Slovan DUSLO Šaľa  - HC Zlín 31:28 (16:15)
Priebeh: 0:1, 4:4, 8:5, 12:13, 16:15, 18:15, 22:18, 27:20,  31:28.
R: Cibere, Richvalský  – 400 divákov, pokutové hody: 10/6 – 3/3, vylúčené 3:6.
DUSLO: Ladicsová, Csáková – Takáčová 1,  Trepáčová 1, Rácková 3, Gajdošová 1, B. Königová 5, Pócsiková 7/4, Ušiaková, I. Bahýlová 2,  J. Vargová 4, Kúrňavová 2/2,   A. Obstová 4, Tisajová 1. Tréner  Michal Lukačin. HC: M. Sekulová 6, Kříčková 6, Hradilová 4, Kolářová 4, Jagodič 4/3, Nygrýnová 3, Hubová 1. Tréner Martin Spuchlák.
Podľa postavenia v tabuľke a bodového zisku boli jasným favoritom naše hádzanárky, ale víťazstvo sa nerodilo až tak jednoducho. Možno aj nervozita a šanca upevniť si doterajšie postavenie našich dievčat v tabuľke, ale dozaista aj kvalita súpera boli faktormi, ktoré sa podpísali pod priebeh minimálne prvého polčasu, ktorý bol dosť vyrovnaný. Šaľa začala dosť netradične, keď už v úvode hádzala súčasne najlepšia strelkyňa Pócsiková sedmičku, ale opečiatkovala iba brvno (poznámka: v priebehu prvých 20 minút ju ešte z rovnakej výhody napodobnili Trepáčová s Kúrňavovou) a hostky išli Hradilovou do vedenia.  Pivotka Königová obratom vyrovnala, ale hostky, ktoré hrali uvoľnene boli stále v gólovom závese. Naše dievčatá neustále viedli o 1 – 2 góly vďaka presným zásahom Bahýlovej, Obstovej a Vargovej, ale hostky stihli najmä robustnou Kríčkovou a Hradilovej  okamžite kontrovať. Mladá legionárka Jagodič sa zo značky pokutového hodu nemýlila a po strele Nygrýnovej išli dokonca necelých 5 minút pred polčasom dokonca do vedenia 12:13. Ešte že v závere strelecky zabrali skúsené Pócsiková s Königovou a na prestávku sme odchádzali s gólovým náskokom.

Dva rýchle góly Vargovej a Pócsikovej zobrali Zlínu vietor z plachiet, prestala sa im dariť streľba z druhej línie a zverenkyne trénera Lukačina otáčali vývoj duelu. V drese Zlína sa síce po obrátke strelecky „utrhla“ Michaela Sekulová (poznámka: dala 5 gólov), ale bola proti našim dievčatám osamotená a tak ďalšie projektily z rúk Ráckovej, Obstovej a Vargovej, ktoré skončili za chrbtom brankárky Stojarovej  znamenali navýšenie nášho náskoku v ďalšom  priebehu II. polčasu až na rozdiel šiestich – siedmich gólov (25:19, 27:20, 28:22) a tak obavy z možného zvratu pominuli. Spokojné obecenstvo,  ktorého bolo oproti minulým duelom o niečo menej (poznámka: nezvyklý začiatok, pekné počasie a záhrady, ale aj televízny futbal Slovan Bratislava – Trnava),... odmenilo naše dievčatá po zaslúženom víťazstve (poznámka: potvrdili zisk cenného bodu z palubovky Slávie) potleskom. Výsledky tohto kola (Slávia s Veselím) nakoniec zahrali do kariet našim dievčatám, ktoré majú štyri kolá pred koncom základnej časti výbornú východziu pozíciu k vybojovaniu bronzu v ročníku 2018/2019 medzinárodnej  MOL ligy žien.

Z ďalších výsledkov 18. kola:  Most - Bánovce n/B 35:17;  Michalovce – Plzeň 40:23;  Poruba – Veselí n/M 25:23; Olomouc – Slávia Praha 33:28; Prešov – Písek 29:35.

Tabuľka po 18. kole: 1. Michalovce 586:427 – 33 bodov; 2. Most 540:409 – 30 bodov; 3. ŠAĽA 487:440 – 25 bodov; 4. Slávia Praha 524:469 – 21 bodov; 5. Veselí n/M 494:476 – 21 bodov; .... 10. Písek 462:526 – 11 bodov; 11. Prešov 453:526 – 8 bodov; 12. Bánovce n/B  418:616 – 1 bod.

Najlepšie strelkyne MOL ligy: 1. Matušincová (Bánovce) – 113/36 gólov;  2. Kovářová – 102/15  (Most);  3. Habánková – 100/24  (Michalovce); 4.Pokorná – 99/31 (Slávia Praha);  5. Fiľková – Trehubová 94/5 (Michalovce);  6.  Desortová – 93/14 (Poruba); 7. Mudrová – 93/21 (Plzeň); 8. Patrnčiaková -  92/31 (Olomouc); 9. Klučková – 91/24 (Prešov); 10. Šetelíková – 89 (Písek), 11. PÓCSIKOVÁ – 86 gólov; ...... NÉMETHOVÁ - 73/17 obe ŠAĽA. ... .

PROGRAM 19. kolo:  nedeľa 10. marec  2019 o 15.00 hod.  Sokol Písek  (10. miesto) - Duslo Šaľa (3. miesto).

MOL ligový telegram

V tomto kole sa zrodili dva výsledky (Olomouc – Slávia Praha 33:28 a Poruba – Veselí n/M 25:23), ktoré pomohli šalianskemu Duslu odskočiť od svojich najväčších konkurentov v boji o bronz po základnej časti na rozdiel štyroch bodov. Na druhej strane nesmierne zdramatizoval v Čechách súboj o postup do play – off, kde okrem Mostu majú šancu až štyri mužstvá.

Aj toto kolo sa nezaobišlo bez červenej karty. Videla ju v súboji Prešov – Písek domáca spojka Vencúriková za faul. V tomto zápase bolo udelených aj deväť dvoj minútových trestov (5:4), rovnaký počet, ale v inom pomere 3:6 ich videli diváci aj pri Váhu. O dve menej 4:3 ich udelili arbitri v dueli Most – Bánovce n/B. Najmenej trestov iba štyri (1:3) udelili rozhodcovia v derby Olomouc – Slávia Praha.

Strelecky sa  vyznamenala hráčka Písku  Kvášová, ktorá strelila v Prešove 11 gólov,  legionárka Popovcová (Prešov) kontrovala a nastrieľala v 18. kole do siete Písku desať gólov. Po sedem gólov zaznamenali hráčky: Kašpárková – Olomouc, Kubišová – Písek, Galušková – Slávia Praha, Vagaská – Prešov   a Katarína Pócsiková – Šaľa. V predohrávke 21. kola Michalovce – Písek (39:22) strelila slovenská reprezentantka Habánková taktiež 11 gólov.