Slovan DUSLO Šaľa – Sokol RKM Bánovce n/B  30:21 (15:8)

R: Gábriš, Veselka – 400 divákov, pokutové hody: 1/0 – 6/3, vylúčené: 2 – 2.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková -  Takáčová 3, Gajdošová 1, Špendlová 2, B. Königová  2, Pócsiková 1, Greštiaková 2, Ušiaková 4, I. Bahýlová, N. Némethová 6, Kúrňavová 4, Tisajová 5. Tréner  Michal Lukačin.

SOKOL: Matušincová 5, Z. Hollá 4, Šipláková 4/2, Obstová 3, Hullmanová 3, Galková 1, K. Michnová 1/1. Tréner Richard Makýš.

V domácom kolektíve chýbali pre zranenie  Rácková, Blehová a Vargová, ale postavenie v tabuľke velilo chemičkám vybojovať v západoslovenskom derby víťazstvo a dva povinné body do tabuľky.
Omladený hosťujúci kolektív (poznámka: päť hráčok r. 2000 a mladšie) začal nebojácne a už v úvode šiel dovedenia gólom Obstovej. Bolo to však ich prvé a posledné vedenie v tomto dueli. Domáci obratom gólom Königovej z miesta pivota vyrovnali a po ďalších presných streleckých zásahoch Némethovej a Tisajovej viedlo Duslo v piatej minúte už 4:1.  Hostky však dvomi premenenými pokutovými hodmi Šiplákovej síce znížili na 5:3, ale skúsenejší favorit nepripustil možnosť prekvapenia. Presné zásahy Kúrňavovej a Tisajovej dostali domácich po štvrť hodine už do šesť gólového vedenia (10:4) a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Napriek tomu, že hostky mali vo svojom strede aj ôsmu najlepšiu strelkyňu MOL ligy a slovenskú ex reprezentantku z minulého ročníka Klaudiu Michnovú, ktorá strelila 153 gólov (poznámka: je na hosťovaní z Partizánskeho), domáca defenzíva aj vďaka dobrému výkonu brankárky Ladicsovej jej však
 veľa p
riestoru ku gólovému prídelu nedali, nakoľko zaznamenala iba 1 gól zo sedmičky. V ďalšom priebehu si domáci udržiavali gólový odstup aj napriek tomu, že si schuti zahrali všetky hráčky (poznámka: viacej oddychu mali skúsené opory Pócsiková s Bahýlovou) a tak sa ešte v prvom dejstve do streleckej listiny zapísali aj najmladšie hráčky Takáčová, Greštiaková a Kúrňavová.
V úvode druhého polčasu sa snažili hostky  znížiť sedem gólový náskok domácich, ale brankárka Ladicsová „zatiahla“ rolety, keď zneškodnila niekoľko náskokov hosťujúceho kolektívu a na viac zneškodnila aj dva sedem metrové hody Šiplákovej a Galkovej.  Na druhej strane sa strelecky darilo domácim hráčkam, ktoré viedli v 35. minúte už 18:8 a vďaka gólom novej posily z Trenčína Ušiakovej (poznámka: strelila v II. polčase štyri góly) v 38. minúte už vyhrávala Šaľa o dvanásť gólov. Až v tomto momente sa dokázala gólovo presadiť v hosťujúcom kolektíve Hullmanov (20:9). V priebehu ďalších desiatich minút sa však hostkám podarilo niekoľkými gólmi najlepšej strelkyne Matušincovej a skúsenej Hollej z krídla stiahnuť vysoký náskok chemičiek až na rozdiel siedmych gólov (24:17).  Slovenská reprezentantka Némethová spolu s Kúrňavovou pridali ďalšie góly a keď v záverečnej minúte splnila Tisajová žela
nie obec
enstva a dala 30 gól  Dusla, tešili sa priaznivci z víťazstva o 9 gólov a posunu Dusla v priebežnej tabuľke do hornej polovičky, čo nie je po náročnom úvode súťaže (duely s Michalovcami, Veselím a Mostom) zanedbateľné.
                                                                                                                                                                                                         JOZEF SKLENÁR

Michal Lukačin: „ Napriek tomu, že máme z dôvodov zdravotných výpadkov preriedený hráčsky káder,  príležitosť z chuti si zahrať dostali všetky dievčatá. O našom víťazstve nebolo pochýb od samotného začiatku. Až na malý výpadok v strede druhého polčasu som bol s herným prejavom mojich dievčat spokojný, nakoľko sme dosiahli aj vyššie víťazstvo ako v minulom ročníku (poznámka: v ročníku 2017/2018 vyhrala Šaľa doma 32:26 a v Bánovciach 34:21). Verím, že v ďalšom priebehu majstrovskej súťaže sa naše výkony ešte viac stabilizujú a náš mladý kolektív po čase opäť nadviaže na úspešné výsledky šalianskej hádzanej z minulosti.“

Z ďalších výsledkov 4. kola medzinárodnej MOL ligy žien: Michalovce – Most 29:21; Olomouc – Veselí n/M 31:25; Písek – Slávia Praha 21:21; Plzeň  - Prešov 21:19; Poruba – Zlín (hrajú v nedeľu o 18.00 hod.

PROGRAM – 5. kolo  medzinárodnej MOL ligy žien:  sobota 13. 10. 2018 o 16.00 hod.  DHK Plzeň (nováčik) -  Slovan DUSLO Šaľa.