Potešila hra, ale aj body

Slovan Duslo Šaľa - Sokol  Poruba 24:19 (9:8)

R: Veselka, Gábriš – 550 divákov; pokutové hody 8/5 – 3/2; vylúčené: 4:6; červená karta 35. min. Desortová po 3 vylúčeniach.

DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Rácková 1, Gajdošová, Trepáčová 4, Pócsiková  6/5, Špendlová, Janičic 2, B. Königová,  Matušincová 1, Ščípová, Ušiaková 3, N. Némethová 4, A. Obstová 2, Tisajová 1.  Tréner  Ján Packa.

Sokol - góly:  Baumbachová 5, Konečná 3, Andrýsková 3/2, Mýlková 2, Smetková 2, Maiwalderová 2, Desortová 1, Polášková 1. Tréner Dušan Daniš.

Šalianky sa po dvoch dueloch vonku konečne predstavili doma, ale čakal na nich súper ako remeň, bronzový český medailista a účastník pohára Challenge cup ostravská Poruba.
Z českým medailistom Porubou sa Duslu v minulom ročníku MOL ligy vôbec nedarilo, keď prehrala oba vzájomné duely (poznámka: v Porube  25:19 a doma 24:26) a hostky išli do vedenia aj teraz  reprezentantkou Konečnou. Domáca legionárka Janičic vzápätí vyrovnala, keď ďalšia reprezentantka Polášková pridala druhý gól (poznámka: Sokol mal minulý víkend v reprezentácii Česka štyri hráčky) a slovenská reprezentantka Trepáčová vyrovnala bolo jasné, že to bude vyrovnaný šláger kola. V oboch kolektívoch boli vynikajúce brankárky, v šalianskom drese Novotná, čerstvá   reprezentantka Česka, na druhej strane v drese Poruby ex šalianka Krebs (poznámka: v priebehu 20 minút zneškodnila aj dve sedmičky Némethovej) a tak gólov pribúdalo poriedko. V závere polčase išli hostky po góle Desortovej do vedenia 7:8, ale ďalšia slovenská reprezentantka Pócsiková dvomi premenenými sedmičkami potrestala dosť nečisto hrajúcu obranu ho
 stí a D
 uslo išlo do polčasového vedenia.

Zdá sa, že skúsený tréner Packa našiel cez prestávku recept na prepracovanú defenzívu hostiek (poznámka: v minulom ročníku bola Poruba s 501 inkasovanými gólmi najlepším kolektívom v obrane), keď naše dievčatá rýchlymi kombináciami „rozobrali“ obranu Sokola a štyrmi gólmi za sebou zvýšili vedenie v 35. minúte na  rozdiel piatich gólov 13:8. Tieto minúty boli pre ďalší priebeh duelu rozhodujúce. Aj vďaka tomu, že v bránke Dusla bola tutovkou Novotná (poznámka: zneškodnila aj sedmičku Poláškovej) a hostky hrali už bez vykartovanej Desortovej skóre narastalo a v 40. minúte viedli domáce hráčky 16:10. Šaliankam sa darili pestré kombinácie zakončované častou a presnou streľbou (Trepáčová, Némethová, Ušiaková) čo sa páčilo aj obecenstvu, ktoré nešanovalo potleskom. Hostky sa síce snažili najmä rýchlou Baubachovou na krídle o korigovanie náskoku, ale mladý šaliansky tím bol pri streleckej chutí a desaÅ
 ¥ minút
  pred koncom po góle Obstovej už viedol 20:13 a bolo isté, že dôležité body zostanú doma. V záverečných minútach sa dostali na palubovku všetky šalianske hráčky, ktoré si taktiež „užili“ aplauz domáceho obecenstva za predvedenú hru, ale aj zisk prvých domácich bodov v MOL lige, ktorá bude podľa doterajšieho priebehu podstatne vyrovnanejšia, nakoľko za favorizovanými Michalovcami a Mostom je minimálne pätica družstiev, ktorá si brúsi zuby na bronzové miesto po základnej časti súťaže.

Tréner Ján Packa: „ Tak ako výborné šalianske obecenstvo musím aj ja poďakovať dievčatám nielen za predvedenú hru a výborný výkon, ale aj za zisk dôležitých bodov. Som veľmi spokojný, že dievčatá začínajú chápať moju hernú filozofiu. Teší ma, že môžem pracovať s veľmi dobrým a mladým kolektívom. Čakajú nás náročné súboje, ale už je vidieť, že sme na dobrej ceste nadviazať na hru a úspechy z minulých rokoch. Chce to však trpezlivosť a trochu času.“