Slovensko je víťazom baráže

Napriek tomu, že do konca I. fázy kvalifikácie zostávajú odohrať ešte dva súťažné medzištátne zápasy,  po víťazstve nad Izraelom sa stali už reprezentantky Slovenska víťazom kvalifikácie (poznámka: pri možnej rovnosti  bodov s Ukrajinou, alebo Izraelom má Slovensko lepší vzájomný zápas).

Od úvodných minút mali navrch zverenkyne trénera Packu, keď  neustále viedli o 2 – 4 góly vďaka rýchlonohej a strelecky disponovanej Patrnčiakovej (2:0, 6:3 8:4, 10:7) a na prestávku odchádzali s náskokom štyroch gólov. Po obrátke síce Izrael najmä do 45. minúty dokázal znížiť na minimálny rozdiel (14:13, 16:14), ale aj vďaka zlepšenej hre  obrany a zákrokov brankár ky Medve ďovej (zneškodnila dve sedmičky) sa im nepodaril dokonať  obrat.  V záverečnej štvrť hodine (poznámka: tréner Packa dal v tomto dueli možnosť zahrať si všetkým zdravým hráčkam) Slovensko zvýšilo obrátky, strelecky sa pridali aj Szarková s Holešovou,  a keď sa zo značky sedem metrového hodu nemýlila Holešová  mohol vybuchnúť po záverečnom hvizde arbitrov gejzír radosti z hrdiel našich hráčok a obecenstva, ktoré sa potešili nielen zo zaslúženého víťazstva, ale aj z postupu do II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Japonsku.

DIEVČATÁ ĎAKUJEME !!!

Slovensko  - Izrael 24 : 20 (11:7)

Pred 800 divákmi rozhodovali: M. Saová – V. Saová (obe Portugálsko);  delegát EHF a pozorovateľ Anna Melkonyan (Arménsko) a Joanis Melmaridis (Grécko); pokutové hody 3/3 – 4/2;  vylúčené: 3 : 4.

Slovensko: Medveďová, Oguntoyeová, Gubíková – Tulipánová 1, Trúnková 2,  J. Vargová, Kučerová 1, Holešová 5, Patrnčáková 6, Pócsiková, Bujnochová 1, Popovcová 1, M. Rajnohová 3/3, Rebičová, Szarková 3, Fiľková – Trehubo vá 1, Némethová. Tréner Ján Packa.

Izrael: Bertaut 5, Vakrat 5/2, Shaul 4, Barel 3,...  Tréner Rauven Iusepolski

Ukrajina – Kosovo  44 : 19 (23:7)

Pred  300 divákmi rozhodovali Gianna Merisi a Juliana Rosca (obe Taliansko); delegát EHF a pozorovateľ Anna Melkonyan (Arménsko) a Joanis Melmaridis (Grécko)

Ukrajina:  Glibko 10/4, Redka 8, Borschenko 6, Kompaniets a Perederyj po 5,.....

Kosovo: Meriditaj 4/2, Kameni 3, Gjikokaj 3, Marku 3,....