MOL LIGA: SÚBOJ O ŠTVRTÉ MIESTO V TABUĽKE ZVLÁDLO DUSLO S PREHĽADOM

Mal to byť vyrovnaný duel, ktorý mohli rozhodnúť maličkosti. Diváci v MŠH v Šali však boli svedkom jednoznačnej dominancie svojich hráčok, ktoré si v závere druhého polčasu dovolili aj herný výpadok. Štyridsať minút jasne určovali vývoj stretnutia a vypracovali si až dvanásťgólový náskok. Poľavenie „Chemičiek“ viedlo už len k skorigovaniu hrôzostrašne vyzerajúceho stavu v neprospech „Panenek“. Duslo nepripustilo ani v náznaku naplnenie predzápasových ambícií Veselí a odprevadilo svojho súpera s jednoznačnou prehrou, čím prerušilo jeho šesťzápasovú neporaziteľnosť.

HK Slovan Duslo Šaľa - SHK Veselí nad Moravou 35:29 (19:13) Úvod zápasu bol vyrovnaný a poznamenaný technickými chybami. Duslo sa naštartovalo, spresnilo hru. Prvý gól stretnutia síce zaznamenalo Veselí z ruky Vinklárkovej a ako tak vzdorovalo domácim do šiestej minúty, keď na ukazovateli svietil stav 4:3. Domáce sa s takýmto vývojom neuspokojili, spresnili hru, zvýšili obrátky a tlak na súpera, čo malo za následok ich trojgólovú šnúru. Od tohto momentu jednoznačne dominovali počas celého stretnutia. V družstve strelecky žiarila Natália Némethová s Líviou Klučkovou a v družstve Veselí Mária Olšovská. Chemičky forsírovali na pohľad peknú hádzanú, s rýchlou kombináciou a pomerne účinnou streľbou z väčšej vzdialenosti, čo malo za následok, že súper bol nútený sa vysúvať, vznikali diery v obrane hostí a priestor pre pivota. Hráčky sa zbytočne nevybíjali v osobných súbojoch. Po 20 minútach bol stav 12: 9, Šaľa trestala a každé zaváhanie súpera využila na navýšenie skóre v svoj prospech. Poslednú desaťminútovku vyhrala 7: 4 a celý polčas 19:13. Po zmene strán sa dal očakávať nápor Veselí, opak bol však pravdou a pre „Panenky“prišla studená sprcha v podobe ďalších gólových úderov. V 40. minúte vyhrávala Šaľa už 27:16. Od tohto mementu sa v bráne hostí chytila striedajúca Hřebejková, súper začal hrať osobnú obranu na režisérku hry Nikol Ráckovú a pri dosť častých vylúčeniach domácich hráčok v posledných pätnástich minútach, dokonca dvojnásobnú. Prebudili sa rýchlonohé hráčky Veselí Soldánová s Novotnou a tak z priepastných 32:21 bola nakoniec pre Veselí celkom prijateľná prehra o šesť gólov 35:29. V družstve domácich na seba upozornila Natália Némethová, ktorá podala veľmi dobrý výkon a prezentovala sa účinnou streľbou. Upútala aj Ivana Trochtová, ktorá spoľahlivo bránila a presadzovala na pivote. Dve stálice, Nikol Ráckovú a Líviu Klučkovú snáď ani netreba pripomínať. Obe dlhodobo ukazujú, že sú pre družstvo za daných okolností nenahraditeľné. V bráne podala až excelentný výkon Zuzana „Hali“ Haládiková, ktorá svoje spoluhráčky niekoľkokrát podržala. Opäť raz potvrdila, že patrí medzi brankárky s najrýchlejšou reakčnou schopnosťou, ktorej nerobí problém vychytať nemožné. Musí však popracovať na pozičnom postavení pri chytaní z krídel. Hráčky Šale, ako celok podali veľmi sympatický výkon, až na záver stretnutia, ktorý ako cez kopirák pripomínal stretnutia s Pískom a Mostom. U družstve hostí sa pripomenuli Olšovská so Soldánovou a Novotnou, ale svojim výkonom najviac upútala veľká nádej českej hádzanej Jana Šustková, ktorá svojim herným prejavom pripomína hráčky zo severu Európy. V sobotu diváci z MŠH v Šali odchádzali spokojní!

Priebeh: 0:1, 2:3, 7:5, 8:7, 12:9, 15:10, 17:12, 19:13 – 20.14, 23:15, 26:16, 30:18, 32:22, 33:28, 35:29.

Pok. hody: 7/7 - 6/5, vylúčené: 9 - 5, ČK: 55. B. Königová (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková (obe SR), 550 divákov.

HK Slovan Duslo Šaľa: Haládiková, Ladicsová, Krebs – Trochtová 4, Rácková 3, Špendlová, Kőnigová 2, Pócsiková 1, Greštiaková, Bahýlová 3, Némethová 5, Vargová 2, Tisajová 1, Klučková 11/7, Bujnochová 3. Tréner Michal Lukačín.

SHK Veselí nad Moravou: Lekešová, Hřebejková, Beranová – Olšovská 7/3, Zemčíková, Novotná 9/2, Lukšíková, Slováková, Hřebejková, Vinklárková 3, Šustková 6, Beranová, Valovičová, Klimešová, Divílková, Kutálková, Soldánová 4, Veselková. Tréner Luboš Hudá