SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Dorastenky v Hodoníne strieborné , no po výborne zahranom finále!

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 28.02.2019 08:38
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V dňoch 23.-25.11.2018 sa naše staršie dorastenky pod vedením trénerky Dariny Braunovej zúčastnili kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja v Hodoníne.
Dievčatá si zmerali sily postupne so všetkými družstvami, v piatok vyhrali po dramatickom závere nad Frakfurter HC ( 18:16 ).

V sobotu mali dievčence na programe až 4 zápasy, hneď ráno podľahli domácemu HK Hodonín (15:21) aj keď do zápasu naskočili lepšie, avšak súper ťažil zo striel z diaľky, a naša obrana brankárke veľmi nepomáhala. Následne hrali s KPR Jelenia Góra , ktorá mala na turnaji dva tímy a tento sa považoval za ten ľahší o čom svedčí aj výsledok (25:13). V popoludňajších hodinách nastúpili dievčence proti maďarskému Érd HC , dievčatá si nič nedarovali zadarmo, oba tímy hrali rýchlu hádzanú plnú tvrdej obrany, postupne sa vo vedení striedali, avšak naše dievčatá zvládli záver lepšie a tak vyhrali zaslúžene (19:18). V podvečerných hodinách nastúpilo naše družstvo opäť proti polkám, tentoraz KPR Jelenia Gora A. Oproti našich dievčatám sa postavili dobre stavané Polky, ktoré v predchádzajúcich zápasoch predvádzali kvalitnú hádzanú . Do zápasu nastúpili naše dievčatá bravúrne a po pár výborných zákrokoch brankárky sa dostali do vedenia o 6 gólov, na súperovi boli vidieť známky únavy, no po pätnástich minútach hry náš súper ožil, vytiahol na nás dve osobné obrany, postupne znižoval náš náskok, ale baby nepoľavili, bojovali a víťazstvo si ujsť nenechali. Dobité a unavené po štyroch kvalitných zápasoch , avšak s dobrým pocitom zaľahli večer do postele, po výpočtoch už totiž vedeli, že ak ráno s favoritom súťaže RSK Eglé SM Tauras Vilnus aspoň remizujú, idú do finále.

Nastal deň D...zápas proti RSK Eglé SM Tauras Vilnus, vo vyrovnanom a ťažkom zápase, plnom napätia a emócií (aj tréneri na oboch stranách dostali tresty) sa tímy postupne striedali vo vedení, nakoniec však zápas skončil spravodlivou remízou 17:17. A bolo to tu! Úloha zvládnutá- dostali sme sa do finále- hráme s nimi finálový zápas poobede.

Naplnila sa celá hala....každý bol zvedavý na to kto teraz zvládne zápas lepšie, pretože oba tímy ráno predviedli parádnu hru. A prišlo to čo nikto nečakal....veď aká je pravdepodobnosť, že oba zápasy v ten istý deň skončia remízou? Dievčatá to nakoniec uhrali na remízu aj keď prvý polčas ťahali z kratšieho konca, nevedeli nájsť recept na kvalitnú brankárku súpera ( nakoniec bola vyhlásená za najlepšiu brankárku turnaja), no potom svoju mušku spresnili , zamakali v obrane a výsledku 18:18 sa tešili nielen ony ale aj celá hala- finále ako sa patrí...rozhodnú sedmičky....v prvej trojke nikto nezaváhal , atmosféra v hale bola neopísateľná, každá strelená sedmička zdvíhala fanúšikov tej či onej strany zo sedadiel. Výsledok po 1 kole sedemmetrových hodov 21:21...pokračuje sa, a tu nám chýbalo trošku hádzanárskeho šťastia, po ďalších dvoch vsietených sme tretiu nedali... a keďže súperovi sa to podarilo, bolo rozhodnuté- konečný výsledok 23: 24. Škoda, aj taký je šport.
Baby si nakoniec priniesli strieborné medaile, ale po nádhernom finále, u nás vyhrali, vyhrali tým, že boli tím, hrali srdcom a hlavne chceli. Dievčatá nás výborne reprezentovali a počas celého turnaja ukazovali, že v Šali sa hádzaná hrať vie!
Veľmi nás teší aj individuálne ocenenie , keď Olívia Ščípová bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja. Gratulujeme.

Za vzornú reprezentáciu ďakujeme tejto zostave:

Kristíne Kusyovej, Veronike Oravcovej – Kristíne Valiček ( 7 g.) Gizele Kollerovej (20 g.) Dominike Gállovej (6 g. ) Olívii Ščípovej ( 26 g. ) Janke Greštiakovej ( 21 g. ) Simone Blaškovej ( 8 g. ) Nine Bergendiovej ( 1 g. ) Lenke Miťkovej ( 4 g. ) Eme Slováčkovej ( 32 g. ) Laure Darázsovej ( 8 g. ) Paulíne Bolfovej ( 4 g. )
Konečné poradie:
1. RSK Eglé SM Tauras Vilnus (Litva )
2. HK Slovan Duslo Šaľa ( SR )
3. Érd HC ( Maďarsko )
4. HK Hodonín (ČR)
5. Frankfurter HC (Nemecko)
6. Jelenia Góra A (Poľsko)
7. Jelenia Góra B ( Poľsko)

FotogalériaNaši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
HAGARD
MeT ŠAĽA
Mesto ŠAĽA
MAKS-D, s.r.o.
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica
Optika Horizont
LEVI- mont s.r.o.
Flow Pumps, a.s.

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2020 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4