SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Populárna slovenská športová televízia končí, či nekončí?

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 12.11.2017 17:48
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V sobotu 1. októbra 2016 sa ponuka slovenských športových kanálov rozšírila o televíziu 213, za ktorou stojí spoločnosť Elements Channel. Poslaním 213 je podpora domáceho športu, okrajovo aj kultúry. Pripomeňme, že názov televízie vychádza symbolicky zo stupňov víťazov.

Po vyše roku fungovania však okolnosti naznačujú, že sa vysielanie televízie 213 čoskoro skončí. Ako to už na Slovensku býva, dôvodom je nepriaznivá ekonomická situácia. „V apríli to začalo škrípať, prevádzkové náklady sa šplhali do astronomických výšok, ktoré investor nebol ochotný platiť,” píše marketingová riaditeľka televízie 213 Adriana Hosťovecká na blogu webu dalito.sk.


„Prvý pracovný deň v novembri z dôvodu nevyplatenia septembrovej výplaty 21 ľudí podalo okamžitú výpoveď. A toto číslo nie je konečné. Pridávajú sa aj ďalší kolegovia. 213 začína rušiť prenosy,”
 pokračovala Adriana Hosťovecká, ktorá na záver dodala, „tento fénix z popola už určite nevstane. Škoda. Mohla to byť dobrá telka...”

Vo vysielaní televízie 213 sa okrem iného pravidelne objavovala domáca najvyššia futbalová súťaž (Fortuna liga), basketbalová liga mužov aj žien, hádzanárska liga mužov, ale aj vodné pólo a hokejbal. Nechýbali ani priame prenosy z hokejovej Tipsport Ligy, z Európskej univerzitnej hokejovej ligy a televízia 213 vysielala aj vlastné magazíny, ktoré majú u divákov pomerne obrovský ohlas.

ZDROJ: šport.sk, 7.11. 2017

Podľa neoverených informácií Slovenská športová TV 213 pokračuje a rokuje s novým investorom, má v úmysle aj naďalej pokračovať vo vysielaní a pripravuje ďalšie priame prenosy pre svojich divákov. „Normálne sa bude vysielať basketbal, futbal, výroba je zabezpečená," uviedol pre web O médiách Jaroslav Jánošík, konateľ spoločnosti Elements Channel, ktorá vlastní licenčné práva stanice 213. „Problémy vznikli, pretože prebiehajú rozhovory s novým investorom a časovo sa to natiahlo. Niektorí zamestnanci reagovali tak, že po dvoch týždňoch čo im meškali výplaty, dali hromadné výpovede," dodal Jánošík. Nového investora zatiaľ prevádzkovateľ TV 213 nechce oznámiť, z dôvodu že rokovania ešte nie sú ukončené. Športová TV 213 je zameraná na propagáciu slovenských športov a okrajovo na kultúrne programy. Stanice je šírená prostredníctvom satelitov Thor 6 (0,8°W) v SD a Astra 3B (23,5°E) v HD. Oba signály sú FTA. TV 213 vysiela od októbr

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3