MOL LIGA 15. KOLO: ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávanom súboji pätnásteho kola MOL ligy nad tímom HK AS Trenčín, ktoré pricestovali len s ôsmimi hráčkami do poľa. Hádzanárky DHK Zora Olomouc pohodlne zvládli domáci duel proti Prešovu. Po prvom polčase viedli o dva góly, po prestávke náskok rýchlo zvýšili a víťazstvo si nenechali vziať. Dobrú formu potvrdili hádzanárky SHK Veselí nad Moravou. Zverenky slovenského trénera Ľuboša Hudáka vyhrali šiestykrát za sebou a v tabuľke sa vyšvihli už na 4. pozíciu. Bánovce si zapísali vôbec prvý bodový zisk v súťaži, vystrieľal ho 15. gólová Michnová.

Štvrtok 25. 01. 2018:

Iuventa Michalovce - HK AS Trenčín 42:28 (20:12) Aj keď hosťujúce hráčky viedli v úvode zápasu 2:1, v Chemkostav aréne sa hralo podľa nôt michalovskej Iuventy. Tá v piatej minúte ešte s mladým družstvo AS remizovala 3:3, no následne zaznamenala trojgólovú šnúru. Na ňu síce odpovedala presným zásahom Rajnohová, no tá iba odštartovala ďalšiu, tentoraz päťgólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré na jej konci viedli po presnej strele Holešovej 11:4. Aj v ďalších minútach prvého dejstva domáce hráčky navýšili svoj náskok, ktorý do polčasu narástol na osem gólov (20:12).

Ani druhá časť nepriniesla zvrat v zápase a naďalej udávala tempo hry Iuventa. Hostkám slúži ku cti, že sa neznížili len na bránenie a snažili sa o rýchlu kombinačnú hru a tak diváci videli až 70 gólov.

Pok. hody: 3/3 - 7/5. Vylúčené: 3 - 0. Rozhodovali: Gedeon a Sabol (obaja SR). Divákov: 480. IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 8, Marcinčáková 2, Kišíková 4, Rebičová 4, Kotová 4, Trúnková, Habánková 6, A. Holejová 3/1, Wollingerová 3, Holubová 1, Bajčiová 4/2, Fiľková - Trehubová 3.  HK AS Trenčín: Polláková, Hanzalíková, Rehušová - Takáčová 2, Žitňanová 9/2, Minárechová 2, Zemanovičová 1, Ušiaková 1, Grófová, Pastorková 4, E. Rajnohová 9/3.

Piatok 26.01. 2018:

DHK ZORA Olomouc – ŠŠK Prešov  20:13  (10: 8)

Hostky síce viedli v I. polčase 3:6, ale domáce ešte do prestávky otočili na 10:8. Po zmene strán využili Olomoučanky prešovské trápenie v útoku, svojimi zákrokmi im pomohla aj brankárka Rašková. Hneď v úvode odskočili na 15:8 a potom už bez problémov doviedli duel do víťazného konca.

Olomoucké hráčky vďaka zisku dvoch bodov preskočili svoje súperky v tabuľke a sú siedme. Naopak, Prešovčanky aj so staronovou posilou Demajovou (dosiahla 1 gól) utrpeli tretiu prehru za sebou a klesli na 8. priečku.

Jan Hegar, tréner DHK Zora Olomouc: „Našim hlavným cieľom a úlohou bolo stabilizovať výkon, pretože po tom, čo sa nám stalo v Ostrave, bolo vidieť, že to je ešte na tíme poznať. Dievčatá boli nervózne. V hre spojok bol dnes diametrálny rozdiel, som samozrejme rád, že sa presadili vľavo Katka Růžičková a vpravo Markéta Hurychová. Celkovo to bol odlišný výkon celého spojkového radu v porovnaní so stretnutím proti Porube. Veľmi dobre a kompaktne sme bránili. Napriek veľkému počtu technických chýb a strát v priebehu zápasu, sme duel s prehľadom doviedli do víťazného konca.“

Dušan Daniš, tréner ŠŠK Prešov: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, po siedmich minútach to bolo jedna jedna. Rozdiel bol dnes v tom, že nás domáci prestrieľali cez spojky.“

Priebeh: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6, 6:6, 6:7, 10:7, 10:8 – 15:8,  15:10, 19:11, 19:13, 20:13.

