VÝSLEDKOVÝ SERVIS - 21. KOLO MOL LIGY: IUVENTA V PRAHE NEÚSPEŠNÁ V BOJI O 2. PRIEČKU

Víťazstvo Veselí na palubovke Bánoviec otvorilo 21. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok. Rozpačitý výkon Čiernych anjelov, prekvapenie však nepripustili a poradili si s Pískom. Nečakaná strata Poruby, ktorá v domácom prostredí len remizovala s Hodonínom, o deľbe bodov rozhodla v posledných sekundách zo sedemmetrového pokutového hodu hosťujúca Gätnerová. Hádzanárky Slavie Praha porazili Iuventu Michalovce a upevnili si svoju pozíciu. Hádzanárky Zlína v športovom centre v Luhačoviciach porazili Trenčín. Chemičky zaostávajú bod za tretím a štyri za druhým. Majú však zápas k dobru.

MOL liga 2017/2018 - 21. kolo – piatok (predohrávka):

HK Sokol RMK Bánovce n. B. - SHK Veselí n. M. 29:35 (15:20)

Úvod zápasu sa domácim gólovo vydaril. Navyše Olšovská už v 4. minúte nepremenila sedmičku a Veselí pomerne rýchlo prehrávalo 8:3. Ešte pred koncom prvej štvrtiny Panenky po chybách Bánoviec začali mohutne doťahovať a v 18. minúte bolo vyrovnané 10:10. Hosťujúci tím postupne zvyšoval svoj náskok až na polčasových 20:15. V úvode druhého dejstva obetavo hrajúce domáce hráčky gólové manko čiastočne skorigovali na 18:21, ale to bolo z ich strany všetko, viac im Veselí nedovolilo. V zápase sa opäť gólovo blysli na strane domácich Michnová, autorka 14 gólov a na strane hostí Novotná s 9 a už tradične Šustková, s 8 gólovými zásahmi. Panenky si tak na Slovácko odviezli dva body za šesťgólovú výhru a bodovo sa dotiahli na piaty Olomouc. Bánovciam patrí v tabuľke 10. pozícia.

Najviac gólov: K. Michnová 14/5, A. Obstová 6, Matušincová 4 - K. Novotná 9, Šustková 7/1, Olšovská a Veselková po 5.

Pok. hody: 6/5 - 3/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Balogh a Klimko (obaja SR), 320 divákov.

Sobota – 10. 3.:

ŠŠK PREŠOV - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 21:31 (9:16)

Podrobný komentár prinášame v príspevku : „Šalianska lekcia v Prešove.“

DHK Baník Most - Sokol Písek 30:24 (15:13)

Súboj tímov z opačných koncov interligovej tabuľky rozhodne nebol tak jednoznačný, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Domáce v prvej polovici nedokázali využiť ponúknutú šancu a výraznejšie súperovi odskočiť. Do šatní išli Čierni anjeli iba s dvojgólovým vedením. V druhej polovici Banik zvýšil tempo a rýchlo si vytvoril zodpovedajúci, až desaťgólový náskok. V závere sa však domáce často dopúšťali chýb a ponúkli šancu Písku, ktorému sa podarilo skorigovať konečný výsledok na prijateľný šesťgólový rozdiel.

Najviac gólov: Szarková 7/2, Kovářová 7, Kostelná 5/1 - Königová 7, Hauserová 5/3.

Pok. hody: 4/3 - 4/3 , vylúčené: 6 - 4, rozhodovali: Tomáš Kozler a Martin Zych (obaja ČR), 325 divákov.

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Totálne nám nevyšiel úvod, hlavne v obrane, keď sme nedokázali využiť možnosť súperovi výraznejšie odskočiť. Podarilo sa nám to až v druhej polovici, keď bol zápas v podstate rozhodnutý. Vďaka nášmu hromadnému striedaniu sa súperovi podarilo skorigovať stav, navyše sme na konci stretnutia urobili päť úplne zbytočných chýb. Cieľom dnešného stretnutia bolo zapojiť do hry všetky hráčky, a to sa aj podarilo. "

Vladislav Jordák, tréner Sokol Písek: „S výsledkom som samozrejme spokojný, prehrať v Moste o šesť gólov nie je zlé, hlavne som ale spokojný s výkonom a nasadením dievčat. Výsledok je určite pekný, dnes sa nám to podarilo, ale až zopakujeme takýto výkon v štyroch zápasoch za sebou, potom môžeme hovoriť o tom, že sme úplne spokojní. "

DHC Sokol Poruba - HK Hodonín 18:18 (7:10)

Domáce hráčky Sokola Poruba môžu v prekvapivo vyrovnanom zápase opäť ľutovať svoju slabú produktivitu v útoku. Do zápasu síce vstúpili dobre, lenže po pár minútach začali opäť doplácať na svoju streleckú nemohúcnosť. Niekoľkými nepremenenými príležitosťami dali možnosť Hodonínu prevziať vedenie a ten ho postupne zvyšoval až na 7: 3. Do šatní sa išlo z pohľadu Poruby za stavu 7:10. Po prestávke však zverenkyne Petra Olšavského zabrali a postupne začali sťahovať náskok súperiek. Veľkú zásluhu na tom mala aj brankárka Roháčková, ktorá niekoľkými skvelými zákrokmi podržala svoje spoluhráčky. Lenže v rozhodujúcich chvíľach žiarila medzi tyčami na opačnej strane tiež Zichová. Napriek tomu sa domácim hádzanárkam podaril obrat a tri minúty pred koncom sa mohli po góle Konečnej radovať z vedenia 18:15. Na víťazstvo to však nakoniec nestačilo.

