SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Z Veselí n/M sme pricestovali veselí

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 02.09.2019 11:18
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku
Z Veselí n/M sme pricestovali veselí

Otvárací duel 18. ročníka medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy žien  medzi SHK Veselí n/M a šalianskym Slovan Duslo (poznámka: zostávajúcich 6 zápasov sa odohralo v sobotu) prinieslo viac radosti našim reprezentantkám, ktoré po výbornom kolektívnom výkone priviezli z Moravy plný počet bodov, čo teší, nakoľko pred rokom v 3. kole MOL ligy sme vo Veselí n/M prehrali 25:24 (14:11).

Zdá sa, že hráčsky pohyb v oboch kolektívoch v priebehu letnej prestávky padol viac k duhu pre dievčatá od Váhu, nakoľko všetky tri nové tváre v našom kolektíve: brankárka Novotná a hráčky v poli Janičic (6 gólov) a Matušincová (5/1 gólov), ktoré boli aj najlepšími strelkyňami víťazného kolektívu patrili spolu s ďalšími hráčkami k oporám. V kolektíve domácich nové posily Olšová a Vodná (poznámka: bývalá česká reprezentantka, za slobodna Gebre Selassie hrávala viac rokov za Zoru Olomouc) strelili po tri góly, čo bolo tento krát málo k úspešnému výsledku.  

Novému trénerskému lodivodovi Jánovi Packovi a celému hráčskemu kolektívu blahoželáme k úspešnému štartu v novom ročníku majstrovskej súťaže, želáme aj ďalšie úspešné vystúpenia, nakoľko už tento víkend      
privítame v Mestskej športovej hala v Šali  najúspešnejší tím doterajšieho priebehu MOL ligy Iuventu Michalovce.

SHK Veselí n/M – HK Slovan Duslo Šaľa 27:29

R: Fukala, Mohyla – 320 divákov; vylúčené: 6:6, červená karta Michálková (Veselí n/M); 7 metrové hody: 6/4 – 5/4.

SHK: Kučer 9/4;  Pastorková, Olšová, Kubáčková a Vodná po 3,.... 

DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Trepáčová 4, Rácková 3, A. Obstová, Gajdošová, N. Némethová 3(2,  B. Königová 3, Pócsiková 1, Matušincová 5/1, Špendlová, Ušiaková 4, Janičic 6, Tisajová.  Tréner  Ján Packa, vedúca družstva Ivana Bahýlová.   

Ďalšie výsledky 1. kola: Olomouc – Poruba 24:27; Slávia Praha – Písek 22:22; Michalovce – Hodonín 34:18; Dunajská Streda – Most 22:41, Zlín – Prešov 29:28; Hlohovec – Bánovce n/B 29:24. 

Najbližší program: sobota 7.9.2019 o 18.00 hod. HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce. 

                                                                                           JOZEF SKLENÁR
+ + +

Telegraficky z MOL ligy

+  Už úvodné kolo majstrovskej súťaže prinieslo prvé veľké prekvapenie, keď strieborná Slávia Praha z minulého ročníka MOL ligy v Česku (poznámka: prehrala vo finále s Mostom) doma iba remizovala 22:22 so Sokolom Písek, ktorý sa v minulom ročníku zachránil v súťaži na poslednú chvíľu, napriek tomu že Slávia  vyhrala prvý polčas o tri góly.  Nečakala sa ani vysoká porážka nováčika Dunajskej Stredy na domácej palubovke o 18 gólov s Mostom (22:41). 

+ Strelecky zažiarila v prvom kole Popovcová z ŠSK Prešov, ktorá dala v Zlíne 10 gólov, ale ani tie nepomohli k zisku bodu. Streleckú formu potvrdila  Anna Mária Patrnčiaková z Olomouca (poznámka: bola aj najlepšou strelkyňou nedávneho turnaja v Šali), ktorá zaznamenala 9 gólov do siete Poruby a rovnaký počet gólov vsietila H. Žitňanová  z Bánoviec n/B v Hlohovci. Po 8 gólov strelili Hana Kvášová (8/1 - Sokol Písek) v zápase so Sláviou, hráčka nováčika z Hodonína Kalinová (8/5) v Michalovciach, ale aj Bogárová 8/3 z DAC pri domácej „nakladačke“ s Mostom.    

+ „Rušno“ bolo v zápase Zlín – Prešov, kde rozhodcovia udelili až 13 (8:5) dvoj minútových trestov, na viac domáca Kříčková videla aj červenú kartu. Po dvanásť vylúčení videli aj diváci v Olomouci (5:7) a vo Veselí n/M (6:6), kde sa však aj červenalo. Kartu tejto farby videla v dueli so Šaľou domáca Michálková. Zápas úvodného kola nedohrala pre červenú kartu ani v Michalovciach, hráčka Hodonína Cholev. Najslušnejšie sa hralo v Prahe, kde arbitri udelili na každej strane po štyri minúty. 

+ Rekordný počet 63 gólov videli priaznivci malej koženej lopty v Dunajskej Strede v zápase s Mostom (22:41), o šesť menej v Zlíne pri výhre s Prešovom 29:28 a päť desiat päť krát sa z gólového zásahu tešili vo Veselí n/M pri prehre 27:29 so Šaľou.         
Na opačnej strane,  najmenej iba 44 gólov videli diváci pri remíze Písku 22:22 v Prahe a 51 gólov v moravskom derby v Olomouci (24:27). 


                                                                                                       (SKL)

FotogalériaNaši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
MeT ŠAĽA
Mesto ŠAĽA
MAKS-D, s.r.o.
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica
Optika Horizont
LEVI- mont s.r.o.
Flow Pumps, a.s.

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2019 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4