ZORA OLOMOUC PRELOMILA PREKLIATIE MŠH V ŠALI

Šok pri Váhu a historická výhra Hanáčiek v Šali. Po nádejných výkonoch v odvetnej časti nastalo bolenie brucha. Škoda, dievčatá to mali vo svojich rukách. Druhou domácou prehrou v sezóne si Duslo podpílilo konár a prišlo o dôležité body v boji o medailové priečky. Olomoučanky sa po konfrontácii tabuľkových susedov dotiahli na štvrté Šalianky na rozdiel troch bodov. Nezostáva len veriť, že po toľkých nepremenených príležitostiach, to bol len deň „blbec“.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 25:28 (10:13)

Hanáčky v sobotňajšom zápase 22. kola MOL ligy prepísali históriu a začali novú kapitolu svojich vzájomných stretnutí s našimi dievčatami. Tak, ako sa pred vzájomným stretnutím nádejali, že každá séria musí mať raz svoj koniec a pokúsia sa ju prelomiť, v sobotu sa im to po kvalitnom výkone aj podarilo. Vo svojom šestnástom interligovom zápase u nás, vylúpili našu MŠH a prvý krát si odviezli domov dva body, ktoré majú pre družstvo v danej chvíli cenu zlata. Doteraz si od nás neodviezli ani bod. Už pred stretnutím vedenie realizačného tímu hovorilo, koľko času venovali príprave na zápas v Šali. Dva dni v rámci ich dvojtýždňového voľna pripravovali len zostrihy z videí, herných činností a streľby jednotlivých hráčok Dusla, ktoré neustále s hráčkami analyzovali, a vyplatilo sa im.

Chemičky vstúpili do stretnutia razantne a sebavedome. Už v piatej minúte vyhrávali 3:0 a zdalo sa byť, že stretnutie bude mať jednoznačný priebeh. To ešte diváci netušili, čoho budú do konca stretnutia svedkom. Zora odpovedala rovnakou mierou a v 10. minúte bol stav vyrovnaný 3:3. Nerozhodný stav 6:6 bol aj na začiatku druhej polovice prvého polčasu. Duslu sa podarilo odskočiť na dvojgólový rozdiel 8: 6, na čo reagoval Olomouc zmenou vývoja na 9:11. Hostky sa upokojili a prikrášlili svoje vedenie na polčasových 10:13. Domáce pozahadzovali v prvom polčase veľa čistých gólových príležitostí, svoj deň nemali ani spojky a nedarilo sa krídlam. Navyše v bráne hostí excelovala brankárka Rašková. Diváci dúfali, že po prestávke by mohlo prísť k zmene. Úvod druhého dejstva tomu aj nasvedčoval a domáce sa do polovice prvého polčasu dostali niekoľkokrát na kontaktný gó,l ale naďalej im chýbala ľahkosť, hrali kŕčovite, zahadzovali príležitosti a stále im nevychádzala streľba z väčších vzdialeností. Navyše Rašková v bráne hostí nepoľavila a likvidovala jeden náskok za druhým. Na druhej strane spojky Olomouca boli neomylné. Šalianske gólmanky neboli takou oporou ako v minulých zápasoch, streľba spojok súpera bol pre nich neprekonateľný rébus, o streľbe z krídel ani nehovoriac. Na ich obhajobu je nutné povedať, že obrana Dusla ich v tom nechala dosť osamotené. Po oddychovom čase Olomouca, sa podarilo hostkám odskočiť na štyri góly, na čo reagoval aj tréner domácich a diváci tušili, že dnes Šaľa príde o dva body. Nebolo to však nič platné a Zora zvýšila svoje vedenie na 21:26, ktoré Chemičky v závere už len kozmeticky prikrášlili na konečných 25:28. Zora Olomouc si po veľmi dobrom výkone odviezla zo Šale zaslúžene dva body.

Priebeh : 3: 0, 3: 3, 5: 5, 8: 6 9: 7, 9:11, 10:13 - 12:13, 13:15, 16:28, 18:21, 19:23, 20:24, 21:26, 24:28 , 25:28 .

Pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 400 divákov.

Zostavy a góly:

HK Slovan Duslo Šaľa: Krebs, Haládiková, Ladicsová - Trochtová 4, Rackova 1, Škoricová, Königová 5, Pócsiková, Greštiaková, Némethová 4/3, Bahýlová 1, Vargová, Tisajová 1, Klučková 6/2, Bujnochová 3. Tréner: Michal Lukačín.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková - Hurychová 3, Růžičková 6/1, Kapsová , Jansová 1 , Sovová 2, Kašpárková, Salčáková 1, Krajčovičová, Kubáčková 1, Salašová 1, Gajdošíková 5, Chlandová 3, T. Fryčáková 5. Tréner: Jan Hegar.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „Dnes sme mali dočinenia s veľmi zdatným súperom, kolega Hegar ho dobre pripravil na súboj s mojimi zverenkyňami. Olomouc podal vynikajúci výkon, k čomu mu blahoželám. My sme nehrali na rozdiel od súpera vynikajúco, ale ani zle. Zahodili sme veľa gólových príležitostí, čo sa nám v ostatnom čase nestávalo. Dievčatám nič nevyčítam, okrem neplnenia si taktických vecí, o ktorých sme pred zápasom hovorili. Napriek tomu si myslím, že sme boli schopní ho zdolať. Olomouc má konsolidované družstvo a myslím, že ešte pripraví nejedno prekvapenie. Nám dnešný deň neprial. Neostáva nám nič iné, len sa poučiť, tvrdo pracovať a nevzdávať sa. Aj takéto chvíle prináša športový život. Dievčatám verím, určite sa z toho poučia a naštartuje k ešte tvrdšej práci.“

Ján Hegar, tréner DHK Zora Olomouc: „Diváci v Šali dnes videli veľmi kvalitné a rýchle stretnutie. Z našej strany to bol zrejme najlepší výkon v tejto sezóne, ktorý zniesol vysoké hodnotenie. Už v poslednom predchádzajúcom zápase v Michalovciach sme vnímali nárast výkonnosti a dnes sa tento kvalitatívny posun potvrdil. Dievčatá podali kolektívny a odvážny výkon s minimom technických chýb. Splnili veľmi dobre taktickú predzápasovú prípravu a vo všetkých herných činnostiach predviedla vysoký štandard. Okrem prvých 15 minút mali vývoj stretnutia pod kontrolou a nepripustilI súpera k obratu v stretnutí. Musím tiež spomenúť brankárku Luciu Raškovú, ktorá nielen dnes, ale po celú sezónu podáva vysoko kvalitné, nadštandardné výkony a je našim základným kameňom v úspešnosti. Zdá sa, že pred záverom základnej časti sa naše družstvo dostáva do potrebnej pohody a športovej formy a snáď to potvrdíme aj v ďalších stretnutiach. Boj o play off ešte zďaleka nie je rozhodnutý, ale šanca na postup sa po našom víťazstve výrazne priblížila. "