Šalianky zabodovali aj v Prešove

ŠŠK  Prešov - Slovan DUSLO Šaľa 23:29 (13:15)

R: Cipov a Klus - 180 divákov, pokutové hody: 1//1 – 1/1;  vylúčené  3:4.
Priebeh 1:0, 5:3, 8:6, 10:11, 13:15; 15:17, 17:20, 19:25,  23:29.

ŠŠK – góly: Šutranová 5, Dvorščáková 5,  Ščerbáková 4, Klučková 4/1, Lebedevová 3, Vencuríková 2. Tréner Maroš Vikartovský.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková - Takáčová 5, Rácková 3, Gajdošová 1, Špendlová, B. Königová 2, Pócsiková  6, Ušiaková , I. Bahýlová  3, N. Némethová 5, J. Vargová 4/1, Kúrňavová, Tisajová. Tréner  Michal Lukačin.                                                                    &n bsp; &nb sp;

Pred novým ročníkom medzinárodnej MOL ligy prišlo v oboch kolektívoch k menším zemetraseniam v hráčskych kádroch, keď zástupcovi Šariša odišla reprezentačná brankárka Lucia Gubíková, odišla tiež ďalšia reprezentantka Martina Bačíková a pivotka Veronika Gajdošová posilnila Duslo Šaľa.  K zmene prišlo aj na trénerskej lavičke, keď Dušan Daniš odišiel trénovať Porubu a na lavičku zasadol Maroš Vikartovský (predtým trénoval mládež v Michalovciach). Prešov však získal veľk&uacu te; posi lu do ofenzívy, keď jeho dres oblieka ex šalianka Lívia Klučková (poznámka: v posledných troch ročníkoch súťaže bola vždy medzi tromi najlepšími kanonierkami súťaže). O našich odchodoch je divácka verejnosť oboznámená a zdá sa, že sveľkými  zmenami v kádri sa lepšie vysporiadalo šalianske družstvo.

Podľa postavenie oboch kolektívov v priebežnej tabuľke boli favoritom naše dievčatá, ale aj české média upozorňovali, že Prešov s trojicou dobrých strelkýň: Klučková, Šutranová (bola desiata najlepšia strelkyňa minulého ročníka) a ďalšia ex šalianka Sofia Demajová, doplnené s legionárkami Lebedevovou a Popovcovou nebudúe doma až takým ľahkým orieškom. Ich slová sa napĺňali do cca 25. minúty duelu, kedy ešte Prešov držal krok s našimi hráčkami aj vďaka streleckej produktivite hráčok Dvorščákovej  a Ščerb& aacute;k ovej, ktorým sa proti chemičkám strelecky darilo, ba dokonca aj viedol (pozri priebeh zápasu).

Naše dievčatá však ešte v prvom polčase našli klúč k otvoreniu defenzívy domáceho kolektívu (poznámka: Prešov inkasoval po Písku - 295 gólov a Bánovciach 279 gólov,  ako tretí najviac gólov - 271) vtipnými kombináciami a presnou streľbou a odchádzali na prestávku s dvoj gólovým náskokom.

V druhom polčase ešte vydržal Prešov aj zásluhou Šutranovej udržiavať tesný odstup od Dusla (je na 10. mieste streleckej tabuľky spolu s našou Pócsikovou) a Klučkovej, ale od 40. minúty už diktoval priebeh a tempo šaliansky mladý kolektív.  Herne a strelecky potiahli osvedčené strelkyne Pócsiková s Némethovou, ku ktorým sa  pridala rýchlo nohá krídelníčka Terezia Takáčová (poznámka: má na svojom konte už 31 strelených gólov, skórovala v každom majstrovskom zápase a vo víťaznom dueli s M ostom ic h zaznamenala dokonca šesť) a Šaľa odskočila súperovi desať minút pred koncom až na rozdiel šiestich gólov 19:25, čo už bolo rozhodujúce. Domáci kolektív, ktorý má na svojom konte doposiaľ dva body (vyhral v Bánovciach n/B) sa už nezmohol na zvrat a tak si zverenkyne trénera Michala Lukačina pripísali do tabuľky ďalšie dva body a upevnili si druhé miesto v tabuľke, keď im do kariet zahrala aj prekvapujúca remiza Poruby v Bánovciach, výbuch Veselí u nováčika v Plzni a ďalšia prehra pražskej Slávie. Výkony, výsledky a samozrejme aj umiestnenie šalianskeho družstva na striebornej priečke je pre vedenie, ale aj samozrejme aj širokú rodinu priaznivcov malým Vianočným darčekom pod stromček, nakoľko v&nb sp;medzi národnej hádzanárskej MOL lige bude aj asociačná prestávka. Slovenská reprezentácia bude hrať v Šali prvú fázu kvalifikáciu o postup na MS 2019, Česko bude štartovať na európskom šampionáte.

S medzinárodnou MOL ligou sa stretneme až v budúcom roku, kedy v sobotu 5. 1. 2019 o 18.00 hod. bude hrať Duslo Šaľa v Porube so Sokolom, ktorý je v tabuľke na 7. mieste.

Michal Lukačin tréner: „ Sme veľmi radi, že sme ukončili jeseň víťazstvom v Prešove, ktoré sa však nerodilo ľahko. Z našej strany to bolo trochunervózne a dlhšie sme sa nevedeli odpútať od súpera. Podarilo sa to až v záverečných desiatich minútach. Budeme zimovať na druhom mieste , čo je pekný  výsledok nášho mladého tímu. Po 4,5 mesačnej tvrdej práci dostanú dievčatá týždeň voľna a po tom sa p ustíme do zimnej prípravy. Verím, že v januári nadviažeme na doterajšie výsledky a budeme miešať vodu v prvej trojke.„

PROGRAM  - 10. kolo: sobota 5.1. 2019 o 18.00 hod.  Sokol Poruba (7. miesto) - Slovan Duslo Šaľa  (2. miesto).

Z ďalších výsledkov  9. kola MOL ligy: Most – Slávia Praha 27:22; Plzeň – Veselí n/M 31:27; Bánovce n/B - Poruba  29:29; Písek -  Olomouc  26:28; Zlín – Michalovce  22:30.

Tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 287:213 – 17 bodov; 2. ŠAĽA 239:208 – 14 bodov;  3. Most 266:208 – 12 bodov; 4.  Veselí n/M  256:241 – 11 bodov;  5. Zlín 233:232 – 11 bodov; ..... 10. Písek 224:295 – 5 bodov; 11. Prešov 213:271 – 2 body; 12. Bánovce n/B 211:285 – 1 bod.

Najlepšie strelkyne: 1. Olšavská – 67 gólov (Veselí n/M);  2. Fiľková (r. Trehubová) – 61 gólov (Michalovce); 3. Kovářová – 54 gólov (Slávia Praha); 4. Dessortová - 50 gólov (Poruba), 5. Šetelíková – 47 gólov (Písek); 6.  NÉMETHOVÁ – 48 gólov (ŠAĽA);  7. Matušincová – 46 gólov (Bánovce n/B);  8. Ševčíková – 46 (Zlín);  9. Habánková – 45 gólov (Michalovce); 10. Šutranová – 44 gólov (Prešov) a  PÓCSIKOVÁ – 44 gólov (ŠAĽA);......