ŠAĽA PRAHU NEDOBILA, ALE PODALA SYMPATICKÝ VÝKON

V poslednom jesennom kole oslabená Šaľa po statočnom výkone podľahla Slavii a prišla o medailovú pozíciu pred zimnou prestávkou. Zo slovenských účastníkov nebodovali ani Trenčín a Bánovce, naopak Prešov a Michalovce sa tešili z výhry.

MOL Liga - 11. kolo, 17. november - piatok

DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa 29:22 (11:10)

Ešte pred odchodom musel riešiť tréner Lukačín veľký problém so zostavou. K zraneným Perczeovej, Blehovej a Vargovej pribudla kľúčová hráčka a najlepšia strelkyňa družstva Lívia Klučková, ktorá dostala zápal pľúc. Napriek tomu sa v Prahe sa hrala hádzaná ako remeň, s vysokým nasadením a dôrazom. Absenciu Klučkovej bolo poriadne cítiť, pretože nacvičené kombinácie so zakončením z ľavej strany nevychádzali tak, ako obvykle a trpela tým pádom aj hra ľavej spojky. Navyše Slavia, tak ako pred zápasom avizovala, zvolila od začiatku stretnutia osobnú obranu na strednú spojku a režisérku hry chemičiek Nikol Ráckovú a tým pádom sa celá úderná sila musela preniesť na pravú stranu. Tejto úlohy sa bravúrne zhostila Karin Bujnochová. Šalianky vstúpili do zápasu veľmi dobre aj z pohľadu skóre. Vypracovali si vedenie 5:3, ale tak ako rýchlo ho nadobudli, tak rýchlo oň prišli. Už v 22. minúte domáca Slavia vývoj zápasu otočila (8:5), chemičky sa nevzdávali a do polčasu dovolili „zošívaným“ len minimálny jednogólový náskok (11:10). Domáce o svojej definitívnej výhre rozhodli až desať minút pred koncom, kedy navýšili svoj náskok až na šesť gólov (23:17) a dve minúty pred koncom dokonca o deväť. V závere bojovného stretnutia už Duslo stačilo len korigovať na konečných 29:22.

Richard Řezáč, tréner DHC Slavia Praha: „Dievčatá si zaslúžia absolutórium, ako dnešný dôležitý duel bravúrne zvládli so silnou Šaľou.

Nie, nebol som nervózny a vlastne som mal čistú hlavu. Vedel som, že do stretnutia sme dobre vstúpili, s odhodlaním, iba sme nepremieňali šance. Tým sme súpera dostali na koňa, ale veril som, že dievčatá sú plné odhodlania, čo aj preukázali. Výsledok sa potom dostavil. Za to musím dievčatám poďakovať. Bolo na nich vidieť obrovskú chuť, že stretnutie chcú zvládnuť a bolo otázkou času, kedy nám začnú padať aj góly. Kľúčom k úspechu bola dobre zvolená taktika. Na tom sme sa spoločne zhodli s Františkom Štikou a dobre vyhodnotili, že Šali chýba kľúčová hráčka, krídlo Klučková, ktorá je schopná vziať na seba zodpovednosť. Na ľavej strane bolo Duslo značne oslabené. Navyše sme hneď od úvodu hrali osobnú obranu na ich strednú spojku Ráckovú, takže ich hra zostala na zostávajúcich dvoch spojkách, ktorým ku koncu došli sily. Prinútili sme súpera, aby reagoval na našu hru a často hral bez brankárky, čo sa nám niekoľkokrát podarilo zužitkovať. V závere duelu už boli dievčatá v eufórii a mali obrovskú chuť dávať góly. Šala vystriedala brankárky, naše vycítili správny okamžik a získali rozhodujúci náskok. Opakujem, hráčky si za dnešný výkon zaslúžia absolutórium, hlavne za to, ako bravúrne dnešné stretnutie zvládli a prezimujú tak na medailových priečkách.“

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „ Gratulujem súperovi k víťazstvu, dnes to tak muselo byť a 17. novembra 2017 by v Prahe nevyhrali ani Podgorica, či Győr. Čas ukáže, že to bolo „Pyrrhovo víťazstvo“. Je mi ľúto dievčat, z ktorých každá mala po stretnutí slzy na krajíčku a cítili veľkú nespravodlivosť. Ďakujem dievčatám za statočný výkon a som na ne hrdý. Ďalej sa k zápasu vyjadrovať nebudem!“

Najviac gólov: Galušková 8/2, Šetelíková 8, Jačková 5 - Bujnochová 9/2, Bahýlová 3, rozhodovali: Frieser, Kavulič (obaja ČR). Pokutové hody: 2/2 - 5/2, vylúčené: 4:3. Diváci: 150.

