SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Šalianska lekcia v Prešove

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 12.03.2018 09:40
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Krátky proces spravili hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa v sobotňajšom stretnutí 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien na palubovke ŠŠK Prešov. „Chemičky“ dosiahli svoj cieľ, po sebavedomom výkone jednoznačne triumfovali a vracali sa spokojné domov, tak ako si to želal pred zápasom tréner.

ŠŠK PREŠOV - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 21:31 (9:16)

V slovenskom súboji ŠŠK Prešov privítalo HK Slovan Duslo Šaľa. Kým obaja už majú postup do play-off zaručený, hosťujúcemu družstvu ide ešte o veľa. To čo sme pred zápasom predpovedali, že rýchla hra Duslu vyhovuje a mohla by byť vodou na mlyn našich dievčat sa do bodky potvrdilo. Od samého začiatku zápasu sa vedenia ujali hosťujúce hráčky HK Slovan Duslo Šaľa a v 20.minúte viedli nad ŠŠK Prešov  už o deväť gólov 13: 4. Domáce do konca prvého polčasu mierne skorigovali stav, napriek tomu ho prehrali 9:16. Druhý polčas bol opäť v znamení Šale, ktorá si s prehľadom udržiavala svoje vedenie. Svoju šikovnosť dokumentovala v 43 min. Lívia Klučková, ktorá vycvičila Šutranovú, najprv si ju pohybom posadila na palubovku, aby vzápätí skórovala. V 45.minúte bol rozdiel desaťgólový 24:14 a v 53. minúte dokonca jedenásťgólový. „Chemičky“ v celom stretnutí hrali sebavedome, bolo vidieť, že si veria. Snaživému súperovi ani v náznaku nedali žiadnu šancu a trestali každú jeho chybičku. Strojkyňami šalianskeho úspechu boli z pohľadu gólov tradičné opory Klučková s Bujnochovou, ktoré skórovali do prešovskej siete dovedna 17-krát. Niektoré hráčky ŠŠK pôsobili dojmom, ako by boli až príliš motivované, čo si odniesol lakeť pravej ruky Rackovej a rameno Bujnochovej. Dúfajme len, že to nebude nič vážnejšie. Prešov nakoniec prehral 21:31 a Šaľa si tak pripísala na svoje konto ďalšie dva prepotrebné body. Duslo aj vďaka nim drží tesný kontakt s prvou trojkou v tabuľke MOL ligy. Jej lídrom je i naďalej DHK Baník Most. Za zmienku stojí aj veľmi kvalitný výkon rozhodcovskej dvojice Baďura-Ondogrecula, ktorá po dlhšom čase zapríčinenom zdravotnými dôvodmi, pískala opäť spolu. Svojim výkonom len potvrdili, že patria k absolútnej slovenskej špičke.

ŠŠK Prešov: Goboňová, Gubiková, Vagaská 1 – Bačíková 3, Gajdošová, Čirčová 2, Ratvajská, Vraňuchová, Šutranová 7/3, Petrovská 1, Kakaščíková, Pavúková 5, Ščerbáková, Puzderová, Harčarufková 1, Demajová 1. Tréner Dušan Daniš.

HK Slovan Duslo Šaľa: Haládiková, Ladicsová, Krebs – Trochtová, Rácková 1, Špendlová, Königová 1, Pócsíková 4, Greštiaková, Bahýlová, Némethová 4, Vargová 3, Tisajová 1, Klučková 9/4, Bujnochová 8. Tréner Michal Lukačín.

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Michal Baďura a Jaroslav Ondogrecula

(obaja SR), 220 divákov.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „Do Prešova sme si išli po dva body, cieľ dievčatá splnili a mňa osobne teší po akom výkone ich hráčky získali. Každá jedna podala kvalitný, disciplinovaný a ako družstvo aj kolektívny výkon. Tento duel je za nami a čakajú nás ďalšie výzvy, na ktoré sa musíme sústrediť. Musíme byť aj naďalej pri zemi a ísť krok za krokom, pretože nič sa nedá dopredu preskočiť, až keď príde ten správny okamžik. Musíme si však naň ešte počkať. Dievčatá ukázali, že naberajú dobrú fazónu a ja verím, že ešte ukážu, čo v nich je a forma im vydrží. Za dnešný výkon musím hráčkam poďakovať nielen zaň ale aj za taktické zvládnutie celého duelu, plnenie si úloh v obrane a v útoku a splnenie všetkého, čo sme si pred stretnutím povedali. Dôležité je nepodľahnúť eufórii a sústrediť sa na najbližší domáci zápas s Olomoucom. Chcem sa aj v mene hráčok poďakovať našim fanúšikom, ktorí merali cestu až do Prešova a neustále nás povzbudzovali. Dievčatá si to nesmierne vážia.“ 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3