SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Dokážu hrať vyrovnané partie, musia sa naučiť víťaziť

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 01.12.2017 07:54
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Hádzanárky Slovenska majú za sebou deväťdňové sústredenie, počas ktorého sa otestovali v piatich medzištátnych priateľských stretnutiach. Tréner žien SR Dušan Poloz označil tento náročný program za malé majstrovstvá sveta, na ktorých sa však jeho zverenky nedočkali víťazstva. Po remíze 30:30 v Pančeve so Srbkami prišli štyri prehry - v belehradskej odvete so Srbskom 24:26, v Bratislave s Nemeckom 22:23 a dvakrát s Islandom - v Púchove 26:28 a v Trenčíne 25:27.

"Naše výkony sme nevystupňovali. Najlepšie sme zahrali hneď na úvod v Srbsku, keď sme boli ešte plní fyzických síl. Namotivovať sme sa dokázali aj proti Nemecku, s ktorým sme v Bratislave odohrali pekný zápas. Vedeli sme, že bude fyzicky náročné odohrať v priebehu ôsmich dní päť stretnutí. Aj preto sme relatívne dobre zvolili - pri všetkej úcte k Islandu - najslabšieho z troch protivníkov na záver. Ukázalo sa, že v záveroch duelov nám už chýbajú sily, na konci sústredenia bolo vidieť naše vybité baterky," uviedol pre agentúru SITA kormidelník Slovenska.

Nezískať skalp Srbska alebo Nemecka bolo v súlade s papierovými predpokladmi, ale na Island si Slovenky trúfali. Nevyšlo im to ani v jednom z dvoch duelov na Považí, pričom veľké problémy im robila vysunutá obrana severaniek. "Po pondelkovej prehre v Púchove som upozornil hráčky na niekoľko vecí, pokiaľ ide o štruktúru tímu. Hráčky, ktoré sú tu najdlhšie ako napríklad Szarková, Rajnohová, Rebičová, už musia prevziať vodcovskú rolu po skúsených hráčkach, ktoré už nie sú reprezentácii. Zatiaľ v tomto smere trochu tápeme. Nedokážu sa tejto úlohy zhostiť. Chýbajú nám v družstve líderky, či už na ihrisku alebo mimo neho. V nedávnej minulosti riadili šatňu Beňušková, Dubajová, Súkenníková, Jakubisová či Czanik. Toto sú náročné a vyrovnané zápasy. Nám momentálne chýba vodca, ktorý by ich dotiahol do víťazného konca," pomenoval Poloz slabinu súčasného kádra národného tímu a vrátil sa ku konfrontácii s Islandom: "V pondelok bolo vidieť, že najviac zaostávame vo fyzickej sile, čo sa prejavuje v súbojoch jedna na jednu, potom prepadávame v otvorenej obrane. Pre nás môže byť inšpiráciou, že Islanďanky odohrali dva zápasy za dva dni a okrem toho boli štyrikrát v posilňovni. My sme boli dvakrát za týždeň a hráčkam to veľmi nesadlo." Slovenské hádzanárky čaká v závere marca pokračovanie kvalifikácie ME 2018, keď odohrajú dvojzápas s Talianskom. Ešte predtým sa zídu mimo asociačného termínu vo februári.

ZDROJ: SITA

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3