SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

21. KOLO MOL LIGY: BOJ O MEDAILE ZAČÍNA GRADOVAŤ

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 09.03.2018 13:22
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V šlágri kola chcú obaja dôležité body, vylúčená nie je ani ich deľba. Chemičky na horúcej pôde Prešova odhodlané podať kvalitný výkon a zabodovať. Víťazne naladené Bánovce sa proti ťažšiemu súperovi pokúsia o zázrak. Poruba by reparát proti nováčikovi mala zvládnuť. V Zlíne môžu Trenčianky iba prekvapiť. V Moste sa chystajú dať väčšiu príležitosť dorastenkám. Olomouc má voľno, najbližšie sa predstaví pri Váhu.

Dvadsiate kolo prinieslo niekoľko prekvapivých výsledkov a vyrovnaných súbojov. Dve remízy na Slovácku, až nečakane vyrovnaný súboj na Zemplíne a výhru domáceho Prešova nad Porubou. V posledných kolách sa zlepšenou hrou prezentujú Bánovce, ktoré svoje prvé body získali až v 15. kole, keď doma porazili Zlín. V ďalších piatich len dvakrát prehrali a pripísali si ďalších päť bodov. „Pre nás sú to dôležité body,“ dodáva Richard Makýš. „Do konca súťaže nás čakajú už len ťažkí súperi. Najbližšie doma Veselí, potom cestujeme do Michaloviec, následne do Olomouca. V závere ligy ešte narazíme na Slaviu a Šaľu, takže to budeme mať náročné.“ V hodnotení odvetnej časti súťaže sa nováčik udomácnil v strede tabuľky so sedembodovým ziskom.

Zora Olomouc odohrala v Michalovciach jeden z najlepších zápasov na ihriskách súperov a len skvelý zákrok Macedónskej gólmanky Anticj zabránil Olomoučankám v zisku bodu, keď v posledných sekundách zápasu zlikvidovala strelu Hurychovej. „Nezlomili sme zápas vtedy, keď sme mali,“ povedal tréner Iuventy František Urban. „Začali sme koncentrovane. Výborne nám fungovala obrana. Vyrážali sme z nej do rýchlych kontier. Zahodili sme však za stavu 4:1 tri vyložené šance. Súper potom zmenil systém. Začal hrať na dvoch pivotov. Dopúšťali sme sa chýb v obrane. Vždy sa našla hráčka, ktorá spravila zbytočnú hrúbku. To bola príčina remízového stavu po prvom polčase. Druhý sme začali odhodlane s ťahom na bránku, ale nejako nám to nešlo. Zahadzovali sme vyložené gólové príležitosti a nebránili sme dôsledne,“ dôvodil na tlačovke Urban.

Český majster Baník Most si bez problémov poradil s posledným Trenčínom. Trochu prekvapivá porážka Poruby sa zrodila v Prešove, ktorý v posledných dueloch nepodával zvlášť oslnivé výkony, jeho výhra však bola zaslúžená. Obe remízy ktoré sa zrodili boli z kategórie prekvapivých. Vyrovnaný súboj Veselí s pražskou Slaviou sa viac menej očakával, priebeh celého duelu bol vyrovnaný, výborne si viedli obe brankárky, domáca Lekešová aj pražská Kudláčková. Bližšie k výhre mali nakoniec Pražanky ale vyrovnávajúci gól domácej Šustkovej padol až po konečnom hracom čase z deväťmetrového hodu. V Hodoníne ťahali za kratší koniec hosťujúce Zlínské hráčky, ktoré viedli v polčase už päťgólovým rozdielom aby nakoniec len remizovali.

