SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Nové tváre v hráčskom kádri Dusla

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 08.02.2019 13:19
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Tesne po štarte odvetnej časti medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy žien prišlo v niektorých hráčskych kádroch, ale aj na trénerskych postoch k viacerým zmenách . Z posledných to bol odchod v tom čase najlepšej strelkyne MOL ligy Márii Olšovskej – 73 gólov (DHK Veselí n/M) do FC Bruhl (Švajčiarsko), novou posilou ŠŠK Prešov je spojka Grunnhildur Pedursdottir (Island) a jedna z najúspešnejších strelkýň v histórii MOL ligy Klaudia Michnová (Bánovce n/B) už strieľa góly vo Veselí n/M. V Bánovciach n/B prišlo k výmene trénera, keď namiesto Michala Hradila vedie prvoligový kolektív bývalá hráčka Nataša Paulovičová a média vydali večer najčerstvejšiu správu, že Jana Galušková už nie je trénerkou DHC Plzeň, ale nahradil ju skúsený Richard Řezáč, ktorého poznajú priaznivci šalianskej hádzanej ako lodivoda a trénera Slávie Praha.

K posilneniu hráčskeho kádra však prišlo aj v kolektíve šalianskeho Dusla, keď novými tvárami sú Zuzana Trepáčová a Alžbeta Obstová, ktoré Vám v krátkosti predstavujeme:

Alžbeta Obstová (nar. 8.12.1998), HK Sokol RMK Bánovce n/B

Vekom ešte mladá, ale majstrovskými duelmi MOL ligy už ostrieľané ľavé krídlo, ktoré hralo v základnej zostave Bánoviec n/B už od ich postupu do MOL ligy v ročníku 2017/2018, keď odohrala 25 zápasov, v ktorých nastrieľala 80 gólov (poznámka: najviac 8 gólov strelila v zápase:Bánovce n/B – Písek 28:35). V prebiehajúcom ročníku MOL ligy 2018/2019 nastúpila v drese Bánoviec n/B vo všetkých 14 zápasoch, v ktorých zaznamenala 58 gólov (poznámka: po osem gólov strelila v zápasoch: Zlín – Bánovce n/B 37:28; Slávia Praha – Bánovce n/B 40:24 a Michalovce – Bánovce n/B 45:26). Naposledy sa Alžbeta Obstová predstavila v Šali v drese Bánoviec v 4. kole tohto ročníka, keď Duslo Šaľa vyhralo 30:21 a Obstová zaznamenala tri góly.

Zuzana Trepáčová (nar. 22.11.2001), UDHK Nitra

Talentovaná pravá spojka dorasteniek UDHK Nitra si dobrými výkonmi vybojovala v minulom roku nomináciu do reprezentačného kolektívu kadetiek Slovenska, ktoré štartovali na Majstrovstvách sveta kadetov (do 18 rokov) v poľských Kieľcoch. Študentka nitrianskeho Gymnázia presvedčila o svojom talente aj na svetovom šampionáte, keď sa stala najlepšou strelkyňou slovenského tímu, keď v siedmich medzištátnych dueloch strelila do sietí súperiek 43 gólov. So šikovnou ľavo rukou spojkou Zuzanou Trepáčovou sa už mohli šalianski hádzanárski priaznivci zoznámiť tento víkend, keď nastúpila v drese šalianskeho Duslo vo víťaznom dueli Dusla s moravským zástupcom DHK Veselí n/M v pomere 30:21.

Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa spolu so širokou rodinou šalianskych priaznivcov ženskej hádzanej želajú obom dievčatám veľa zdravia, pohody, zdaru a úspechov v majstrovských dueloch medzinárodnej MOL ligy v drese šalianskeho Dusla.

(SKL)

FotogalériaNaši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
MeT ŠAĽA
MAKS-D, s.r.o.
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica
Optika Horizont
LEVI- mont s.r.o.
Flow Pumps, a.s.

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2019 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3