SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

THÜRINGER SI PODĽA JAKUBISOVEJ NEUROBIL V LM HANBU, ONA TERAZ TÚŽI PO BUNDESLIGOVOM TITULE

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 13.03.2018 10:59
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V Lige majstrov hádzanárok 2017/2018 sú po víkende, počas ktorého vyvrcholila hlavná skupinová fáza, už známe štvrťfinálové dvojice. Medzi osmičkou najlepších tímov v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži ženských klubov už nefiguruje družstvo so slovenskou zástupkyňou. Thüringer HC, ktoré dlhoročnou oporou je aj Slovenka Lýdia Jakubisová, ktorá v minulosti úspešne pôsobila vo farbách Dusla, obsadil v 2. skupine predposledné 5. miesto s odstupom štyroch bodov od štvrtej postupujúcej Budučnosti Podgorica.

"Vzhľadom na našu situáciu v kádri sme s naším účinkovaním v Lige majstrov spokojní. Prvým cieľom bol postup zo základnej skupiny, čo sa nám aj podarilo, hoci sme mali náročných súperov. V hlavnej skupinovej fáze sme chceli zabojovať o čo najlepšie umiestnenie," uviedla pre agentúru SITA Jakubisová.

Thüringer, ktorý v aktuálnom ročníku začal už v kvalifikácii LM, definitívne prišiel o šancu postúpiť do štvrťfinále v predposlednom kole domácou prehrou práve so spomenutou Podgoricou (24:25). V nedeľu sa rozlúčil so súťažou prehrou 29:35 na palubovke Metz Handball, k je zabráneniu nepomohlo ani 5 gólov slovenskej pravej krídelníčky. "Včera sme v Metz zahrali super prvý polčas, vyhrávali sme o dva góly, ale na druhé dejstvo nám, žiaľ, už nezostali sily. Mali sme málo hráčok na striedanie a odišli sme fyzicky, ale prehra o šesť gólov nebola až taká bolestivá," zhodnotila posledné vystúpenie Jakubisová.

Dve víťazstvá v hlavnej skupinovej fáze dosiahli hádzanárky THC v súbojoch s úradujúcim nemeckým majstrom SG BBM Bietigheim (28:26, 34:21). "Určite sme chceli Bietigheim zdolať, ale zároveň sme sa usilovali bodovať aj v ďalších domácich stretnutiach. Aj keď sa nemôžeme vyhovárať, máme smolu na zranenia. Aj tie dievčatá, čo momentálne hrajú, nie sú stopercentne fit. Mali sme na konte aj tesné prehry, a preto z môjho pohľadu môžem vyhlásiť, že sme si hanbu neurobili," tvrdí 36-ročná bojnická rodáčka a bývalá hráčka „chemičiek“.

Thüringer sa vo zvyšku sezóny sústredí na účinkovanie v najvyššej nemeckej súťaži, v ktorej by sa rád vrátil na majstrovský trón. "Teraz je pre nás dôležitá bundesliga. Mame to výborne rozohrané, ale čaká nás ešte pestrý program. Už najbližšie v stredu hráme s Blombergom, ktorý ťahá jedenásťzápasovú šnúru bez prehry a v sobotu Metzingen. Potom nasleduje pauza a po nej si opäť zmeriame sily s ďalším konkurentom v boji o titul Bietigheimom. Sama som zvedavá, ako to zvládneme so silami. Ja mám momentálne problém s achilovkou, ale nedá sa nič robiť, treba zaťať zuby a hrať, keďže túžim vyhrať ďalší bundesligový titul. Zatiaľ mám dobrú sezónu, tak to hádam dotiahneme do šťastného konca," zaželala si Lýdia Jakubisová, najlepšia hádzanárka SR za rok 2012.

AUTOR: SITA 12.03.2018, Foto: hbf-info.de

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3