Nasledujúce 21. kolo MOL ligy odohrajú v priebehu troch dní. V piatkovej predohrávke, prekvapenie odvetnej časti, Sokol Bánovce bude mať oveľa ťažšieho súpera a to „Panenky“ z Veselí, ktoré si nemôžu dovoliť akékoľvek zaváhanie, pretože v stávke je postup do českého play-off. Panenky avizujú, že si na Slovensko idú po dva body. „Ak chceme postúpiť do play - off, musíme v týchto zápasoch bodovať naplno. Samozrejme, že si budeme musieť dávať pozor, pretože domáce nemajú čo stratiť. Bánovce sú tímom, ktorý v niekoľkých posledných zápasoch ukázal, že hlavne v domácom prostredí dokáže byť nebezpečným protivníkom. Podceniť súpera rozhodne nemôžeme, pozor si budeme musieť dať hlavne na Klaudiu Michnovú, ktorá je veľmi platnou hráčkou, "uviedol kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Ako kľúčovú hráčku súpera, Klaudiu Michnovú vidí aj osemnásťročná Veselská hádzanárka Alžbeta Klimešová. „Je veľmi skúsená, dokáže zakončovať aj dobre dirigovať obranu. Tréner určite dokáže nájsť vhodnú stratégiu ako ju eliminovať a verím, že vyhráme, " je presvedčená Klimešová, ktorá spolu so spoluhráčkami chce nadviazať na remízu zo súboja proti Slavii Praha. „ Panenkám“ to tento rok zatiaľ na ihriskách súperov moc nevonia, na svojom konte má 3 výhry - v Trenčíne, Hodoníne, ale aj v Porube a remízu v Písku, čo ich radí na ôsme miesto v hodnotení zápasov vonku. 

Sobotňajšie zápasy majú v dvoch českých stretnutiach v Ostrave a v Moste favoritov v domácich družstvách, ktoré by si mali s Hodonínom, resp. Pískom pomerne ľahko poradiť.  Na reparát sa chystá Poruba, ktorá v 20. kole prehrala v Prešove. Ich výkon hodnotil tréner Poruby Peter Olšavský veľmi kriticky. „Nie je moc, čo hodnotiť. Tento výkon bol najslabším v tomto roku, aj keď si myslím, že Prešov sa dal prekonať. Bohužiaľ sme nesplnili a nedodržiavali detaily, na ktorých pracujeme v tréningu. Nedostali sme veľa gólov, ale v útoku to bola strelecká mizéria a to na všetkých postoch. Ťažko sme sa dostávali do šancí. V obrane sme potom urobili množstvo chýb, "uviedol Olšavský. Teraz privíta Poruba doma Hodonín a úloha favorita je na strane Poruby. Hodonín však v poslednom zápase olúpil o bod Zlín a povzbudený týmto dobrým výsledkom môže znepríjemniť život aj Porube.

Mostecké hádzanárky sa v sobotu opäť predstavia pred domácim publikom kde privítajú Sokol Písek. „Veľmi sa na toto vzájomné stretnutie tešíme, pretože po čase sme okrem dlhodobo zranených úplne kompletní, do prípravy sa mohli zapojiť aj dorastenky, ktoré sa vrátili z majstrovstiev sveta stredných škôl v hádzanej. Môžeme sa preto naplno pripravovať na víkendový zápas, "uviedol tréner domácich Peter Dávid. Cieľ Čiernych anjelov je jasný, zvíťaziť a odohrať zápas vo vysokom tempe. „Keby sa nám podarilo zúročiť to, čo sme predviedli v minulom zápase a ešte niečo pridať, bolo by to skvelé. V Trenčíne sme odohrali skvelý prvý polčas a chceme urobiť maximum, aby sme v takom nasadení a tempe odohrali čo najdlhšiu časť zápasu, "narážal mostecký tréner na výkon hráčok v predošlom zápase v Trenčíne. A ako už u Čiernych anjelov býva zvykom, do hry by sa malo zapojiť maximum hráčok z lavičky: „Ide o posledný z troch zápasov so súpermi zo spodnej časti tabuľky, ale rozhodne to neznamená, že by sa malo jednať o menej divácky atraktívne predstavenie. V marci sa na domácej palubovke predstavíme len dvakrát a chceme sa pred domácim publikom ukázať v tom najlepšom svetle. Podpora našich fanúšikov je pre nás dôležitá a pred zaplneným hľadiskom sa nám hrá vždy skvele. Preto veríme, že si diváci na toto stretnutie v čase končiacich sa jarných prázdnin cestu nájdu, "dodal tréner Anjelov.

