SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

MOL LIGA: HANBA NA SEVERE ČIECH, AJ POSLEDNÝ BY BOL DÔSTOJNEJŠÍM SÚPEROM

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 20.04.2018 07:58
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Rozdielom desiatich gólov vyhrali v poslednom zápase základnej časti hádzanárky Slavie, ktoré pred vlastnými priaznivcami roztrhali víťaza MOL ligy na franforce. Nebyť inkasovaného gólu v posledných sekundách nedávneho duelu na palubovke HK Slovan Dusla Šaľa (20:20), mohol DHC Slavia Praha bojovať v záverečnom 26. kole MOL Ligy v hádzanej žien 2017/2018 o celkové prvenstvo v priamom súboji s DHK Baník Most. Namiesto pravého vyvrcholenia nemal takto duel prvého s druhým náboj súboja o triumf v spoločnej súťaži, ale hádzanárkam Slavie to neprekážalo a domácemu Baníku pripravili dvojcifernú prehru. Domácim hádzanárkam povolili Pražanky len trinásť gólov a vyhrali tak až nečakane vysokým výsledkom. Zabezpečili si tak, ako sme tušili v predchádzajúcom článku, ale dúfali, že k takému niečomu nedôjde, v konečnom zúčtovaní MOL Ligy druhú priečku a strieborné medaily. Čo už, márne sú snahy a výzvy o Fair play pred každým stretnutím.

MOL liga - 26. kolo

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 13:23 (6:11)

Domácim hráčkam v poslednom kole MOL ligy už o nič nešlo, titul si bohužiaľ zabezpečili už v minulom kole výhrou nad Olomoucom. Slávistky ale bojovali o interligové striebro a už od začiatku stretnutia preukazovali, že pre jeho zisk hodlajú urobiť maximum. A zatiaľ čo Slavia nastúpila v najsilnejšej možnej zostave, Čiernym anjelom chýbala chorá Simona Szarková a tréner Dávid dával už od úvodu stretnutia šancu aj dorastenkám. Skúseným hráčkam Slavie sa tak pomerne rýchlo podarilo vytvoriť si náskok, ktorý v druhej polovici ešte navýšili, navyše im veľmi dobre fungovala obrana a chabé strelecké pokusy domácich končili na brankárkach Kudláčkovej a následne aj Hillebrandovej. Hoci Most nastúpil bez viacerých opôr vrátane chorej Slovenky Simony Szarkovej, len trinásť dosiahnutých gólov je nedôstojná vizitka pre najlepší tím v tabuľke MOL ligy. Paradoxne, po zrejme najhoršom výkone v sezóne si družstvo „čiernych anjelov” prevzalo medaily a trofej za víťazstvo v súťaži. Slavia stiahla odstup na Most na jediný bod a v konečnom poradí si zaistila 2. miesto. 

Najviac gólov: Zachová 3/3, Jungová a Buchnerová po 2 - Jačková 5, T. Pokorná 5/3, Galušková a Večeřová po 3.

Pok. hody: 6/3 - 4/3, vylúčené: 3 - 6, ČK: 50. Galušková (Slavia) za faul, rozhodovali: Dalibor Pavlát a Luděk Točík (obaja ČR), 925 divákov.

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Tento zápas sa hodnotí veľmi ťažko, pretože sme celý týždeň riešili pravdepodobný výpadok Simony Szarkovej. Dnešným cieľom bolo dať šancu všetkým hráčkam, aby sme pred play-off preverili, ako sú na tom výkonnostne. Zápas nám ale totálne nevyšiel, hlavne v útočnej fáze, prakticky vo všetkých oblastiach sme boli horší ako súper, takže je to nakoniec trochu horká príchuť osláv interligového titulu, ktorý sme si zaistili už v minulý týždeň proti Zore Olomouc. "

František Štika, tréner DHC Slavia Praha: „Išli sme do Mostu s tým, že sa tu nevyhráva, po týždni prípravy sme ale vedeli, že to tak zlé nie je, hlavne čo sa týka obrany. Následne sme sa dozvedeli, že Simona Szarková nebude hrať, čo nám tiež trochu pomohlo, ale musím povedať, že dnešný zápas dievčatá vyhrali svojou obranou, kde podali úplne excelentný výkon. "

 Foto: facebook.com/mosthandball

FotogalériaNaši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
MeT ŠAĽA
MAKS-D, s.r.o.
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica
Optika Horizont
LEVI- mont s.r.o.
Flow Pumps, a.s.

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2019 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3