SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Čaká nás ďalší šláger

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 31.01.2019 15:04
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Pred slovenským derby s Iuventou Michalovce sme hovorili o šlágri 12. kola medzinárodnej  hádzanárskej MOL ligy žien, lenže podľa vyžrebovania a médií  bol šlágrom aj náš duel cez víkend v Moste s českým majstrom a samozrejme ním bude aj náš sobotňajší zápas (2. februára 2019 o 18.00 hodine) so zástupcom Južnej Moravy, kolektívom SHK Veselí n/M. 

Bronzový kolektív z minulého ročníka českej play – off (poznámka: v semifinále podľahlo Veselí n/M 1:2  na zápasy pražskej Slávii a v boji o bronz porazili Olomouc 2:1 na zápasy) vstupoval no nového ročníka MOL ligy s predsavzatím nielenže si vylepšiť postavenie v medzinárodnej súťaži po základnej časti (poznámka: pred rokom skončilo Veselí n/M na 5. mieste,  o jeden stupienok za našimi dievčatami), ale sa aj dostať do najlepšej štvorky, čo sa mu aj priebežne darí.

Napriek tomu, že pred štartom  nového ročníka prišiel SHK o reprezentantku Šustkovú (prestúpila do Mostu),  príchody 5. najlepšej strelkyne z r. 2017/2018 Terezy Kubáčkovej (Zora Olomouc),  najlepšej strelkyne Písku Boorovej, ako aj v súčasnosti reprezentačnej pivotky Pastorkove a Žitňanovej z Trenčína, dali na tento odchod zabudnúť.

Náš víkendový súper je totiž po 13. kolách na treťom mieste tabuľky, iba o bod za českým majstrom Mostom. Zásluhu na tom má ich dobrá hra v priebehu tohto ročníka, ale najmä séria štyroch víťazstiev v posledných kolách (doma porazili Prešov 26:23 a Sláviu Praha 33:25 a výhry priviezli aj z Písku 29:24 a Zlína dokonca 33:23). Darí sa im najmä v tomto roku, napriek tomu, že po 10 kolách prestúpila do švajčiarskeho  LC Bruhl, slovenská reprezentantka Mária Olšovská, ktorá bola v tom čase so 67 gólmi treťou najlepšou strelkyňou MOL ligy.  SHK sa však obratom podarilo zaplátať dieru v ofenzíve, keď do svojich služieb získal bývalú slovenskú reprezentantku Klaudiu  Michnovú  (Bánovce n/B), ktorá sa aj strelecky chytila, keď zaznamenala   v štyroch zápasoch 22 gólov. Ak sa už k spomínaným hráčkam pridajú ex šalianka Eva Veselková, ako aj reprezentantky Česka:  Novotná s brankárkou Lekešovou, tak o sile nášho najbližšieho súpera netreba pochybovať. 

Zverenkyne trénera Michala Lukačina však už neraz dokázali svoje kvality a silu na palubovke: v minulom ročníku MOL ligy   (poznámka: v tomto roku v dueloch s Olomoucom a Michalovcami)  a predtým v domácich zápasoch s Mostom a pražskou Sláviou,  v ktorých sa nezľakli svojho súpera a poslali ho zo šalianskej palubovky pod sprchy, bez bodového zisku a  s prehrou. Jedno je isté, že hráčsky kolektív bude musieť siahnuť až na dno svojich psychických a fyzických síl, aby sa mohol s pomocou Vás priaznivcov, ktorých srdečne pozýva na tento šláger (poznámka: ďalším je zápas Poruba – Michalovce)  po tomto zápase tešiť z úspešného výsledku. 

Poznámka:  V minulom ročníku MOL ligy (2017/2018) sa našim dievčatám proti SHK Veselí n/M darilo, keď získali v súbojoch s nimi plný počet bodov. V 3. kole vyhralo Duslo vonku 22:23 a v 16. kole zasa doma 35:29. Prvý vzájomný duel toho ročníka 2018/2019  sa skončil v 3. kole jedno gólovým víťazstvom zástupcu Moravy: Veselí n/M – Šaľa 25:24 (14:11) góly: Olšovská 8/2, Pastorková7/1, Boorová 5,... – Némethová 7/2, Bahýlová 5, Rácková a Pócsiková po 4,....

JOZEF SKLENÁR

FotogalériaNaši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
MeT ŠAĽA
MAKS-D, s.r.o.
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica
Optika Horizont
LEVI- mont s.r.o.
Flow Pumps, a.s.

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2019 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3