VÝSLEDKOVÝ SERVIS ZOSTÁVAJÚCICH STRETNUTÍ 17. KOLA MOL LIGY

Most rozhodol proti Porube v úplnom závere

V „Pohári EHF“ kopa smoly, v MOL Lige hora šťastia! Čiernym anjelom, tak ako proti „Chemičkám“ body ratovala opäť ich rozdielová hráčka Petra Maňáková. Na smolu v spoločnej súťaži sa rozhodne nemôžu sťažovať.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - predohrávka 17. kola - piatok:

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 20:19 (11:9)

V hodine dvanástej odvrátili hádzanárky DHK Baník Most hroziaci nerozhodný výsledok v stredajšom predohrávanom stretnutí 17. kola MOL ligy žien 2017/2018. Hrdinkou záveru dramatického stretnutia bola opäť Petra Maňáková, ktorá dve sekundy pred koncom poslala loptu do siete DHC Sokol Poruba a rozhodla o tesnom víťazstve úradujúceho českého šampióna 20:19 (11:9). Zdravotnými sužovaný tím "čiernych anjelov" preskočil v aktuálnom poradí DHC Slavia Praha i Iuventu Michalovce a minimálne do piatka sa dostal na čelo tabuľky. Baník strelecky tradične potiahla slovenská opora Simona Szarková, autorka 9 presných zásahov. Hráčky Poruby siahali po bode, ktorým by si upevnili 6. priečku, ale po troch výhrach za sebou museli prijať tesnú prehru.

Najviac gólov: S. Szarková 9/3, Maňáková 3, Chmelařová, Janoušková a Kovářová po 2 - Polášková 6/2, Konečná 5, Rechtorisová 4 Pok. hody: 4/3 - 4/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Kozler a Zych (obaja ČR), 525 divákov

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Infarktový záver a opäť to na seba vzala Metra Maňáková. Je úžasné, že sa nájde hráčka, ktorá to v tejto fáze vezme na seba, navyše, keď sotva vstala z postele a má za sebou minimum tréningov. Dnes sme neskutočne šťastní, že sme vyhrali, pretože v súčasnej situácii skutočne lepíme zostavu, ako sa dá. "

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba: „Určite sme si za dnešný výkon zaslúžili bod. Hlavne naša obrana fungovala, brankárka veľmi dobre zachytal. Nakoniec rozhodli detaily, ale dievčatá si jednoznačne zaslúži pochvalu za veľmi dobrý výkon. "

ZDROJ: SITA – upravené, foto: DHK Baník Most, autor Jan Pimper

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - 17. kolo - sobota:

Iuventa sa opäť vrátila do čela tabuľky

Hádzanárky Iuventy Michalovce natiahli svoju víťaznú šnúru na desať zápasov. V piatkovom stretnutí 17. kola MOL ligy žien 2017/2018 si v Chemkostav aréne poradili s tímom SHK Veselí nad Moravou jednoznačne 36:24 (21:12) a znova sa dostali na líderskú pozíciu v tabuľke.

Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou 36:24 (21:12)

Do stretnutia nastúpili obaja súperi bez svojich streleckých opôr. Iventa bez zranenej Márie Holešovej a Veselí bez najlepšej strelkyne interligy Márie Olšovskej, ktorú položila viróza. Domáce od začiatku duelu diktovali tempo hry a dianie na palubovke mali pod kontrolou. Po štvrťhodine hry vyhrávali šesťgólovým rozdielom (11:5) a v 25. min viedli dokonca už 18:6.

Hostky pred prestávkou mierne skorigovali, ale ani v druhom dejstve nestačili na svojho súpera. Michalovčanky odplatili Veselí, ktoré je zatiaľ jedným z dvoch ich premožiteľov, prehru 27:29 zo septembra 2017.

Premiéru v drese Iuventy absolvovala srbská spojka Milica Čovič, ktorá v 47. min svojím jediným gólom upravila stav na 29:18 a o necelé dve minúty neskôr si musela ísť odsedieť dvojminútové vylúčenie.

František Urban, tréner Iuventy Michalovce: „Zápas sme zvládli herne aj výsledkovo, z čoho mám radosť. V prvom polčase sme sa prezentovali dobrou obranou, spoľahlivo chytala brankárka Jablonská, po jej zákrokoch sme úspešne zakončovali z prvej a druhej vlny. V druhom polčase Veselí predviedlo sympatický výkon, snažilo sa vytvárať tlak aj po obdržanom góle. Diváci mohli byť spokojní, boli svedkom zaujímavého súboja aj napriek vyššiemu gólovému rozdielu. Každá hráčka dostala príležitosť zasiahnuť do hry, aj Milica Čovič sa mohla oťukať a zoznámiť s hrou spoluhráčok. Teraz je dôležité aby sme poriadne zrehabilitovali a dúfať, že Maja Holešová po zranení bude v poriadku a v Šali tak nastúpime v plnej sile.“

Ivo Sádlo, vedúci družstva SHK Veselí nad Moravou: „ Ťažko sa hrá proti súperovi, ktorý trestá každú chybu. Zápas bol rozhodnutý už v prvom polčase, kedy sa Iuvente podarila päťgólová šnúra, po ktorej sme to už len dohrávali. Prejavilo sa, že okrem základnej šestky nemáme hráčky, ktoré by ich doplnili. Ak vznikne absencia dvoch, troch hráčok, náš výkon je výrazne horší. Nezostáva mi, len zablahoželať súperovi, ktorý splnil všetky trénerove pokyny.“

Pok. hody: 3/2 - 4/3. Vylúčené: 2:1. Rozhodovali: Gedon, Klus (obaja SR). Divákov: 700. Iuventa Michalovce: Muliková, Jablonská, Antičová - Kišiková 5, Rebičová, Kotová 3, Trúnková 5, Habánková 8, A. Holejová 5/1, Wollingerová 4, Holubová 2, Bajčiová 2/1,    Fiľková - Trehubová 1, Čovičová 1.  SHK Veselí nad Moravou: Lekešová, Hrebejková - Zemčiková 1, Novotná 2, Lukšíková 6.

