Slovan DUSLO Šaľa – Baník Most 26:25 (17:14)

R: Rudinský, Mandák – 530 divákov, pokutové hody: 3/3 – 1/1, vylúčené 0:6.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková, Csáková - Takáčová 6, Rácková 3, Gajdošová, Špendlová, B. Königová 2, Pócsiková 4, Greštiaková, Ušiaková, I. Bahýlová 3, N. Némethová 5/3, J. Vargová 3, Kúrňavová, Tisajová. Tréner Michal Lukačin.

BANÍK: Kovářová 6, A. Kostelná 5/1, Mikulčík 4, Záchová 3,... Tréner Peter Dávid.

Omladený kolektív Dusla, v ktorom došlo cez letnú prestávku v hráčskom kádri k menšiemu zemetraseniu mal štart do nového ročníka MOL ligy ako remeň. Po tom, čo v predohrávke prvého kole cestoval k slovenskému majstrovi michalovskej Iuvente, hneď v ďalšom na nich čakal päť násobný majster Česka a víťaz posledného ročníka súťaže Baník Most. V treťom cestujú do Veselí n/M, ktoré bolo v minulom roku v Česku bronzové a v tomto ročníku bude so slovenskými reprezentantkami v kádri Veselkovou a Olšavskou (tretia najlepšia strelkyńa minulého ročníka) patriť do silnej päťky , čo mohlo aj znamenať, že na ich bodovom konte môže svietiť aj nula.

Po slávnostnej rozlúčke domácich funkcionárov a hráčok s dlhoročnou oporou Ivanou Trochtovou (ukončenie aktívnej činnosti) začali zverenkyne trénera Michala Lukačina proti favoritovi bez psychických zábran a hneď v prvej minúte sa presadila z krídla šikovná Takáčová. Hostky však reprezentantkou Česka Šustkovou v 4. minúte vyrovnali, čo však z prítomných nikto nečakal, že to bude pre Baník posledné priaznivé skóre. Mladé dievčatá hrali odvážne a góly už skúsenejších Pócsikovej a Bahýlovej znamenali dvojgólové vedenie 3:1. Hostkám sa síce podarilo vždy stiahnuť vedenie Dusla na gól (v 10. minúte 5:4), ale po presných zásahoch Ráckovej a Königovej viedli domáci v 15. minúte opäť o dva góly 8:6. Zaujímavosťou bolo, že o tieto góly sa podelilo osem hráčom chemičiek). Slovenský tréner Peter Dávid na lavičke Mostu aj s exšaliankou Luciou Mikulčík (zaznamenala 4 góly) sa neustálym striedaním snažil eliminovať šaliansky náskok, ale aj vďaka dobrého výkonu brankárky Furuglákovej sa to nedarilo. V 19. minúte opäť hostky ďalšou českou reprezntantkou Kovářovou znížil na 10:9, ale Némethová sa nemýlila zo značky pokutového hodu , čo znamenalo opäť dvoj gólový náskok.Furugláková zneškodnila náskok Kostelnej a z protiútoku Pócsiková presnou strelou zvýšila po prvý krát vedenie Dusla o tri góly - 12:9. Obecenttvo bolo vo vare a keď v 29. minúte zvýšila dobre hrajúca Rácková na 17:13 hala vybuchla nadšením. Tesne pred sirénou však Šustková delovkou znížila.

Po prestávke tréner hostiek urobil nielen zmeny v zostave, ale aj viac vytiehol obranu, čo robilo dosť problémov šalianskej ofenzíva. Brankárka Českej reprezentácie Müllnerová zatiahla rolety, a Baník pomaly a isto sťahoval šaliansky náskok (17:16) . Od 39. minúty išla Šaľa opäť do troj gólového vedenia 20:17 po góloch strelecky disponovanej Takáčovej a Némethovej. Hostky sa síce snažili o zvrat, dva góly strelila aj bývalá šalianka Mikulčík, ale domáci neustále viedli o 1 – 2 góly (23:21, 24:23). Divákov zdvihlo zo stoličiek záverečných páť minút kvalitného duelu. Jedna z najskúsenejších hráčok Dusla Ivana Bahýlová najskôr po odvážnom prieniku zvýšila vedenie o dva góly 25:23, ale hostia kontrovali Kovářovou. Necelé dve minúty si šalianske dievčatá zopakovali akciu cez kopirák a Bahýlová strelila 26 gól. Slovenská reprezentantka v drese Baníka Kostelná síce z prÍsne nariadenej sedmičky znížil a na rozdiel gólu, ale v záverečnej pol minúte nadšene bojujúce domáce hráčky zaslúžené víťazstve a dva cenné body z rúk nepustili. Nečudo, že ďakovačka a lúčenie sa mladého šalianskeho tímu so skvelým obecenstvom trvala nepomerne dlhšie ako v minulosti.

Michal Lukačin: „ Naše dievčatá si zasluhujú za dnešný výkon plné uznanie. Viaceré z nich siahli až na dno svojich síl, dosiahli zaslúžené víťazstvo nad favorizovaným súperom. Pochvalu zasluhujú nielen tie skúsenejšie, ale aj viaceré z mladých posíl, ktoré ukázali, že časom by mohli byť platnými hráčkami. Kolektív budujeme za pochodu. Nie je to cesta jednoduchá, ale keď sa vám odvďačia takýmto prístupom a bojovným výkonom tak im odpustí aj náročný šaliansky divák drobné nedostatky, ktoré by sme ešte chceli z ich hry odstrániť. Som veľmi spokojný.“