Slovan DUSLO Šaľa – ZORA Olomouc 26:22 (11:11)

Priebeh: 1:0, 2:4, 9:5, 11:8, 11:13, 15:15, 18:16, 22:20, 24:22.
R: Mandák, Rudinský – 550 divákov, pokutové hody: 4/4 – 6/4, vylúčené 2:3.

DUSLO: Ladicsová, Csáková - Takáčová 1, Rácková 4, Gajdošová, Špendlová, B. Königová 1, Pócsiková 4, Ušiaková 3, I. Bahýlová 3, N. Némethová 9/4, J. Vargová, Kúrňavová, Greštiaková 1, Tisajová. Tréner Michal Lukačin.
ZORA - góly: Patrnčiaková 7/3, Hurychová, Kašpárková, Salčáková a Krajčovičová po 3, Trumpešová 1, Salašová 1, Gajdošíková 1. Ján Hegar

Domáce hráčky potrebovali naplno bodovať, čo sa im aj po dobrom závere podarilo.

Reprezentantky Hanej pripravili v minulom ročníku výhrou v 22. kole 25:28 v Šali chemičky o bronz v MOL lige a ani teraz sa nerodilo víťazstvo ľahko. Začalo sa dosť nervózne, hráčky oboch kolektívov robili chyby a tak nečudo, že prvý gól duelu videli diváci až v 4.49 minúte z ruky domácej Ráckovej. Hostky, ktorým chýbala na palubovke brankárka ex šalianka Haládiková (zranená) kontrovali reprezentantkou Hurychovou, ale Pócsiková strelou z uhla do šibenice dostala Duslo do vedenia. Zora však zapla na vyššie obrátky a po góle Krajčovičovej a dvoch premenených sedmičkách najlepšej strelkyne minulého ročníka súťaže Patrnčiakovej (strelila 183 gólov) sa dostala do vedenia 2:4. Domáci kolektív sa v 13. minúte dotiahol po góloch Némethovej a Bahýlovej opäť na súpera (5:5). Po dvoch presných zásahoch mladej Ušiakovej odskočili domáci do trháku, keď viedli už 9:5 a zdalo sa, že pôjdu do kabín s náskokom. Hostky
však n
ezložili zbrane pomaly, ale isto ukrajovali z domáceho náskoku (v 27. minúte 11:8) a v závere po dvoch strelách Salčákovej bolo vyrovnané skóre 11:11.

Druhý polčas začali lepšie hostky, ktoré sa vďaka gólom Hurychovej a Patrnčiakovej dostali dokonca do dvoj gólového vedenia 11:13. Zverenkyne trénera Lukačina sa dosť ťažko presadzovali cez obranu súpera, za ktorou stála dobre chytajúca Rašková a tak sa im podarilo vyrovnať až v 37. minúte (15:15) po strele Pócsikovej. V týchto momentoch sa strelecky „prebudila“ najlepšia domáca kanonierka, reprezentantka Némethová (poznámka: strelila v druhom polčase šesť gólov) a Duslo bolo v neustálom vedení (17:15, 19:17). Napriek enormnej snahe hostí o vyrovnanie sa im to nepodarilo, keď niekoľko striel zneškodnila aj brankárka Ladicsová, vrátane sedmičky Jansovej (poznámku: ďalšiu hodila nad bránu Patrnčiaková). Najbližšie mali k tomu v 47. minúte, keď sa im Kašpárkovou podarilo znížiť vedenie Dusla na rozdiel gólu (20:19), ale šalianky už nepustilo šancu z rúk. Zlepšenou defenzívou a po ďalších góloch Németh
ovej a B
ahýlovej odskočili súperovi opäť na rozdiel troch gólov (22:19j a zástupca Hanej už nenašiel sily na vyrovnanie. Domáce hráčky spolu s obecenstvom sa tak tešili pred náročným troj kolom (Michalovce, Most, Veselí n/M) z víťazstva a zisku dôležitých bodov, ktoré sa však nerodilo ľahko.