ZDROJ: Foto - web stránka Iuventa Michalovce

HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - ŠŠK PREŠOV 25:29 (11:16)

Vonku triumfovali aj hráčky ŠŠK Prešov, ktoré sa radovali vôbec prvýkrát v tomto kalendárnom roku. Výhrou 29:25 u nováčika v Bánovciach nad Bebravou prerušili Šarišanky šnúru štyroch stretnutí bez bodového zisku a patrí im 8. pozícia aktuálneho poradia MOL ligy.

Najviac gólov: Michnová 12/7, Srncová 4, Bridová a Hollá po 2, Matušincová 2/1 - Čirčová 7, Šutranová 6/4, Ratvajská 5 Pok. hody: 9/8 - 4/4, vylúčené: 2 - 6, ČK: 49. Šutranová (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková (obaja SR), 250 divákov.

DHK ZORA OLOMOUC - HK AS TRENČÍN 27:23 (12:10)

Prvý polčas bol do 15. minúty pomerne vyrovnaný. Potom sa podarilo domácim streliť niekoľko gólov v rade, ktoré aj napriek snahe súpera znamenali polčasovej vedenie o dva góly. V druhom polčase sa prejavila väčšia skúsenosť domáceho tímu, ktorý zlepšenou obranou a dôrazom v útoku odskočil až na rozdiel ôsmich gólov. Koniec zápasu viedol cez dvojitú vylúčenie domácich len kozmetickú korekciu Trenčína.

Jan Hegar, tréner Zory Olomouc: „Mladý trenčiansky celok hral veľmi sympaticky, na hranici svojich možností. Bohužiaľ, my sme nedokázali zopakovať výkon z posledného zápasu. Dnes nám viazla obrana, koncentrácia nebola taká, akú som očakával. Boli sme tiež nedôrazní zo spojkových pozícii aj v premieňaní šancí. Bohužiaľ sme nedokázali zapojiť do hry hráčky - najmä základnú zostavu - tak, ako by som si predstavoval. Potrebujeme, aby sa hráčky typu Kubáčková a Gajdošíková viac aj gólovo presadzovali. "

Miroslav Hradil, tréner HK AS Trenčín: „Dievčatá chceli hrozne veľa a viem, že neodflákli ani minútu zápasu. Je to veľa o koncentrácii a o tréningovom nasadení v priebehu týždňa. Robíme množstvo technických chýb, čo vyplýva aj z momentálnej situácie v klube. Je nás menej a to sa na hre prejavilo, najmä v útoku, obrana bola pomerne dobrá. "

Najviac gólov: Růžičková 6, Gajdošíková a T. Fryčáková po 4 - Pastorková 8, E. Rajnohová 5, Zemanovičová a Žitňanová po 2 Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 147 divákov.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - 17. kolo - nedeľa:

Slavistky porazili Hodonín sedemgólovým rozdielom

Hádzanárky Slavie Praha v poslednom zápase 17. kola MOL ligy presvedčivo zvíťazili v domácom prostredí nad nováčikom z HK Hodonín.

DHC Slavia Praha - HK Hodonín 32:25 (19:12)

V úvodnej desaťminútovke sa o niečo lepšie darilo hosťujúcemu družstvu z Hodonína, postupne sa ale začali potvrdzovať papierové predpoklady a Slavia získala hernú prevahu.     V 15. minúte viedli Pražanky 10: 7 a polčas vyhrali 19:12. V druhej polovici si udržiavali bezpečný odstup, kvalitným streleckým výkonom sa prezentovala navrátivšia do zostavy zošívaných Hana Kvašová (Kutlvašrová). Pätnásť minút pred koncom viedli domáce o osem gólov a v pokoji doviedli zápas do víťazného konca.

Najviac gólov: Kvašová 7/2, Míšová 6, Galušková 6/2 - Patrnčiaková 8/2, Tóthová 4, Pospíšilová, Krejčíková po 3.

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 1: 2, rozhodovali: Frieser, Kavulič (obaja ČR). 200 divákov.

Richard Řezáč, tréner DHC Slavia Praha: „Čakali sme, že Hodonín bude hrať týmto spôsobom. Boli sme na to pripravení. Našimi chybami sme však súperky držali na dostrel celých dvadsať minút. Potom sa však preukázala naša kvalita. Sme spokojní s dvoma bodmi a s konečným výsledkom. Nie sme spokojní s obrannou fázou, inkasovali sme až 25 gólov. Navyše sme góly dostali z miest, na ktoré sme sa pripravovali. Napriek tomu sme neboli schopní v určitých fázach súperky ubrániť. V porovnaní s minulým víkendom, kedy sme vyhrali v Prešove a v Trenčíne, tak dnes to bol slabší výkon. Na obrane musíme ešte veľa pracovať. Mohlo to byť aj miernym podcenením súpera, dievčatá si mysleli, že to pôjde samo. Bohužiaľ opakovali sme chyby. Takže sme museli zasiahnuť využitím oddychových časov, kedy sme na to apelovali. Chvíľu to fungovalo, ale potom niekto niekde zaspal a znovu sme boli v starých koľajach, navyše nám chýbal aj dôraz. "