HK Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek 26:23 (15:11)

Šalianky pokračujú v úspešnej sérii

Slovan DUSLO Šaľa – Sokol Písek 26:23 (15:11)

R: Bačík, Nagy – 400 divákov, pokutové hody: 4/3 - 1/1, vylúčené  0:2.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková - Takáčová 2, Rácková 3, Gajdošová 2, Špendlová, B. Königová, Pócsiková 5, Greštiaková 1, Ušiaková , I. Bahýlová  3, N. Némethová 7/3, J. Vargová 1, Kúrňavová, Tisajová 2. Tréner  Michal Lukačin.                                                                                              ;

SOKOL - góly: Šetelíková 6, Pešková 5, Merglová 4, Neubergová 2, Eresken 2, Hauserová 2/1, Velková 1, Součková 1. Tréner Vladislav Jordák.

Favorizované Duslo získalo povinné víťazstvo, ale v ofenzíve to nebolo ono.

Po cennom víťazstve v Zlíne boli vysokým favoritom v dueli so zástupcom juhočeského kraja Pískom zverenkyne trénera Michala Lukačina, čo aj v tomto zápase potvrdili, keď neustále vyhrávali a svojmu ambicióznemu súperovi nedovolila ani raz tešiť sa, čo i len z remízoveho stavu. Už úvodné dva góly

Slovenskej reprezentantky Némethovej (poznámka: po 7. kole bola s 36 gólmi na 4. mieste medzi najlepšími strelkyňami MOL ligy) naznačili, že  by chemičky nemali mať so svojim súperom problémy. Po niekoľkých dobrých zákrokoch brankárky Furgalákovej a ďalších presných zásahoch Gajdošovej a Vargovej viedlo Duslo v 8. minúte 5:0 a vyzeralo to na jasnú výhru. Mladý šaliansky kolektív začal hrať na krásu, rozchytal brankárku hostí Neubergovú (poznámka: bola najlepšia v kolektíve hostí a naviac strelila aj dva g&oacut e;ly z hry !), nevyhol sa ani sedem minútovému streleckému pôstu a v 15. minúte  bolo 5:3.  Skúsené hráčky  Bahýlová s Pócsikovou síce pridali ďalšie dva góly, ale hostky dobre dirigované novou posilou  ex reprezentantkou Šetelíkovou (poznámka: prišla z pražskej Slávie) a rýchlou Peškovou nezložili zbrane a v 19. minúte už viedol favorit iba o gól 7:6. Aj v ďalšom priebehu prvého dejstva mali navrch chemičky, ktoré neustále viedli o 2 – 4 góly (9:6, 11:9, 13:9) a so štvor gólovým náskokom nakoniec aj odch&aac ute;dzali do kabín.

Hostky síce po obrátke zaznamenali Hauserovou 12 gól, ale ďomáce opory Némethová, Rácková  s Pócsikovou pridali ďalšie presné zásahy a v 40. minúte už navýšila Šaľa svoje vedenie na rozdiel šesť gólov (20:14) a zdalo sa, že sa domáci gólostroj rozbehne (poznámka: pred rokom vyhrala Šaľa doma 43:26), brankárka Neubergová bola proti, keď hlavne niektoré domáce hráčky (Königová, Ušiaková, Greštiaková) privádzala svojimi zákrokmi do zúfalstva. Ešte, že domáci kolektív pracova l pozorne v obrane a nedovolil hosťujúcemu kolektívu napriek enormnej snahe a gólových strelách Peškovej a Štelíkovej znížiť stav stretnutia viac ako na rozdiel 5 gólov (22:17, 23:18).  Domáce hráčky  mali vývoj duelu pod kontrolou  a päť minút pred koncom viedli po góle mladej Greštiakovej  24:19. Hostky síce ešte v závere Merglovou trochu zmiernili svoju prehru, ale do ligovej tabuľky si pripísali daľšie dva body po zásluhe chemičky.

Šalianske obecenstvo, ktoré sa už teší na kvalifikačný turnaj o postup na MS 2019 (poznámka: v dňoch 30. 11. – 2.12.2018 za účasti reprezentácii: Slovensko, Kosovo, Ukrajina a Izrael)  odmenilo po záverečnom hvizde potleskom oba hráčske kolektívy:  Domáce hráčky za víťazstvo v poslednom tohto ročnom vystúpení na šalianskej palubovke a za úspešné účinkovanie v prvej polovičke základnej časti súťaže, ktoré im pomohlo aj po tomto zápase k udržaniu druhého miesta v tabuľke a hostky za bojovn& yacute; výkon a nasadenie.

Michal Lukačin tréner: „ Zdá sa, že nám rýchle vedenie v úvode duelu skôr uškodilo, nakoľko dievčatá začali hrať dosť bezstarostne, v útočnej fáze sme rozchytali brankárku hostí, keď sme strieľali z nepripravených pozícií a pár chybyčiek sa objavilo aj v defenzíve. Vývoj stretnutia sme však mali plne pod kontrolou, keď sme neustále vyhrávali a nepripustili sme žiadnu bodovú stratu. Oproti minulému ročníku k nám pricestoval kvalitnejší súper a jeho remíza s pražskou Sláviou nebola ná ;hodou. Samozrejme, že teší dvojbodový zisk, naše výborné postavenie v tabuľke, s ktorým nikto nerátal  a samozrejme  aj  víťazná rozlúčka s našim výborným obecenstvom, ktoré je v domácich dueloch našim ďalším hráčom navyše. „

PROGRAM - 9. kolo: nedeľa 11.11. 2018 o 16.00 hod.  ŠSK Prešov (11. miesto) – Slovan Duslo Šaľa (2. miesto).

Z ďalších výsledkov  8. kola MOL ligy: Most – Plzeň 37:25; Poruba – Prešov 35:22; Olomouc – Zlín  25:28; Veselí n/M – Bánovce n/B 36:26; Michalovce – Slávia Praha 32:26.

Tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 257:191 – 15 bodov; 2. ŠAĽA 210:186 – 12 bodov;  3. Veselí n/M 229:210 – 11 bodov;  4. Zlín 211:202 – 11 bodov;  5. Most 239:186 – 10 bodov;..... 10. Plzeň 193:237 – 4 body; 11. Prešov 190:242 – 2 body; 12. Bánovce n/B 182:257 – 0 bodov.

Najlepšie strelkyne: 1. Olšavská – 54 gólov (Veselí n/M);  2. Fiľková (r. Trehubová) – 52 gólov (Michalovce); 3. Kovářová – 47 gólov (Slávia Praha); 4. NÉMETHOVÁ – 43 gólov (ŠAĽA); 5. Matušincová – 43 gólov (Bánovce n/B); 6. Pastorková – 43 gólov (Veselí n/M); 7. Pokorná – 43 gólov (Slávia Praha); 8. – 10. Spinki a &Scar on;evčíková (obe Zlín), Habánková (Michalovce) po 41 gólov; 11. Šetelíková – 40 gólov (Písek); 12. Šutranová – 39 gólov (Prešov); 13. - 16. PÓCSIKOVÁ (ŠAĽA), Kubáčková (Veselí n/M), Desortová (Poruba)  a Mudrová (Plzeň) po 38 gólov.