V slovenskom šlágri na Šariši narazia na seba domáci ŠŠK Prešov na naše dievčatá. Očakáva sa oveľa vyrovnanejší duel, kde sa nedá vylúčiť ani prekvapenie. Obaja súperi však spolu v interlige hrali zatiaľ sedem krát a šesťkrát v play-off, vo všetkých prípadoch slávili výhru Šalianky, takže budú favoritkami aj tentoraz? V Šali si plne uvedomujú dôležitosť slovenského derby a aj silu súpera, ktorý  v ich domovskom stánku na Baštovej ulici potrápil nejedného favorita. ŠŠK disponuje pomerne mladým ale vyváženým kádrom, s niekoľkými hráčskymi osobnosťami na čele s Luciou Gubíkovou. „Plne si uvedomujeme, čo pre nás tento zápas znamená a pokiaľ chceme zabojovať o popredné miesta v MOL lige a o čo najlepšiu východiskovú pozíciu do slovenského play- off, nesmieme na Šariši zaváhať. Aj keď pôjde o náš asi posledný, tzv. ťažký zápas na ihriskách súperov, do Prešova pôjdeme s pokorou ale so snahou dosiahnuť svoj cieľ. Hráčky sú zdravotne v poriadku a odhodlané urobiť všetko pre to, aby sa z východu vracali spokojné,“ konštatoval tréner „Chemičiek“ Michal Lukačín. Naše herné voľno v predchádzajúcom kole sme plne využili na prípravu na tento, pre nás nesmierne dôležitý zápas, podrobne sme si rozanalyzovali hru nášho súpera, so zameraním na jeho silné, ale aj slabé stránky, ktoré chceme využiť v náš prospech. Prešov disponuje kvalitným spojkovým radom a v bráne s nevyspytateľnou Gubíkovou a na tieto stabilné opory sa bude pravdepodobne aj spoliehať. Snaží sa o rýchlu a modernú hádzanú, čo by nám v konečnom dôsledku mohlo aj vyhovovať,“ doplnil Lukačín. Ak chcú „Chemičky“ v Prešove uspieť musia hneď od úvodu podať zodpovedný a oduševnený výkon, premieňať svoje príležitosti, vyvarovať sa technických chýb a herných výpadkov v priebehu celého duelu. Len to je zárukou úspechu. Skúsený domáci lodivod Dušan Daniš je známi svojou analytickou a rozborovou činnosťou pred každým stretnutím a hru Dusla má dopodrobna napozeranú. Je zástancom behavej hádzanej, založenej na rýchlej rozohrávke, s množstvom signálov. A na to si naše dievčatá budú musieť dať pozor.

V nedeľňajších zápasoch uvidíme dva úplne rozdielne duely. V Zlíne nastúpia proti sebe súperi z druhej polovice tabuľky, domáci Zlín s desiatimi bodmi bude mať za súpera posledný - štvorbodový Trenčín a nič iné, než výhru si domáci nepripúšťajú. Trenčín zatiaľ na ihriskách súperov nezískal v tejto sezóne ani bod, aj keď favoritov ako Veselí, Slavia, Most, Poruba či Olomouc v ich domovských halách dokázal poriadne potrápiť a uhrať aj prijateľné výsledky. A preto stať sa môže všeličo.  