Najviac gólov: Rechtorisová 7/1, Polášková 5, Konečná 3 - Gätnerová 5/3, Patrnčiaková 5, Poláchová 2, Budayová 2, Tóthová 2.

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 4 – 4 (Roháčková - Poruba, priama ČK), rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 193 divákov.

Peter Olšavský, tréner Sokola Poruba: „Hodonín si bod, možno aj dva, zaslúžil. Žiaľ my sme dnes nenadviazali na výkon z Prešova, ktorý najmä v útočnej fáze bol totálne nemohúci, impotentný, neviem, aký prívlastok by som mu dal. Nedokážeme sa dlhodobo presadiť. V útoku sme v tejto sezóne mali len dvakrát úspešnosť, akú by sme mali mať. Na tréningu na tom pracujeme, ale nevieme sa s tým vyrovnať. Záver sme nezvládli, pritom bol v našich rukách, mali sme to uhrať. Namiesto toho sme sa o výsledok pripravili vlastnými chybami a zahodenými šancami. Ťažko sa mi to hodnotí. "

René Kumpán, tréner HK Hodonín: „Chcel by som dievčatám zablahoželať, že to nevzdali a hrali až do konca, aj keď posledných desať minút už bolo skoro na uterák. Myslím si, že sme odohrali dobré stretnutie, bohužiaľ sme mali veľa vylúčených, s čím sa musíme vyrovnať, pretože v rozhodujúcich chvíľach sme urobili veľa technických chýb. Nakoniec sme to vydreli a myslím, že bod sme si zaslúžili. "

Nedeľa – 11. 3.:

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 30:27 (17:14)

Hádzanárky Slavie Praha vybojovali dôležité dva body s Michalovcami. Dvanástimi gólmi sa pod ne podpísala ľaváčka Galušková. Zemplínčanky v súboji o 2. priečku tabuľky MOL ligy hrali v prvom polčase vyrovnanú partiu, hoci domácim dovolili viackrát ísť do trojgólového vedenia. Domácim sa darilo už od tretej minúty zápasu a s výnimkou vyrovnaného stavu 7: 7 v 11. minúte stretnutia sa po celú dobu držali pred súperkami z východu Slovenska. V polčase viedli o tri góly 17:14.  Najbližšie sa Michalovce dotiahli na Slaviu v 46. minúte, kedy zásluhou Habánkovej to bolo 22:21. Potom sa ale Pražanky opäť dostali do tempa, pri chuti bola hlavne Galušková s Kvašovou.  O osude duelu sa rozhodlo v záverečných siedmich minútach. Slavia zo stavu 25:24 odskočila na 28:24 v 56. min a už si cenné dva body postrážila. Slovenský šampión utrpel štvrtú ligovú prehru v sezóne a jeho šance na obhajobu celkového prvenstva sa zmenšili.

Najviac gólov: Galušková 12/5, Jačková 7, Kvášová 6 - Holešová 6, Rebičová 5, Wollingerová a Fiľková-Trehubová po 4.

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 300 divákov.

Richard Řezáč, tréner DHC Slavie Praha: „Podľa očakávania to bolo stretnutie hore - dolu, čo bolo dané aj kvalitou súpera, ktorý za žiadneho stavu nič nevypúšťal a hral celých 60 minút. Upozorňovali sme dievčatá, že rozhodovať sa bude až v samom závere, čo sa v konečnom dôsledku aj potvrdilo. Dnes sme boli výrazne efektívnejší v streľbe zo spojkových pozícii, oproti minulému týždňu vo Veselí nad Moravou. Potom sa dá hrať aj so súperom ako sú Michalovce. Dievčatá odviedli dobrú prácu a víťazstvo si zaslúžili. "

HC Zlín - HK AS Trenčín 32:19 (17: 5)

V druhom nedeľňajšom meraní síl sa tešili z výhry hádzanárky HC Zlín, ktoré si v Luhačoviaciach poradili s HK AS Trenčín jednoznačne 32:19, keď už v úvodnom dejstve získali rozhodujúci dvanásťgólový náskok. Hádzanárky Zlína v domácom zápase proti Trenčínu jasne dominovali, hlavne v úseku hry medzi 10. a 23. minútou, keď nastrieľal do siete Sloveniek jedenásť gólov bez jedinej gólovej odozvy z trenčianskeho tábora. Za celý prvý polčase sa hráčky Trenčína trafili len päťkrát. Domáce v druhej polovici už len udržiavali vysoký odstup a doviedli zápas do víťazného konca. Zlínčanky tak naplno zabodovali po desaťzápasovej neúspešnej sérii (bilancia 0 - 2 - 8) a sú deviate. Trenčianky naďalej uzatvárajú poradie.

Najviac gólov: Očadlíková 5, M. Kříčková a Vlková po 4 - E. Rajnohová 8/2, Pastorková 4/1, Szökeová 2.

Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 7 - 1, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 145 divákov.