Michal Lukačin: „ V úvode tohto roka nás v prvých piatich kolách čakajú všetko súperi z hornej šestky a minimálne bodové rozdiely od druhého miesta v tabuľke hovoria o veľkej vyrovnanosti a dôležitosti každého duelu, nakoľko sa už tuho bojuje o play – off, najmä medzi českými účastníkmi. Podľa očakávania bol Olomouc ťažkým a nepríjemným súperom, čo aj dve tretiny zápasu potvrdzoval. Naše dievčatá však aj zásluhou skúsenejších hráčok nakoniec zmobilizovali všetky sily a dotiahli do víťazného konca tento náročný duel.“
+ + +
Z ďalších výsledkov 11. kola MOL ligy: Prešov - Michalovce 25:29; Zlín - Veselí n/M 23:33; Slávia Praha - Bánovce n/B 40:24; Plzeň – Poruba 16:24; Písek – Most 19:34;

Tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 361:264 – 21 bodov; 2. Most 329:252 – 16 bodov; 3. ŠAĽA 284:256 – 16 bodov; 4. Veselí n/M 322:289 – 15 bodov; 5. Poruba 284:246 – 14 bodov;... 10. Písek 277: 329 – 5 bodov; 11. Prešov 264:337 – 2 body; 12. Bánovce n/B 259:361 – 1 bod.

Najlepšie strelkyne: 1. Kovářová –70/10 (Most); 2. Trehubová – Fiľková (Michalovce) – 68/4gólov; 3. Šutranová – 68/19 (Prešov), 4. Olšovská – 67/21 (Veselí n/M) – prestúpila do LC Bruhl (Švajčiarsko); 5.. NÉMETHOVÁ – 62/17 (ŠAĽA); 6. Matušincová (Bánovce) – 62/23; 7. Dessortová – 60/11 (Poruba); 8. Patrnčiaková 60/22 (Veselí n/M); 9. Kubáčková 59/7 (Veselí n/M); 10. T. Pokorná 55/7 (Slávia Praha).
PROGRAM 12. kola: sobota 19. januára 2019 o 18.00 hodine Slovan Duslo Šaľa (3. miesto) – Iuventa Michalovce (1. miesto).

+ + +

Telegraficky z MOL ligy:

+ V 11. kole základnej časti, po prvej polovičke súťaži sme „zaknihovali“ už tretí výsledok, v ktorom jedno z družstiev dosiahlo hranicu 40 a viac gólov. Podarilo sa to Slávii Praha po domácej výhre nad Bánovcami n/B 40:24. Predtým v 3. kole porazil Most doma Olomouc 40:23 a v 6. kole Iuventa Michalovce vyhrala doma s Bánovcami n/B dokonca 45:26.
+ V tomto roku naplno bodujú aj hádzanárky Veselí n/M, ktoré privítame v Šali v 13. kole (sobota 2.2.2019 o 18.00 hod.), keď získali ako posilu uznávanú strelkyňu a bývalú reprezentantku Klaudiu Michnovú, ktorá už odohrala v drese Bánoviec n/B v tomto ročníku sedem zápasov (zaznamenala v nich 36 gólov). V drese Veselí strelila už v d+ voch zápasoch 11 gólov a troj násobná najlepšia strelkyňa súťaže (r. 2016/17 – 183 gólov; r. 2014/15 – 186 gólov a r. 2012/13 – 238 gólov) sa bude v kvalitnom družstve opäť „tlačiť“ medzi streleckú elitu.+
+ Najlepšími strelkyňami v 11. kole boli: hráčka Veselí n/M Tereza Kubáčková 9/1 gólov v zápase Zlín – Veselí 23/33; šalianska spojka a reprezentantka Slovenska Natália Némethová 9/4 gólov zápase Šaľa – Olomouc 26:22 a 9/4 gólov strelila tiež hráčka Prešova Tatiana Šutranová v zápase Prešov – Michalovce 25:29, ktorá v 10. kole strelila rekordných 15 gólov v Olomouci.
+ V tomto kole sa rozhodcovia najviac „zapotili“ v zápase Plzeň – Poruba, kde udelili 11 dvoj minútových trestov (7:4), V zápase Slávia Praha – Bánovce n/B bolo udelených 9 dvoj minútových trestov (4:5). Na druhej strane „najslušnejším“ duelom tohto kola bolo moravské derby Zlín – Veselí n/M, kde udelili arbitri iba tri najmenšie tresty (2:1).