Cenný medzinárodný skalp

Slovan Duslo Šaľa – výber Číny 32:29 (16:14)
R: Oťapka, Zubo – 250 divákov,  vylúčené 2:2, pokutové hody: 4/4 – 4/3.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková, Csáková -  Takáčová 4, Gajdošová 1, Špendlová, B. Königová 1, Greštiaková 1, Ušiaková 1, I. Bahýlová  4, N. Némethová 10/3, J. Vargová 4/1, Kúrňavová 2/1, Tisajová 4. Tréner  Michal Lukačin.

Výber Číny - najviac gólov: Zhu Meng Xue 9, Yu YuanYuan 5/1, Li Shi Qi 4, Ji Xiao Tong 4/1,....

Vzhľadom k tomu, že v medzinárodnej hádzanárskej MOL lige žien bola asociačná prestávka (poznámka: reprezentácia Slovenska odohrala dve priateľské medzištátne duely s Českom) využilo vedenie HK Slovan a hádzanárky šalianskeho Dusla možnosť zahrať si priateľský medzinárodný zápas (poznámka: pred duelom 4. kola s Bánovcami n/B) s jedným z dvoch čínskych ženských hádzanárskych výberov, (poznámka: druhý testuje svoju výkonnosť v Holandsku,...), ktoré sa v Európe dlhodobo pripravujú na majstrovstvá Ázijského kontinentu, ako aj na letné Olympisjké hry 2020 v japonskom Tokiu (poznámka: v prípade, že sa Čína na ne prebojuje). Táto ich stratégia sa v najľudnatejšom štáte sveta (poznámka: Čína má 1,4 miliardy obyvateľov) osvedčila, nakoľko štvrtý najväčší štát sveta sa môže pochváliť už aj olympijským bronzom, ktorý vybojovali ženy Číny na Letných olympijských hrách v Los Angeles (USA, rok l984) a
tak neč
udo, že hra medzi sedmičkami sa teší v tomto ázijskom štáte veľkej popularite.
Napriek tomu, že Duslo nastúpilo bez Ráckovej, Blehovej a Pócsikovej bolo najmä v I. polčase pánom palubovky, keď ázijský súper nezachytil úvod duelu a prehrával do 15. minúty 4:1, 6:2  a 10:5 aj zásluhou streleckej efektivity Vargovej, Némethovej a darilo sa aj Tisajovej na krídle. Hostky hrali rýchlu kombinačnú hádzanú s častou streľbou a v priebehu prvého polčasu viac krát znížili na rozdiel 2 – 3 gólov (12:9, 15:13), keď sa strelecky presadzovala vysoká Zhu Meng Xue a pohyblivá Yu YuanYuan. Cez prestávku zaujala priaznivcov šalianskej hádzanej náročná a pestrá rozcvička čínskeho výberu na palubovke namiesto oddychu v kabíne,...
Aj v druhom polčase  bolo v neustálom vedení šalianske Duslo, ktorého hráčky využili aj slabšie chvíle čínskej defenzívy a najmä brankárok, keď presne strieľali (Némethová, Takáčová, Bahýlová)  a v pohode si udržiavali náskok troch – piatich gólov (18:15, 23:18, 26:22) . V posledných desiatich minútach však čínske hráčky pridali na dôraze, efektívnejšie využívali strelecké príležitosti a šaliansky náskok sa začal znižovať, najmä zásluhou strelecky disponovanej Zhu Meng Xue, ktorá bola nakoniec aj najlepšou strelkyňou duelu z hry (28:26, 29:27). Definitívny odpor čínskeho výberu zlomili dvomi gólmi opory šalianskeho kolektívu Némethová s Ivanou Bahýlovou, ktoré dvomi gólmi rozhodli o cennom medzinárodnom skalpe, nad húževnatým súperom, z ktorého viacerými hráčkami sa ešte môžeme stretnúť aj na dôležitom medzinárodnom hádzanárskom fóre, možno aj na LOH v Tokiu. S výberom Číny sa po maďars