Diváci v Edene uvidia šláger kola, keď Slavia privíta na svojej palubovke slovenského majstra Michalovce. Zálusk na dva body majú obaja. Meranie medzi priebežne druhým a tretím tímom tabuľky veľa napovie o konečnej deľbe MOL ligových medailí. Oba tímy navzájom delí iba jediný bod. "Videl som posledný ligový zápas Michaloviec s Olomoucom, ktoré majú zrejme tiež svoje problémy, pretože v zostave nejaké mená chýbali. Neviem, či z dlhodobých alebo krátkodobých dôvodov,“ zhrnul svoje poznatky pre klubový web kouč Řezáč a k súperovi dodal:" Ak chceme pomýšľať na úspech v MOL lige a aj v českom play-off, tak by sme sa mali snažiť ich doma poraziť a odskočiť od nich v tabuľke. Už niekoľkokrát sme si hovorili, že majú nejaké problémy, a že sa naskytá šanca ich poraziť, ale ... Na zápas s nami alebo s Mostom či s Porubou sa dokážu dobre pripraviť aj v oklieštenej zostave. Majú profesionálnejší tím ako my. Dokážeme s nimi hrať každý zápas, doma lepšie ako u nich, ale nešpecifikoval by som to tak, že teraz je za posledné roky tá najväčšia šanca. Je to zápas ako každý iný a urobíme všetko preto, aby sme boli úspešní." Podľa Řezáča hra Michaloviec momentálne stojí na Wollingerovej a Holešovej. "Ale záležať bude, ako sa k nim zapoja aj ostatné hráčky. Pozor si budeme musieť dať aj na Fiľkovú-Trehubovú, ktorá momentálne nastupuje na krídle. Zápas však bude skôr o nás a o našej hre, ako dokážeme ubrániť Wollingerovú, ktorá prináša myšlienku a góly, ale aj o ich menej skúsených hráčkach. Musíme byť pripravení na to, že sa s nimi budeme ťahať celých šesťdesiat minút, podľa mňa sa bude rozhodovať až v samotnom závere. Na to sa musíme nachystať, hlavne v hlavách a aj takticky, "doplnil na klubovom webe Řezáč.

„Vieme, že nás tam čaká veľmi ťažký zápas. Ak chceme ešte pomýšľať na čelo tabuľky, musíme ho zvládnuť,“ podotýka pravá spojka Iuventy a slovenskej reprezentácie Veronika Habánková, na webovej stránke Michaloviec, ktorá sa na konfrontáciu so „zošívanými“ teší. „Vždy je lepšie hrať proti takémuto silnému súperovi, ako proti tímu, kedy musíte potvrdzovať rolu favorita. Slavia má kvalitné družstvo, v tejto sezóne predvádza dobré výkony a zaslúžene je tam, kde je,“ pokračovala Veronika Habánková. Zverenky trénera Františka Urbana síce na jeseň doma Slaviu Praha zdolali 33:28, no na dva body sa poriadne nadreli. V zápase sa oba tímy striedali vo vedení a Michalovčanky až v samom závere zlomili odpor súpera. „Bolo to vtedy ako na hojdačke, každý chvíľu viedol. Čo si pamätám, bol to výborný zápas a taký očakávam aj v nedeľu v Prahe. Je to možno už otrepaná pesnička, no musíme to byť práve my, kto bude udávať tón zápasu. Iba svojimi zbraňami ich môžeme zdolať, nemôžeme sa prispôsobiť ich hre, pretože to bude voda na ich mlyn. Musíme hrať rýchlo, v obrane byť správne agresívne a v útoku zase efektívne,“ uviedla Habánková recept na Pražáčky. V závere sa ešte pustila do silných stránok nedeľňajšieho súpera. „Veľkú kvalitu majú hlavne v spojkovom rade. Práve na ich spojky si musíme dať pozor a ako hovorím, musíme byť hlavne v útoku efektívne.“

Iuventa už tento rok na ihriskách súperov zakopla nečakane hneď trikrát (vo Veselí, v Olomouci a v našej MŠH v Šali) a poslednú trojicu zápasov s českými tímami má práve pred sebou. Nuž, nechajme sa prekvapiť.

 Program zápasov 21. kola MOL ligy :

Piatok 09.03.2018 o 18:00 hod .: HK Sokol RMK Bánovce n. Bebr. - SHK Veselí n.Mor.

Sobota 10.03.2018 o 18:00 hod .: DHC Sokol Poruba - HK Hodonín

Sobota 10.03.2018 o 18:00 hod .: DHK Baník Most - TJ Sokol Písek

Sobota 10.03.2018 o 18:00 hod .: SSK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa

Nedeľa 11.03.2018 o 17:00 hod .: HC Zlín - HK AS Trenčín

Nedeľa 11.03.2018 o 17:00 hod .: DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce

Voľný žreb má: DHK ZORA Olomouc

 

FOTO: klubový web ŠŠK Prešov

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3