Prerušená víťazná séria
SOKOL Poruba – Slovan DUSLO Šaľa 25:19 (12:11)

R: Mohyla a Fukala – 120 divákov; vylúčené:  5 – 3; 7 metrové hody: 2/2 – 4/3.
Priebeh: 0:2, 3:6, 9:6, 11:6 12:11, 13:12, 17:13, 18:16, 22:16, 25:19.

SOKOL - góly: Smetková 8/2, Dessortová 5, Michalíková 3, Minarčíková 2, Baumbachová 2, Konečná 2, Andrýsková 2, Mýlková 1. Tréner Dušan Daniš.

DUSLO: Furguláková, Ladicsová, Csáková -  Rácková 1, Bahýlová 2, Vargová 2, Némethová 5/3, Ušiaková 1, Königová 2, Gajdošova 1, Takáčová 2, Pócsíková 3, Tisajová,  Špendlová. Tréner Michal Lukačin.

Naše hádzanárky neúspešným výsledkom v 10. kole na Morave prišli o dve veľmi zaujímavé série.  V prvom prípade sa prehrou ukončila šesť zápasová víťazná séria šalianskeho Dusla v medzinárodnej MOL lige (poznámka:  naposledy neuspela Šaľa v 3. kole MOL ligy 21. septembra 2018, keď vo Veselí n/M  prehrala o gól 25:24. V druhom prípade sa skončila aj jej viac ako 3 a pol ročná séria duelov s Porubou, v ktorých sa Sokol  v šiestich zápasoch za sebou netešil z víťazstva s našimi hráčkami (poznámka: naposledy vyhrala Poruba doma v 7. kole ročníka 2014/2015 v pomere 31:26).

Zdá sa, že dlhá prestávka v majstrovskej súťaži viac uškodila našim hráčkam, ktoré síce na Morave výborne začali, keď ihneď získali dvoj gólový  náskok, ktorý navýšili v 12 minúte až na rozdiel troch gólov (3:6).  potom však prišla hluchá desať minútovka, v ktorej sme vinou vlastnej zbrklosti v útoku a výborných zákrokov ex šalianskej brankárky Krebs v drese Poruby nedokázali skórovať, čo využil domáci kolektív vedený skúseným lodivodom Dušanom Danišom (poznámka: viac rokov úspešne pôsobil aj v Šali), ktorý skóroval šesť krát a otočil skóre na 9:6 v prospech domácich. Napriek tomu, že sa naše dievčatá snažili ešte do polčasu o zmenu, do kabíny sme však odchádzali s gólovým mankom.
Po obrátke už bol súper v neustálom vedení o 1 – 3 góly, keď naša defenzíva nestačila pokryť pri streľbe mladučkú 18. ročnú Smetkovú, ktorá bola s 8 gólmi nakoniec aj najlepšou strelkyńou zápasu. Snaha našich o možný zvrat svitla v druhej polovičke druhého polčasu, keď sme dokázali znížiť vedenie domácich na rozdiel dvoch gólov (18:16).  Vzápätí si však náš kolektív vybral ďalšiu hluchú pasáž, keď naše hráčky pri svojich čistých  šancách dali vyniknúť súperovým  brankárkam, na druhej strane sme však inkasovali, súper,  ktorý doposiaľ doma vyhral všetky duely v tomto ročníku (poznámku: porazil postupne Sláviu Praha 22:17, Zlín 30:14, Písek 31:21 a Prešov 35:2) nám odskočil na rozdielo 6 gólov a o bodoch bolo rozhodnuté. Slová trénera Michala Lukačina na tlačovke, kde na  jednej strane potvrdil zaslúžené víťazstvo Poruby, na druhej strane povedal, že bol trochu sklamaný z výkonu opôr, kto
ré hral
i dosť bojazlivo, v útočnej fáze sme toho veľa zahodili a tak sa nedá vyhrať iba dokreslili vývojj a obraz zápasu, ktoré označovali české médiá  z duelom Veselí – Slávia Praha za šlágre tohto kola. .

Z ďalších výsledkov 10. kola MOL ligy: Olomouc – Prešov 32:26;  Veselí n/M – Slávia Praha 33:25; Bánovce n/B – Plzeň 24:26; Zlín – Most 25:29; Písek – Michalovce predohrali 28.10.2018, ktorý Iuventa vyhrala 23:37.

Tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 332:239 – 19 bodov; 2. Most 295:233 – 14 bodov; 3. ŠAĽA 258:234 – 14 bodov;  4. Veselí n/M 289:266 – 13 bodov; 5. Olomouc 261:259 – 13 bodov;... 10. Písek 258:295 – 5 bodov; 11. Prešov 239:303 – 2 body; 12. Bánovce n/B 234:321 – 1 bod.

Telegraficky z MOL ligy:

+ Priaznivci hádzanej už neuvidia na palubovkách MOL ligy slovenskú reprezentantku a hráčku Veselí n/M,  Máriu Olšavskú, ktorá bola po 9. kolách so 67 gólmi najlepšou strelkyňou súťaže (poznámka: prestúpila do švajčiarskeho prvo ligového klubu LC Brühl).

+ Dosť rezko sa hralo v druhom šlágri kola, kde v zápase Veselí n/M – Slávia Praha udelili arbitri  dvanásť dvoj minútových trestov (6:6), naviac domáca najlepšia strelkyňa a česká  reprezentantka Tereza Kubáčková (7 gólov) uvidela aj červenú kartu a šláger nedohrala.

+  V priebehu dlhej prestávky si veľmi polepšilo Veselí n/M, ktoré získalo do svojich radov „hviezdnu kanonierku“ Od 10. kola ich dres oblieka Klaudia Michnová, ktorá doposiaľ hrala v posledných Bánovciach n/B, kde v 8 zápasoch zaznamenala 42 gólov (pred rokom ešte v drese Partizánskeho bola so 153 gólmi na ôsmom mieste v poradí kanonierok a v ročníku 2016/2017 bola so 185 najlepšou strelkyňou súťaže).

+ V tomto kole sa najviac strelecky darilo hráčke Prešova Tatiane Šutranovej, ktorá v zápase Olomouc – Prešov (32:26) zaznamenala  až 15 gólov, z čoho bolo päť zo sedmičiek. Po desať gólov nastrieľali: česká reprezentantka Sára Kovářová z Mostu v zápase v Zlíne (25:29) a slovenská reprezentantka Tetyana Fiľková – Trehubová vo víťaznom zápase Iuventy v Písku (23:37).

PROGRAM  11. kola:  sobota 12. januára 2019 o 18.00 hodine Slovan Duslo Šaľa – Zora Olomouc.