nutné pristúpiť zodpovedne, dievčatá sa musia vložiť do hry, musia hrať so srdcom a vo vysokom nasadení. Prezentovať sa tým, čo nás zdobí a byť efektívni v zakončení. Ak hráčky podajú v obrane taký výkon, ako v poslednom našom domácom stretnutí, tak si myslím, že by proti Prešovu mali uspieť.“ My len pripomíname, že zápas HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov začína v piatok 27. 10. v našej MŠH v Šali o 18,00 hod


Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3