ŠŠK Prešov – Sokol Písek 31:22 (15:8)

Vysokým deväťgólovým rozdielom vyhrali v Prešove domáce hráčky nad svojimi súperkami z Písku. Už v prvom polčase na palubovke dominovali domáce hráčky, Sokolky sa presadili až 9. minúte za stavu 6:0 a stratu už nedokázali do prestávky znížiť. Aj v druhom polčase dominoval Prešov. Využíval oslabenie píseckého tímu a zvýšil svoj náskok až na rozdiel desiatich gólov (20:10). V ďalšom priebehu sa Písku nepodarilo vysokú stratu skorigovať.

Najviac gólov: Šutranová 10/5, Libiedieva 7, Bačíková 7 – Boorová 8/3, Konigová 4, Michková 4, rozhodovali: Gedeon, Palovčák (obaja SR). Pokutové hody: - 3/3, vylúčené: 3:4. Diváci: 300.

HK Sokol RMK Bánovce n. B. – DHK Zora Olomouc 26:34 (15:18)

Ani v poslednom kole jesennej časti sezóny hádzanárky z Bánoviec, posilnené o Klaudiu Michnovú nezískali premiérové body v spoločnej súťaži. Hráčky Zory sa od úvodu stretnutia ujali vedenia a v priebehu prvej časti ho bezpečne udržiavali. V druhej časti svoj náskok navýšili na rozdiel desiatich gólov 30:20 a záver celého stretnutia si už potom ustrážili.

Najviac gólov: Matušincová 6/2, Hollá 5, Obstová 4 – Kubáčková 10/2, Fryčáková 6, Salčáková 4, rozhodovali: Beňo, Bednár (obaja SR). Pokutové hody: 4/4 – 2/2, vylúčené: 2:3. Diváci: 310.

Štvrtok 16. november:

HK HODONÍN - HK AS TRENČÍN 32:25 (12:16)

Krídelníčka HK Hodonín Annamária Patrnčiaková nadviazala na svoje gólovo plodné predchádzajúce zápasy, keď sa proti svojmu niekdajšiemu klubu HK AS Trenčín presadila strelecky 14-krát, čím veľkou mierou prispela k výhre 32:25. Pre nováčika spoločnej slovensko-českej súťaže to bolo len druhé víťazstvo v sezóne, ku ktorému sa dopracoval vďaka druhopolčasovému obratu. Trenčianky doplatili po prestávke, na ktorú išli so štvorgólovým náskokom, na "kolaps" a druhú tridsaťminútovku prehrali 9:20.

Najviac gólov: Patrnčiaková 14/2, Pospíšilová 6, Višňovská a Budajová po 4 - K. Kostelná 7/2, E. Rajnohová a Takáčová po 4, Szökeová 3

Pokutové hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 2-3, rozhodovali: Pavelová a Brzósková (obe ČR), 190 divákov

DHC SOKOL PORUBA - SHK VESELÍ NAD MORAVOU 18:23 (8:12)

Spojka Mária Olšovská prispela 12 presnými zásahmi k prekvapeniu 11. kola v Ostrave, kde domáci DHC Sokol Poruba nepridal štvrté víťazstvo za sebou a s tímom SHK Veselí nad Moravou prehral 18:23. Hráčky Veselí preskočili svoje súperky v tabuľke, v ktorej im patrí 6. miesto len s bodovým odstupom na druhú Iuventu Michalovce.

Najviac gólov: Polášková 6, Maiwaelderová 3, A. Kostelná, Špaková, Revajová a Minárčiková po 2 - Olšavská 12/4, Šustková 6/1, Vinklárková 3

Pokutové hody: 0 - 6/6, vylúčené: 3 - 0, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR ), 123 divákov.

Sobota 18. november:

HC ZLÍN - IUVENTA MICHALOVCE 24:37 (8:18)

Posledný zápas jesennej časti spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok 2017/2018 sa skončil jednoznačne v prospech favorita. Iuventa Michalovce zdolala v jedinom sobotňajšom stretnutí 11. kola MOL ligy žien HC Zlín na jeho palubovke 37:24 (18:8), čím dosiahla štvrtý triumf v sérii a v tabuľke sa posunula na 2. miesto. Domáce vyhrávali len v úvode 1:0 a 2:1, ale potom desaťkrát za sebou inkasovali a po prvej štvrťhodine bolo jasné, kto sa bude v sobotu tešiť z dvoch bodov. Tesne pred prestávkou Kišíková poslala Iuventu už do desaťgólového vedenia (18:8).Aj po zmene strán to bolo jednoznačná záležitosť Zemplínčaniek, ktoré v 46. min vyhrávali už o priepastných 18 gólov (32:14). Zlínčanky v úplnom závere len kozmeticky skresali svoj domáci debakel. Zlín vstúpi do nového kalendárneho roka z 9. pozície. Nasleduje reprezentačná prestávka a potom prídu na rad boje v národných pohároch.

Najviac gólov: Očadlíková 5, Kolářová 4, Andrýsková 3 - Fiľková-Trehubová 8, Wollingerová 6/1, Rebičová 5.

Pokutové hody: 3/1 - 2/2, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 210 divákov.