Pok. hody: 4/3  –  3/3. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Hanák, Pavlíček (obaja ČR ). Divákov: 170.

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Poláčková – Hurychová 3, Růžičková 6/3, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková 2, V. Fryčáková 2, Krajčovičová, Severová 1, Kubáčková 2, Salašová 1, Gajdošíková 1, T. Fryčáková 2. Tréner Jan  Hegar.

ŠŠK Prešov: Bernatová, Gubíková, Goboňová – Bačíková 2, Gajdošová, Čirčová 1, Ratvajská 1, Vraňuchová, Šutranová 4/3, Petrovská 2, Pavúková 2, Ščerbáková, Vencuriková, Harčarufková, Demajová 1, Milenkyová. Tréner Dušan Daniš.

Sobota 27.01. 2018:

SHK Veselí nad Moravou - Sokol Písek 39:24 (18: 9)

Stretnutie bolo vyrovnané len v úvodnej štvrťhodine, kedy na oboch stranách dominovali brankárky - Lekešová v bráne Veselí a Neubergová v bráne Písku. Potom sa domácim podarila štvorgólová šnúra z 6: 5 a odskočili až na 10: 5. Od tohto okamihu už domáce hráčky jasne kráčali za víťazstvom a pred polčasom viedli už desaťgólovým rozdielom. Po zmene strán dostala v domácej svätyni šancu Beranová a postupne aj všetky hráčky z lavičky, čo viedlo k vyššiemu počtu gólov. V závere stretnutia sa diváci takmer dočkali aj 40. gólu, ale Divílková ho dosiahla až po zaznení záverečnej sirény. V drese Veselí boli strelecky úspešné Slovenky - Mária Olšovská s 9 a Eva Veselková s 5 gólmi.

Najviac gólov: Olšovská 9/4, K. Novotná 6/1, Veselková 5 - Kubišová 5, Velková a Michková po 4. Pok. hody: 6/5 - 0, vylúčené: 0 - 5, ČK: 55. Michková (Písek), rozhodovali: Brzósková a Pavelová (obe ČR). Divákov: 220.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „Po zápase v Trenčíne, ktoré nám moc nevyšlo, sme sa chceli dostať opäť do pohody, pretože nás teraz čakajú 3 ťažké zápasy vonku (v Šali, Michalovciach a Olomouci). Písku chýbali kľúčové hráčky, ktoré mali na začiatku sezóny. Spočiatku sme sa dostávali horšie do vyššieho náskoku. Pomohli nám góly z rýchlych protiútokov.“

Vladislav Jordák, tréner Sokola Písek: „Od začiatku stretnutia bolo poznať rozdiel. Veselí je podľa mňa čiernym koňom MOL ligy. My sa zápasíme s problémami v obrane. Máme tam mladé dievčatá. Na jednej strane je fajn, že sme dali 24 gólov Veselí, ale dostať 39, veľmi nepoteší. Odohrali sme to, na čo aktuálne máme.“

HK Sokol RMK Bánovce n. B. - HC Zlín 26:24 (13:13)

Nováčik spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou sa na štrnásty pokus konečne dočkal a zabodoval. V sobotňajšom stretnutí 15. kola MOL ligy sa mu to podarilo, keď v domácom prostredí zdolal HC Zlín 26:24 (13:13). Hlavnou strojkyňou prvého triumfu Bánovčaniek v ligovej sezóne bola z Partizánskeho hosťujúca stredná spojka Klaudia Michnová, ktorá nastrieľala dovedna 15 gólov, z toho štyri z pokutových hodov.

Domáce síce prišli o štvorgólový náskok z polovice I. polčasu, krátko po zmene strán raz aj prehrávali (13:14), ale v 47. min viedli opäť rozdielom štyroch gólov (21:17). Vedenie si udržali až do konca duelu, víťazstvo spečatila tri sekundy pred koncom symbolicky Michnová. Z kolónky bodov v tabuľke zmizla aj posledná nula. Pre zlínske hádzanárky je to piata prehra za sebou, po ktorej zostávajú pripútané k 9. priečke.

Najviac gólov: Michnová 15/4, Matušincová 3, Srncová, Turková, A. Obstová a K. Obstová po 2 - Hradilová 5/2, Herbočková 4, Nygrýnová a Hubová po 3 Pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčené: 3 - 6, ČK: 55. Baumbachová (Zlín) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík, Sivák (obaja ), 300 divákov.